Da li je neko dobio recept za canabis..?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
uf bre, sad ga ti isparanoisa za medalju :D
mada ima motiva za to, trenutno leci 120 pacijenata??? pa sa koliko ulja to ide?
i najvaznije, nista o njegovom odnosu sa predsednicom komisije!!!
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Cili, znam da je tako bilo generalno u svetu, u Evropi pogotovu...pre svega, u vreme dok sam se zaludjivao "detaljima" da li negde postoji laboratoriski kontrolisana proizvodnja RSO (u apotekama u slobodnoj prodaji) sa jasno istaknutim % kanabinoida, gde bi % THC-a bio isti ili veci od varijante koju mi koristimo. Epilog: sem virtuelnih prica, u reali toga nije bilo.

Zaludjivao sam se iz vise razloga, pre svega, sto je i sam RS izneo nekoliko netacnih info:
1- da u ulju ima 90 i kusur % thc-a...sto je prosto nemoguce, jer bi u toj cistoci thc presao u kristalizaciju...dakle, bio bi u cvrstom stanju.
2- tu cistocu je nemoguce dobiti u kucnoj varijanti.
3- da je u kuci imao ulje kupljeno u lok. apoteci...opet dezinformacija...i to ulje je bilo iz kucne radinosti (navodno, pravio ga neki vrac) a koje je on dobio od svog prijatelja...sa njim su mazali cigarete i tako se uduvavali.
4- za to ulje se znalo mnogo pre nego li je isto obelodanjeno na netu, tako sto je bilo predmet saljivih sprdnji (pricalo se da je lekovito) na lok. radio stanicama...i RS rukovodeci se tim saljivim opaskama, kada mu je dijagnostikovan melanom, namazo je obolelo mesto i uvideo da deluje.
5- svoja saznanja je objavio na netu i postao poznat, ali je malo frizirao uspeh izlecenih...a kao registrovani "narkoman" (zato sto duva tad zabranjeni canabis), bio je nepodoban za ozbiljnije shvatanje i neko eventualno istrazivanje...tako bar tvrde oni koji ga odlicno znaju iz tog vremena.

Medjutim, interesantno je nesto drugo.
Ako izuzmemo Izrael (tj dve klinike cija istrazivanja finansira Vlada) gde je prosto nemoguce kupiti 1-ml ulja (koji oni proizvode) ili dobiti info koji % kanabinoida isto sadrzi, koliko je meni poznato (nemam direktna vec posredna saznanja), postoji jos klinika u Evropi koje su lecile i lece pacijente RSO metodom...ali, na svaki pokusaj da dodjemo do ma kakvih validnih info u vezi toga, ostajali smo bez trazenog ...navodno, ne znaju o cemu pricamo!

Davno sam shvatio ko drzi sve konce u rukama po pitanju istrazivanja ma kog-leka...nema leka dok FDA isti ne odobri (a oni paze na svoj profit) to znamo...ali, dugo me bunilo jedno logicko pitanje. Ok ako neko ne odobrava proizvodnju neke supstance kao lek, ali ko i sa kojim obrazlozenjem zabranjuje da tu istu supstancu neko proizvodi kao suplement??? Odgovor koji sam zakljucio: Kriminalizovanjem biljke, FDA profiteri su davno postigli cilj!!!

Eto, iz tog razloga sam pitao da li slucajno postoji ulje u SL ili HR makar slicno onom nasem sa pribliznim % THC-a...nazalost, koliko je meni poznato, ne postoji nigde u slobodnoj prodaji...cak sta vise, ako sam dobro obavesten, i u Holandiji je kriv. delo posedovanje istog sa udelom THC-a vecim od 20-ak %...ako je info netacan, zamolio bih upucene da me isprave i navedu tacnu adresu gde se isto moze legalno kupiti!
p.s. ne zanima me prica rekla-kazala, interesuje me ko je legalno kupio sa 50 + % THC-a.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Mene so starci učili: uzdaj se u sebe i svoje kluse.:)

To je svjetska mafija koja zbog zarade spriječava da ljudi ozdrave nego je njima u interesu da se ljudi što duže ljece / crkavaju na obroke /a nikada izljece.

Onog, ko je smislio obsevanje i to prodao u bolnice nabio bi na kolac:crazyd:
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
U razgovoru sa jednim eminentnim strucnjakom iz oblasti onkologije, na moje pitanje: da li je realno, da ovoliko godina pored onoliko tehnologije i vrh. strucnjaka nije moguce pronaci neki lek za carcinom...odgovorio mi je: znas li da troduplo vise ljudi zivi od onkoloskih oboljenja nego sto u istom periodu umre!!! ...uz saljiv kom: ko je lud da sece granu na kojoj sedi.

Rukovodeci se onom narodnom, da u svakoj sali ima i deo istine...od tad, moju suprugu lecim svim metodama sem onkoloskim...i hvala Bogu za sad nam dobro ide, evo usli smo u 5-u god. a ona zivi kao da kancer nikad nije imala.
 
