Da li koristite grinder?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grinderi ili ruchno mrvljenje?

  • Grinder

    Votes: 382 65,0%
  • Ruke

    Votes: 206 35,0%

  • Total voters
    588

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Na ovih par reviewova mi je dobar dojam ostavio. I to šta reže je super za masniju ili vlažniju vutru. Jer sa kineskim željeznim se satarem i još pola ostane u grinderu. Ali jbg, nemam para sigurno za ovo. Morat ću prijatelje subliminalno neurolingvistično programirat da se skupe i kupe mi za rođendan ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amneziaHaze

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ebay $6.50
Masivan, ostri nozevi, okretanje klizi kao da ima lezaj...za sada :)
Mana je pre gusta mrezica pa kief skoro ni ne pada dole i mora se malo duze vrtit dok sve ne poispada u donju komoru ako je marihuana malo masnija. Vidjao sam i skuplje koji su losije radili. Vrijedi te novce.

grinder.jpg
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Možete se smijati koliko hoćete, ja koristim BOSCH mlinac za kavu.
Nakon što 10 do 15 grama dobre vutra prođe kroz njega ostaje čiščenje plastičnog poklopca za koji se kristali i sitna prašina i svašta nešto lijepe kao ludi.....
I tako pušim masnu travu pretežno ili ponekad vlažnu...ne bih nikome preporučio svoj način grajndanja sa mixerom za kavu ali sam se toliko navikao na njega da imam par naćina...ili par kratkih pulseva...ili jedan ili 2 duža pulsa (3 sekunde max) i ganđa super smrvljena, vrlo jednakomjerno a več nakon 3 joxa pokopac plastični postane neproziran......več 2 sezone ide sa mnom na more...ove godine sa 15g amnesie, widowa i i masterkusha (5 g svakoga)
Prića je trajala oko 6 dana jer sam po običaju pretjerivao...onda sam zaboravio na duvku do 3 dana prije polaska nazad u grad (15 dana bio ) i počeo čistit mog Boscha..ima i na dnu ali poklopac je blago...
ne smije se na ničim oštrim da se ne pljuga plastika ali i tu sam razvio sistem....poklopac je toliko bogat "prašinom" da je za prvu pljugu dovoljno uzeti cigaretu i grudicu duhana od pol cigarete samo očešati fino po plafonu poklopca....poslije toga samo lagano žlicom ili još bolje čačkalicom....na kraju ispada nešto kao šit van...crno, masno ....e pa te pljuge /nekih 3 do 4 na 15 mića super ganđe/ -e pa tih 3 do 4 jointa su tako slatki i tako dobro i drugačije pucaju da ih obožavam....
Eto uskoro stiže nova tura masterkusha i amnesie....baš ću puknuti fotku mixera (tojest poklopca) i kako se svaki dan pušenja na prozirnoj plastici skuplja "nektar"....nikad me nije iznevjerio, več imam poseban odnos sa njime i slobodno mi se možete smijati....da mi je to netko prićao da ću to raditi prije 3 godine i ja bih se smijao...
btw-cijela priča je počela kada sam dobio neku ganđu (malo više nekih 25g) masnu i vlažnu za koju je škaricama 20 min trebalo i još ne bi bilo prhko neko stalno neko grumenje...grinderi od frendova ili pucali ili je bilo opet 15 min jebade sve počupat van, uglavnom tlaka i rekoh dosta maltretiranja....uglavnom tako je Bosch dobio namjenu koju mu proizvođač nije ni sanjao......

Na kraju krajeva, kako se u našim krajevima uvijek govorilo "švabo je švabo" :vutra:

Sa dubokom boli javljam da je ŠVABO CRKO ..otplovio je Jahveu blaženo očišćen od polena koji mu se nakupio u zadnjih 10 ak grindanja .... -:)

Ne možeš vjerovati koincindencije, vratim se na forum nakon 2 mjeseca odsustva i prva tema na koju naletim grinderi, a moj danas crk'o.
Slijedeči grinder "classicus" da ne bi bilo iznenađenja...
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Phoenican :ljubav: napokon u mojim rukama :skot:::skot::
Nezz jel treba uopce sta pricat o njemu :D stroj! Nozevi kao britva, cap cap gotovo, na tri zuba se otvara, samo malo zakreni i istresi, nema onog vrtenja par krugova dok otvoris grinder, milina! Defininitivno najbolji koji sam ikad probao,u svim djelovima! :thumb:
1.jpg
2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg
 

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Poz drustvo. Svrha grindera mi je jasna,sad na letovanju naletim na Tobaco shop,bacim pogled i snimim svasta nesto,kupim grinder za 3e,obican plasticni jednom recju najjeftiniji. Pusac nisam neki,ali volim da popusim uvece pred spavanje a grinder mi se cini smekerski :)
Svrha mog posta je cemu sluce poklopci koji su i na gornjoj i donjoj strani,i u njemu ispod seciva ima mrezica,po prethodnim postovima vidim da kroz mrezicu prolazi taj kief koji se skuplja. Ako moze malo objasnjenje oko svega toga. Mozda sam glup i pitanje je glupo,ali vodim se onim ''ko pita-taj ne skita''
Umalo da zaboravim i sliku
images-13.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Bro najklasicniji grinder ti je najcesce od 4 dijela..
1.dio na vrhu ti je poklopac i ima magnet koji se spaja sa 2.dijelom
2.dio se naravno spaja sa prvim dijelom i izmedu ova dva dijela se grinda vutra
3.dio njemu upada izmrvljena vutra od gore dva prethodna dijela kroz rupice i sadrzi sito/mrezicu,kroz koji kasnije upada "kief" (zavisi kakva je vutra koliko ce biti kiefa)
4,dio je spojen sa trecim dijelom i u njega upada onaj najsitniji "kief",taj dio neki gledaju svaki trenutak koliko ga ima,a neki ga ne otvaraju i po pola godine,sve ovisi o covjeku..nadam se da sam ti pomogao nekako ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

turpija234

Aktivan Član
07.06.2015
227
831
93
35
Aha kapiram u principu. Ja kad izmrvim istresem tek kad rastavim sredinu(gde su ostrice). Tu ostaje sve.
A taj kief,to je sta? Prasina koja se skuplja ili? Izvinjavam se ako sam napravio nauku oko neke proste stvari :)
A i naduvao sam se sad pred spavanje hehehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kappkillero187

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Kief je prasina/pelud koja se skuplja jako brzo ako je vutra dobro suha i puna kristalića..nabavis neki grinder od 4 dijela,to ti je milina odma se zaljubis u grindere,izbjegavaj plasticne ako se zanimas za grindere ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: turpija234
07.08.2016
25
91
13
44
Uvik i zauvik male skare to je moj alat , nekako mi pari da su one fer postene ! Znaci sa njima mogu od niceg nesta napravit , precizne su i najmanje mi pobigne heda od njih . U mrvilici mi po ostane a na naruke isto po mi odleti ovdi ondi... male skare pra stvar :)
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Da Zlochika, deru ovi u shopovima s kinezima. Primjer, na ebayu je 2,3€ i free dostava, dok u nasim shopovima za istog tog kineza moras dat preko 14,15€ i jos moras platit dostavu. Doslovno koliko te kod nas dodje dostava, za tu cijenu mozes narucit grinder sa ebaya. Jedino sto se tice ovih brendiranih grindera cijene su tu negdje priblizne.
Grouchy eto odgovorih i tebi ;).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy