Da li je neko dobio recept za canabis..?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.11.2016
73
105
33
37
Kako znamo u Hrvatskoj je odobrena legalna upotreba marihuane- ulje, u medicinske svrhe za određene bolesti. Znamo i da je imunoloski zavod uvezao određenu kolicinu kapsula za to.
Međutim, barem koliko ja znam, to je sve na papiru i od toga u praksi nema ništa.
Mozda nisam dobro informiran te stoga otvaram temu i pitam sto je sa time i gdje je zapelo, odnosno da li je neko u Hrvatskoj dobio recept za canabis ulje i da li sve to imalo funkcionira..?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne možeš se više pouzdati u državu jer država radi za svoju guzicu i guzicu uhljeba i nije u službi građana, osim da zadovolji nametnute norme.
Htio sam reči, treba sam sebi prepisati recept kad je priroda u pitanju.
 
Poslednja izmena:

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Zadnje šta sam čuo je bilo da su povukli kapsule jer cure... :fuck:(nastranu to da ih uvozimo... iz Kanade...):fuck::fuck:
Po mojem mišljenju kocentracija CBD i THC je mala, 2% i 5%, tako da jedino rješenje je sadit sam jer i čak da ima večeg izbora mjesečne doze su preskupe i prava imaš svaki drugi mjesec dobit recept.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
I ja se slažem s tobom ali to je pitanje trebalo postaviti na nekom drugom forumu a ne vutra forumu, gdje ljudi uglavnom uzgajaju za sebe, ili kope travu pa naprave ulje, ili kupe ulje, ili dobiju, štagod. Mislim neka pitanja, ali mislim da konkretan odgovor neče stiči tako brzo, ako uopče stigne.
 
09.11.2016
73
105
33
37
U redu htio sam znati, i mislim da to pitanje moze na ovom forumu pod medicina. I ja se slazem da od drzave nista. Mozda bi nesto bilo od prosle vlasti koja je bila liberalnija ali od ove se ne nadam nicemu. No zamislio sam da ako neko ima tu neku određenu bolest i ako ima love u suvišku da li moze lijecenje izvesti legalno preko sustava, receptom. Očito nemoze. Stoga se slazem sa kolegama da je jedino rjesenje da svako sadi i radi ili kupi ulje za sebe. Sve to je velika nepravda spram ljubitelja te biljke a pogotovo je nepravda spram bolesnih. Jednoga dana će se oni nama isprićavati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
09.11.2016
73
105
33
37
...evo u Novom listu od danas......http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna...k-Huanita-Luksetica-zatrazio-izuzece-sutkinje
Jučerašnje suđenje prekinuto je zahtjevom za izuzećem sutkinje u vrijeme kada je u tijeku bilo saslušavanje dvoje vještaka, neurologinje dr. Vesne Šerić i farmakologa dr. Dinka Vitezića.
– Kakvi su rezultati primjene kanabinoida kod oboljelog od multiple skleroze, da li ublažavaju simptome ili i liječe bolest?, pitala je vještake zamjenica riječke Općinske državne odvjetnice Nina Vičević.
– To je simptomatska terapija, ulje indijske konoplje može umanjiti simptome multiple skleroze, objasnili su vještaci.
Farmakološki vještak je kazao da je primjena kanabinoida kod oboljelih od multiple skleroze danas prihvaćena te da je Ministarstvo zdravlja dalo smjernice i odobrilo kanabinoide za primjenu kod te bolesti. Dr. Vitezić je kazao da ulje indijske konoplje također sadržava dva kanabinoida koji se primjenjuju u medicinskim pripravcima.
Zao mi je toga covjeka iz Istre...............................

evo i njihovih slika, preneseno iz Novog lista. Sudenje-za-proizvodnju-marihuane-Odvjetnik-Huanita-Luksetica-zatrazio-izuzece-sutkinje_ca_large.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Zao mi je toga covjeka iz Istre...............................