09.11.2016
73
105
33
37
Evo jednog primjera osobe kojoj je prepisano ulje od marihuane kao dio terapije u liječenju raka pluća. Iz uvida u njen karton ,
u srpnju 2016. godine, bolesnica u dobi od 56 godina javila se u prijemnu ambulantu jedne opće bolnice na Jadranu zbog glavobolje. Neurološki i ostali fizikalni status bio je neupadljiv. Neuroradiološkom obradom isključena je prisutnost žarišnog parenhimskog ekspanzivnog procesa, kao i ishemija ili krvarenje. Međutim, RTG pluća pokazuje inhomogeno zasjenjenje pluća promjera 28 mm.
Preporučuje se povratak u Zagreb i nastavak obrade na Klinici za plućne bolesti. Ponovljenom bronhoskopijom dokazan je mikrocelularni karcinom pluća, nakon čega je učinjen PET CT koji otkriva solidnu tvorbu promjera 42 mm u bazi anteriornog segmenta donjeg režnja uz manje nodozne lezije lijevo u gornjem i donjem režnju, veličine 4, odnosno 9 mm.
Laboratorijski nalazi: CYFRA 21-1 2,86 (do 3,30 μg/L), NSE 27,27 (do 16,30 μg/L). KKS, biokemija urednog nalaza.

Preporučuje se kemoterapija , propisuju kapsule THC/CBD 2,5 mg/2mg, 2 kapsule dnevno. U terapiju je uveden prednizon 10 mg, uz metoklopramid 3x1. Izdana je i doznaka za vlasulju.
 
09.11.2016
73
105
33
37
Evo sada je na dnevniku RTL bila emisija o marihuani, najavljuju da će uskoro biti proširena indikacija na nespavanje i ptsp, koje će moći prepisati liječnik na recept.
Meni je to dobra vijest jer psihijatra uvijek možeš ubijediti u nešto, jedino neznam u zadnje vrijeme manje duvam frulu jer mi se vrti u glavi. i razmišljam zašto ali pijem puno vode pa će možda biti bolje.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kako crno nespavanje, od kad je to bolest? Dodaje se dijabetes i ptsp na listu. I to opetovano ponavljam da samo kod pacijenata kojima ne pomažu terapije klasičnim lijekovima.
Upoznah neki dan jednog starčeka, dobio je recept, ali kakva mu korist kad živi od socijale. Tužno kakvi konji vode državu, ebo im ja mamu blesavu, dabogda njima trebalo jednog dana. Totalno sam ogorčen, dokle će nas više jebavat u glavu. Nedavno mi opet uzeše vutru, i sad me čeka sud i obvezna mjera odvikavanja, ma reko sam im svima da se nasisaju kitobera. Nemogu to više trpit, sada hodam ulicama i pušim, platit ću im malo morgen, a sutkinja će mi uzeti urin jedino ako se priključi na ventil pa isiše koju kapljicu. Živo mi se ebe za zakone, sve ih nabijem, to je moj izbor i mogu me samo klepat i pisati kazne, ali više ne vadim pljugu iz usta. Nemogu me ni na psihijatriju spremit jer ću skočit kroz prozor. Znači opušteno dimim i gledam izloge po gradu, ma boli me kita više za njihove zakone i doktora ognjena pušikurčiča, sakomana šizofreničara i ostalu bagru korumpiranu.
 
09.11.2016
73
105
33
37
.........nesanica kada je u sklopu poremećaja PTSP.
.........i da, dijabetes ,u nekim slučajevima.
uostalom već su dozvolili iako samo jednom...,,....23/02/2016.
Bivši branitelj Marko Zeba zbog PTSP-a od kojeg boluje zatražio je od Ministarstva zdravlja dopuštenje za legalno konzumiranje medicinskog kanabisa.
Zeba kaže kako je prije konzumiranja kanabisa bio agresivan, sklon alkoholu i obiteljskom nasilju.
U protekle dvije i pol godine tablete je zamijenio kanabisom, a njegov psihijatar je potvrdio da mu je zbog toga i bolje.
‘Njegov problem će biti riješen parcijalno. Njegov liječnik će biti zamoljen da mu napiše recept i temeljem tog recepta, uvest će se cvijet konoplje iz Nizozemske od tvrtke Bedrocan koji će Marko moći legalno kupiti u ljekarni’, rekao je Saša Bajilo, iz Udruge medicinska konoplja.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
obvezna mjera odvikavanja
e ovo, toliko se prica o ovome, ali kako to u praksi izgleda, ja ne poznajem nikog ko je za travu to dobio ovde kod mene, a bome ni za droge, jednostavno izbegavam taj milje?
sada hodam ulicama i pušim
Znači opušteno dimim i gledam izloge po gradu
he, he, najs; i ja sam bio u takvom tripu, cak sam pusio i u kafeima, malo me cudno gledali al ajd, old skul ulje doduse, pa okolina nije bila bas sigurna sta se to dimi :D
sad samo po zakonu, znaci kod kuce pa tek ondaK napolje, navukli se kerovi da jure travare samo tako, kao da smo ratni zlocinci bre!