Da li koristite grinder?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grinderi ili ruchno mrvljenje?

  • Grinder

    Votes: 382 65,0%
  • Ruke

    Votes: 206 35,0%

  • Total voters
    588
23.11.2010
3
4
3
34
imamo dva graindera nekoliko skarica nije da se hvalim heheh :p mislim ekipa se skuplja tamo pa stalno neko nes donese i nema pravila nekad rukom,nekad skaricama,nekad grainderom a ovisi i kakva je vutra neka polu vlazna grainder,vlazna skarice a suha prsti ili skarice :) ili za palacinke obavezan grainder a to da je neko pusio ono ispod mrezice je ko neki mit svi pricaju o tome a niko nije prbao hah
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
Netreba ti mrežica vjeruj mi, dok skupiš nešt u doljnjem spremniku trebaju ti godine, pa kad razmisliš samo je suvišan dio i čini grinder debljim pa me udara po jajima kad ga furam u džepu.

ne mogu se baš složiti, ja svakih nekoliko mjeseci napravim pločicu koja je dovoljno velika za barem 2-3 puta iz bonga, u godinu dana sam skupio preko gram i pol...

Gdje ima za kuoit taj black leaf grinder jel ga imaju u smartshopovima... Evo jedno testiranje kratko

ova video recenzija mi se više čini kao reklama za taj "diamond" grinder.
većina metalnih grindera ima teflonske prstenove tako da se ne trlja metal o metal, samim time je i umanjena mogućnost da se nađe strugotine u vutri.
 
11.12.2014
44
49
18
30
Vrlo lako moguce da je reklama no sto sam primjetio izmedju svog metalnog i plasticnog (ista velicina i jednak broj ostrica ) je taj da plasticni dosta sitnije izmrvi ali su zubi razliciti na plasticnom su piramidalnog oblika i sitnije izmrvi nego metalni al oba su odlicna lakse i prakticnije nego prsti
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
ma jedinu su istinu u tom videu rekli za piramidalne oštrice da su najbolje kod plastičnih, al to i budala skuži kad tad. ostalo čista reklama, još sam taj dan htjeo reći da je žešća reklama.
 
19.06.2015
5
14
3
http://www.ebay.co.uk/itm/181657885776?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Najbolja stvar ikad, ja osobno imam isti ali od 5 cm, mada sam kupio ovaj za poklon i ispao je još bolji... od 4 cm je.
4 djelni, ja do sad nisam ni jednom čistio a imam svoj dvije godine i ne zapinje uopće. Magnet koji drži poklopac je savršen i nema šanse da ispadne. Dosta je težak, definitivno neka legura i jako dobro leži u rukama.
Vrlo lako se može kontrolirati veličina mrvljenoga, ukoliko se želi što sitnije grinder se samo okrene naopačke prvo i par puta okrene i onda normalno tako se može dobiti još sitnije. Sve prolazi kroz rupice i nikad ne ostaje u gornjem dijelu ostataka.
Vidim komentare da se kao jako loše skuplja pelud, iz mog iskustva baš nasuprot, pušim u prosjeku nekoliko puta mjesečno i do sad sam skupljao pelud nekoliko puta u dvije godine, brzo se to nakupi.

Mislim da je grinder najbolja stvar za one koji puše malo i misle na ekonomičnost, i kada je smrvljeno dobro u grinderu i malo može biti puno i definitivno se lakše i ravnomjernije i mota i puši.

Plastični grinderi, stvarno ovisi o kvaliteti ali vidio sam razne kugle i sl. ni jedan nije toliko ravnomjerno i brzo mrvio kao metalni, to kao prvo, uvijek su bile različite veličine, nema mrežice za skupljanje, lako pucaju ti zubići na plastičnima i ta plastika se uvijek troši i nekako mi sve jako loše.

Aluminijski su poprilično ok, ali je mekši materijal i oni znaju zapinjat. Druga stvar, dosta pogotovo ovim jeftinijima, zna biti završna obrada loša tako da se jako lako prilikom grindanja može porezati na njima pogotovo ako je neki manji i sl, i magneti im znaju biti loši.

