Da li je neko dobio recept za canabis..?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2015
48
35
18
LoST
Znaci danas idem vidjet i provjerit sta se tiče toga na imunološki zavod pa me zanima.. dakle ta svojstva koja ulje sadrži u sebi i iz čega je izradjeno je kvalitet koji bi i trebao bit.. ?
 
09.11.2016
73
105
33
37
...pa ja mislim, ako imaš recept, da ne trebaš na imunološki.
na receptu piše, što i koliko, njega izdaje liječnik opće medicine na osnovu dijagnoze i mišljenja liječnika specijaliste. Trebaš samo u ljekarnu predati taj recept, oni ga kopiraju i stavljaju u knjigu psihotropnih tvari, i onda oni povlače određenu količinu za tebe iz imunološkog zavoda. tako bi to trebalo biti barem u teoriji. a posto imunološki ima na skladištu količine od 2,5 i 5,0 THC to nebi trebalo biti predugo čekanje, nekoliko dana mozda.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Sinoć sam dobio neke informacije od osobe koja radi u imunološkom, ulje je tu i spremno za kupnnju. Od tete u ljekarni sam dobio info da kad dođeš sa receptom(od opće prakse) ulje možeš dignut sljedeći dan:).
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Imam informacije.
Ulje sa 2.5% THC/CBD dolazi u pakiranju od 25ml, pomoćna tvar je ulje koštica grožđa i košta u Gradskoj ljekarni 750kn.
Rađeno je od Cannatonic, Green Kush i Sweet Skunk CBD.
Dozator je 0.5 i 1ml.
Sadržaj THC/CBD je 2.5mg/ml.

Ulje sa 5% THC/CBD košta 1100kn.
Sorte ne znam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
daaaj ni aspirin nije besplatan.
sa obzirom da shit vutra na ulici gram kosta ko jedan mililitar ovog ulja.
ako predpostavis da je uzgajana vutra po standardu nekom i da imas 3 odabrane medicinske(predpostavljam) sorte mjesane po nekom omjeru.
cijena je sasvim realna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Najbitnije je da to ulje ima kvalitetu za rijesavanje problema,bolesti.Sta ce mi i za 5 eura 10 ml kada ne radi.Zato prvo navijam za kvalitetu.A posto nama uvijek salju neke proizvode upitne kvalitete(opcenito govorim)kvaliteta je na prvom mjestu.Pa koliko znam prvi cepici koji su dosli su pustali ulje,propustali...
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
moze li me netko ispravit ali ako je 1 zrno 5% zar ne bi 2 zrna trebala biti 10% THC?
i koliko se sjecam dobili smo ih za pomoc kod bolova i kemoterapije a ne za lječenje ozbiljnijih bolesti? ili sam i to pogresno cuo?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Količina THC-a je duplo veča ali koncentracija ostaje 5%. Koliko god zrna spojiš koncentracija ostaje 5% dok god nekim postupkom ne izbacuješ ono što nije THC pa na taj način podižeš koncentraciju.

Znaći u tom spoju THC-a ima 5% ostalo su druge svari. E sad ti možeš imati kilogram ali THC-a će biti 5% posto. Ali ako staviš duplo, doza će biti duplo veća.

Eto, nadam se da sam bio razumljiv... ;)

Edit: jedna stvar je količina-kvantiteta, a druga stvar je koncentracija.
 
Poslednja izmena:

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Da pojasnim, kocentracija je 2.5/5 TCH po mililitru. Boćica je od 25ml. Da ga dignem na 10, ulje bi mi trajalo 6 dana za 2.5 ili 12 dana za 5.
Doktor ti prepisuje jačinu i doziranje, tako da čak i da imaš love na bacanje ne možeš kupiti koliko ti želiš.
Ne znam za kemo, ali čisto sumnjam da bi ova koncentracija bila od ikakve pomoći, bilo bi dobro da se jave ljudi koji imaju iskustva sa ovim uljem da usporedimo isplativost ovoga ulja.
Moje mišljenje je da je definitivno preskupo za ovu koncentraciju.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
da znam, pogresno sam se izrazio mislio sam korisnik bi od duple doze imao efekta kao da je uzeo jednu dozu od 10%

a dobro vazno da imam nesto to je znak napretka do prije par godina nismo smjeli spomenut riječ vutra sad vec lagano ulazi u medicinu nasu jos desetak 20 godina i imat cemo prave doze
 