I meni, ali on je bio ta kap koja je prelila čašu, bez njega ne bismo imali niti ove mrvice...
Idući tjedan idem do dr opće prakse pa ću pitati, tak i tak imam preporuku neurologa za ulje, jer i mene zanima jel to pravo ili kako Venlo kaže "preljep kozmetički zakon".
 
30.04.2014
315
202
43
bice jeftinije poizvedi/kupi (na ulici, ne ljekarni) :) i kvalitetnije je tvoje domace od njihovog... sigurno ce nama dolazit zadnja klasa :(
...nisam cuo/vidio jel postoji recept vec?
 
09.11.2016
73
105
33
37
Ovo pisem kao informaciju, nasao sam slucajno na netu - odgovor hrvatske lijekarnicke komore.
dobro je znati.....
1.

Je li pripravak s kanabisom narkotik, treba li ga čuvati u sefu, te voditi evidenciju u knjizi narkotika?

(5.7.2016)
Odgovor:
Sukladno Pravilniku o izmjenama i dopunama Pravilnika o mjerilima za razvrstavanje lijekova… tetrahidrokanabinol i dronabinol su stavljeni na Popis psihotropnih tvari za koje se ne vode očevidnici. Stoga je i u naputku Komore navedeno da je recept za magistralni pripravak s THC/CBD potrebno pohraniti u Knjigu kopije recepata. Drugim riječima, za isti nije potrebno voditi evidenciju o opojnim drogama.

Samo je preporuka Komore da se biljni pripravak čuva pod ključem.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
drugim riječima,dok je u RH vlast kakva je,možemo se slikati pošto nam je premijer briselska marioneta,a predsjednica u rukavicama radi na stvaranju i jačanju Novog svjetskog poretka,a dobro znamo da farmaceuti imaju uz bankare možda i najveći utjecaj na stvaranje NWO,tako da... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pajpkaj and Squerlz

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
He he ne mora premijer biti u EU da bi bio Briselska marioneta imamo mi Srbistanci dokaz za to :rolleyes: Posto je ovo kulturan forum necu napisati kako se skandira shoravom ;)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Neka,neka...ali ipak ide na bolje..malo po malo ali ide,osijeti se.Moja mater koja nas je do prije 10 god zvala "drogici" svih nas koji duvamo danas je to prihvatila i shvatila da nema beda i da je lijek.Pa kontam..ako je mater(zadrti katolik iz strogo odgojene obitelji 75 god)to prihvatila i jos prijateljicama govori kako je ok onda mora ici na bolje.Samo sto jos barem dvije generacije politicara moraju proci kako bi liberalniji,skolovaniji ljudi dobili prostora i mogucnost da nesto promijene.Ali ide...nada stoji i volja za uzgoj;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
svijest ljudi se mijenja na bolje,to stoji. međutim,preveliki su interesi u igri da bi se na našim prostorima nešto pomaklo na bolje u smislu farmacije i sl. i te sve priče o dekriminalizaciji i legalizaciji su ništa drugo nego mazanje očiju,daju nam mrvice dok nas sa druge strane na fin način hebu da ni ne osjetimo(mentalitet nojeva).
 
17.11.2016
2
13
3
56
Iako je smesno ovo sto cu reci, mislim da smo u Srbiji najblizi pravoj legalizaciji u medicinske svrhe ... to sto je uradjeno u Sloveniji, Hrvatskoj ili sto se sprema u Bosni je zaista mazanje ociju, pokusali su isto i u Srbiji ali nije im proslo ... u Srbiji mislim da cemo uskoro videti pravu legalizaciju sa sve gajenjem, proizvodnjom ulja i drzavnom klinikom i stacionarima slicno izraelskom modelu ... i ne, vlast nije protiv legalizacije, kao odgovor mom zemljaku koji proziva premijera ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Squerlz

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Ajde de evo javno se izvinjavam i tebi i premijeru nemoj samo da me hapsite ;) A to da ce bilo sta biti uradjeno po pitanju kanbisa u Srbiji makar nebi hapsili ljude za 0.1 g i davati im 3 god teske robije tako da eto toliko o tome vise necu spominjati politiku ebo me lebac sto sam uopste i spomenuo ;)