Drvene nisam isprobao pa nemam komentara. Isprobao sam i metalne samo dvodjelne i to neke skupe direktno iz amsterdama ima frend i kupio ovaj isti ovaj mu stoji za ukras jer jednostavno ne obavi posao kako spada zapinje među zubima biljka i sl, tako da definitivno preporučam bar trodijelni da biljka može padati na nižu razinu.
$_57.JPG
 
13.06.2015
9
1
3
27
E mrvilicu uvek koristim ne mogu bez nje naviko sam a i onako zaglavi se izmedju zubica i onda uzmem cackalicu pa sve to ocistim posle nekoliko korisncenja i onda popusim to i mogu da vam kazem ako ste mrvili dobru gandzu onda radi odlicno
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
jel palo krstenje?
ps
ja imam neki plastikaner sto sam dobio od GHS i ono, kao, nisam nesto zadovoljan, krupno melje pa mora duze da se vrti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ja koristim škarice ili ruke, meni bi trebao neki mini grinder za male komade...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Stakleni padne na pod i razbije se, a komadi ti glavu iskidaju..;)

Šalim se... stakleni dobra ideja.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Možete se smijati koliko hoćete, ja koristim BOSCH mlinac za kavu.
Nakon što 10 do 15 grama dobre vutra prođe kroz njega ostaje čiščenje plastičnog poklopca za koji se kristali i sitna prašina i svašta nešto lijepe kao ludi.....
I tako pušim masnu travu pretežno ili ponekad vlažnu...ne bih nikome preporučio svoj način grajndanja sa mixerom za kavu ali sam se toliko navikao na njega da imam par naćina...ili par kratkih pulseva...ili jedan ili 2 duža pulsa (3 sekunde max) i ganđa super smrvljena, vrlo jednakomjerno a več nakon 3 joxa pokopac plastični postane neproziran......več 2 sezone ide sa mnom na more...ove godine sa 15g amnesie, widowa i i masterkusha (5 g svakoga)
Prića je trajala oko 6 dana jer sam po običaju pretjerivao...onda sam zaboravio na duvku do 3 dana prije polaska nazad u grad (15 dana bio ) i počeo čistit mog Boscha..ima i na dnu ali poklopac je blago...
ne smije se na ničim oštrim da se ne pljuga plastika ali i tu sam razvio sistem....poklopac je toliko bogat "prašinom" da je za prvu pljugu dovoljno uzeti cigaretu i grudicu duhana od pol cigarete samo očešati fino po plafonu poklopca....poslije toga samo lagano žlicom ili još bolje čačkalicom....na kraju ispada nešto kao šit van...crno, masno ....e pa te pljuge /nekih 3 do 4 na 15 mića super ganđe/ -e pa tih 3 do 4 jointa su tako slatki i tako dobro i drugačije pucaju da ih obožavam....
Eto uskoro stiže nova tura masterkusha i amnesie....baš ću puknuti fotku mixera (tojest poklopca) i kako se svaki dan pušenja na prozirnoj plastici skuplja "nektar"....nikad me nije iznevjerio, več imam poseban odnos sa njime i slobodno mi se možete smijati....da mi je to netko prićao da ću to raditi prije 3 godine i ja bih se smijao...
btw-cijela priča je počela kada sam dobio neku ganđu (malo više nekih 25g) masnu i vlažnu za koju je škaricama 20 min trebalo i još ne bi bilo prhko neko stalno neko grumenje...grinderi od frendova ili pucali ili je bilo opet 15 min jebade sve počupat van, uglavnom tlaka i rekoh dosta maltretiranja....uglavnom tako je Bosch dobio namjenu koju mu proizvođač nije ni sanjao......

Na kraju krajeva, kako se u našim krajevima uvijek govorilo "švabo je švabo" :vutra:
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Ne vidi se super, ali ćini se da ima romboidne ili piramidalne "šiljke"...dobro izgleda....još da prefarbaš i napišeš "Medicine" umjesto "Poison"...:D...šalamala..dobar ...samo da je zaposlen što više :puuuh::

peace....

S.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73