09.11.2016
73
105
33
37
66.jpg http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Lijecnici-nerado-propisuju-terapiju-uljem-kanabisa-U-IMZ-u-priznaju-Ocekivali-smo-daleko-vecu-prodaju
Dakle, situacija je ovakova, pa procitajte ........
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
izračunali su da je cijena ekstrakta koji se može kupiti u našim ljekarnama peterostruko veća od cijene pripravaka na crnom tržištu

Ne samo da je skuplji, nego je i puuuuno slabiji, kao da aspirin plaćaš 100x više nego šta vrijedi...
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Ja sam predstavnik ministarstva zdravlja u radnoj grupi za legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe, Loncar me je tamo imenovao iako svi znaju moj stav, i ne samo stav, ja sam licno izlecio uljem preko 500 od lecenih 700 pacijenata od kancera, lecim trenutno i oko 120 ljudi od drugih bolesti tipa MS, Kron, Alchajmer, parkinson, autizam, epi, limfoedem, artritis, turetov sindrom i druge sa 5 raznih vrsta ulja i napisao sam novi ( buduci ) zakon o PKS u ( kao i sada vazeci ) i sve budice podzakonske akte do detalja koliko mora biti udaljena organska od obicne proizvodnje i koliko debela mora biti drvena paleta za susenje hedova ... cisto da bi znao do kojih detalja je vec dosla izrada propisa ... ja sam odradio preko stotinu tribina po Srbiji o legalizaciji, doveo u Srbiju vise puta i Rika i Hanusa i Hornbija i Mechulama i mnoge druge i nikada nisam imao ni najmanji problem sa bilo kim iz vlasti vec samo punu saradnju i podrsku ...
Ovo je tipican predstavnik onih koje spomenuh u temi od @mario339 Kanabis Ulje - Izrada, Doziranje i Djelovanje...gde pojasnih, da je ovaj forum Institucija za "druzine" tipa IRKA.

Dakle, sam opis autora: orgniz. tribina, dovodjenje RS i ostalih, ucesce u legalizaciji., br. lecenih i izlecenih, vrstama ulja i truc bla, jasno ukazuje na "druzinu" koju tamo opisah.
Cak im je i virt. marketing prepoznatljiv. Dodju, namenski nalupetaju gluposti i po pravilu nestanu...potom cekaju naivnog da skapira koga treba okrenuti i krece vašar: magla upakovana u lepu ambalazu-(pricu) ceka kupca.


Sta me nateralo da ovo napisem?
Posmatram lajkove clanova (upucenih u ulje) i razmisljam: ako je ovde "prosla" slatkoreciva prica, kako li ce odreagovati neupucen a pri tom i psiholoski s'eban od dobijene dijagnoze? Epilog je lako pretpostaviti.

U razgovoru sa pojedincima te-"druzine" primetio sam:
- kada pricaju, trude se da strucnim med.-izrazima prikazu sebe kao vrsne poznavaoce materije...sto neupucenom ladno prolazi.
- obavezno pominju poznanstvo sa RS...cime pojacavaju efekat izgovorenog.
- mob. fon. su im prepuni "dokaza" o kvalitetu ulja...gde slikom trake od EKG-a prikazuju analizu thc/cbd...ma cirkus.
- uvek tvrde kako "imaju" po nekoliko vrsta a imaju samo jednu, uglavnom dobijenu od dilerskog otpada (onoga sto ne moze da prodje na ulici tipa: prasina, pobudjalo, trulo).
Logika im je profit: sa sto manje uloznog novca i rizika dobiti sto vise ulja, pri cemu je lekovitost nebitna...nazalost, takvo ulje nice izleciti nista.

A sto se teme tice, zamolio bih da neko od clanova iz HR ili SL napise, da li je neakd neko video kod Vas (gde je dozvoljena upotreba u med. svrhe) u apotekama da uopste postoji ulje sa nekim ozbiljnijim % THC-a?