Da li koristite grinder?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grinderi ili ruchno mrvljenje?

  • Grinder

    Votes: 381 64,9%
  • Ruke

    Votes: 206 35,1%

  • Total voters
    587

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Slažem se potpuno! Ali, problem je šta on ne uzgaja! Puši albanku i kada mu ja donesem. S time, da više ni najbližim prijateljima ništa ne govorim. Samo sa njih par, koji uzgajaju! Ja kad mu donesem, uspio sam sredit:) onda on, samo šta bijelu kutu ne vadi!
 

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Stara mrvilica koju sam prije par godina kupio sa ebaya je dala od sebe sve što je imala. Kako je u pitanju cheap model i materijali su bili za qrac (cink, magnezij) te su popucali zubi sa vremenom. Sad gledam ove kvalitetnije aluminijske mrvilice sa anti stick premazom i imam pitanje... Da li vrijede novaca (50+ Eura) i da li je taj premaz izdržljiv, te šta vi tražite od mrvilica kad kupujete? Ono što ja tražim od mrvilice je kvalitet izrade i kvalitet mrvljenja.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Imam ih par, al ih ne koristim više, samo su za kolekciju. :D
"Albanku" sam povremeno mrvio sa mrvilicom/drobilicom, kad mi se baš žurilo negdje al više ni nju...
Moje mišljenje je, da niti jedna drobilica ne može zamijeniti ruke...koliko god ti najprije očistiš/povadiš granje i sjemenke, na kraju ti se uvijek neka sitna grančica provuče...
Kad mrviš rukama, sve detaljno prolazi kroz prste i već automatski prstima/opipom detektiraš sjemenke i najsitnije grančice. ;) :D
Jbg. picajzla sam :D
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Grinder sam koristio i "navukao" se na njega i njegovu brzinu. ali mislim da cu na dalje na ruke/škarice. jer me uzasno zivcira sto se sve ljepi po njemu i stvaraju se naslage, je gust to zapalit, ali nimalo nije gust dok zaboravis pocistit pa ti zaglavi i onda ko budala se mucis da izgrindas.

A i ciscenje je koma neide mi struganjem sa skalpom (traje ruke zabole haha), a sa otapalima mi nekako pre sporo tako da sam vecimom kupovao one najjeftinije plasticne pa bi ih bacio nakon nekog vremena. A plavci mi zapljenili najbolji koji sam imao uh kako ih mrzim.
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Da li vrijede novaca (50+ Eura)
znas onu: "kolko para tolko muzike"

Grindat volis ili ne volis, nema trece.

Badi rukama nemos sigurno mrvit, mozes samo kidat komadice pa ti najlijepse ostane na prstima. Sto se grancica tice pa valjda razlomis hed, ne stavljas ga cijelog.

Evo tip i za ciscenje: kokosovo ulje ;) isto i za ciscenje skara i ruku poslije trimanja

evo za minut dva ko novi:
20190730_224434 (Small).jpg 20190730_231855 (Small).jpg
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Sve se može kad se hoće ;).
Naravno da očistim hed, znam ja kak se mrvi sa drobilicom ;), lako je kad imaš pravu vutru, al "Albanke" znaju bit sprešane i svakakve.
Detaljno pregledaš/očistiš, misliš da si sve povadio. Poslije kad "soliš" vutru u rizlu, pod prstima slučajno napipaš sitni komadić koji se jedva primjeti golim okom ili ga ni ne skužiš pa kad kreneš rolat probuši ti rizlu.

IMG_20190731_054321.jpg
Po meni je drobilica samo za one kojima se neda mrvit rukama ili im predugo traje. Jer, ako detaljno svaki hedić "raskopavaš" i pregledavaš kao ja, onda drobilica gubi smisao.
Kad mrviš drobilicom, u njoj ti ostane puno više "najljepšeg";).
 
Poslednja izmena:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Kad mrviš drobilicom, u njoj ti ostane puno više "najljepšeg";).

Tako je, to je najbolja stvar kod mrvilice, što "najljepše" ostane zalijepljeno za zupce i stijenke. Uzmeš malo alkohola, par čačkalica, četkicu za zube, postružeš i opereš grinder, i kad alkohol ispari za pola sata ostane ti doza ili dvije spektakularnog dima, neki pseudo-hašiš koji mene puca bolje nego pravi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and Badi

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Eh.... Neda đavo mira ... Odem da vidim grindere i nakon pregleda raznih high end grindera odlučim se za SLX 2.0. Cijena mu je 60€ i iako je skup, mogu reći da je jbni stroj, a kako isključivo vapam htio sam baš dobru stvar da si kupim. Ako žena pita, kupljen na ebay-u za siću :rofl: . Ova mrvilica ne bi trebala da ima problema sa ljepljenjem materijala na nju i kvalitet izrade, samo mrvljenje i ostalo je stvarno odlično iako nemam iskustva sa drugim top modelima na osovu kojih bi mogao da poredim.

BTW:
Savjet za čišćenje kako vapa tako i mrvilica... Koristite dilutirani alkohol koji se ima kupiti u svakoj apoteci ;) Jeftin, a očisti odlično