Da li marihuana lose djeluje na srce ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.09.2013
5
5
0
28
Dakle,zanima me kako marihuana djeluje na srce,ako je vec koristim godinu dana ? Moja teorija je da ona lijeci sve pa se ne bojim,ali me uvjeravaju da ne bi trebala koristiti jer imam tahikardiju,šum na srcu ,bla bla . I šta sad ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XRumerTest

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Apsorbacija THC-a može dovesti do povečanja otkucaja srca,krvnog i srčanog tlaka + na psihickoj bazi ukoliko covijeka opere na neku paranoju također nije dobro...inace sama po sebi nema stetnih djelovanja za srce,ono šo je štetno za srce je uvlačenje dima u pluća.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
thc zauzima mjesto kisiku brze nego dim cigarete i tako izbije kisika u krvi 20-30% a kisik je neophodan srcu...pa sada sam zakljuci dali je dobro za srce.
Dali uzimas kakvu terapiju za tahikardiju?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
svi koji duvaju imaju kratkotrajne tahikardije..netko vise netko manje ali rijetko ispod 100 otkucaja u minuti.
Trebas biti oprezna ako vec pijes nesto protiv tahikardije glupo je onda uzimati nesto sto ce ju izazvati.
tahikardija nicim izazvana nepostoji ima vise uzroka ,,na koncu ova poslije pljuge ja skoro pa bezazlena ali ako ju imas i bez pljuge onda razmisli o duvanju i koliko pomazes svom srcu ako duvas.
Vazno je ostati smiren i bez panike kada se tahikardija pojavi,nevjerovatno je koliko mozes utjecati na to.Umivanje hladnom vodom,simuliranje velike nuzde(naprezanje) ju prepolovi,zadrzavanje daha (kratko) ali najveci prijatelj ili neprijatelj je psiha.

znaci previse brige oko toga moze doneti anksioznost a upravo ona je turbo punjac tahikardiji i eto zla:)
 

Gagiba

Aktivan Član
Lupanje srca se kod mene javlja ukoliko unesem previše thc-a naglo. Dakle samo dozirano, naročito kada isprobavaš neku novu vutru i ne bi trebalo da bude problema, ali najbolje je konsultovati nekog profesionalca lekara (po mogućstvu nekog modernog, savremenih shvatanja i spoznaja ;) )
 
22.09.2013
5
5
0
28
Jedina negativna nus-pojava koju osjetim je da mi se onako zacrni kad ustanem i glava me jako zaboli na 15-ak min,znaci prodje brzo.. A vidjet' cemo sta ce dalje biti,ziva sam za sad hi hi xd
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
kod mene je bas obrnuto jer koristim samo medicinsku sortu da kad pusim ili koristim ulje mi se smiruje rad srca i pada tlak, a inace imam povisen(140/90) dok ne pusim, ali stavljam samo malo da me drzi onako da se dobro i smireno osjecam kad zdimim i to mi pomaze da sam smiren, kod tahikardije neznam kako djeluje ali pretpostavljam da nebi trebalo koristit vuju s ceste nego odabrat i uzgojit neku med.sortu(a da bude indika za smirenje)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lifestyle
26.06.2013
38
25
8
Mišljenje da marihuana leči sve - odbaci.
Efekti marihuane su individualni, najbolje je da slušaš svoj organizam.

Kao što je neko već napisao, najčešći efekti su ubrzano kucanje srca i povišeni krvni pritisak.
Ali, kod mene je situacija drugačija. Imam ubrzano kucanje srca, ali mi krvni pritisak smanji.

Uzmi aparat za merenje pritiska i broja otkucaja srca i prilikom konzumiranja marihuane vidi koje su ti vrednosti.
Ako već imaš problem, bilo bi suludo da slepo ulaziš u nešto.

Srećno ;)
 

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Ja sam imao tahikardiju i nekih godinu dana pio Propanol. Isao sam na sve pretrage i nisu pronasli uzrok tahikardiji.
Skontao sam da mi je odgovarala vuja ali mjesana sa sto manje duvana.
Najvise mi je smetala rakija ;) tako da ti je najbolje da sama skontas sta ti odgovara a sta ne, na vlastitom iskustvu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Ja sam imao takodje sum na srcu i to veci nego obicno ali se sam od sebe vremenom ''zatvorio'' iako sam aktivo duvao u to vreme.
 

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa vutrom. :)

Otkad sam počeo pušit ( prije dvije godine ), konzumirao sam vutru prosječno 2 puta mjesečno.
Uglavnom kad sam pušio mi je bilo prebrutalno,chilana žešća, nekad i smijalica...
ALI bilo je i slučajeva kad mi je srce počelo lupat 100 na sat..zabrijo sam da ću bit prvi koji je umro od vutre, jbg.
Malo sam razmišljao gdje sam bio,šta sam pio i jeo tih par puta kad mi je bilo loše.
Skonto sam da sam, kad mi je bilo dobro pušio vani,po danu..a kad mi je bilo loše sam pušio po parkićima usred noći.
Tako da brijem da je to do ugođaja oko vas..jer aj ti chilaj na 5°C u mraku.

I da, svaki put prije pušenja obavezno pojedem/popijem neš slatko...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
22.09.2013
5
5
0
28
Da se javim,bili ste u pravu vecinom hahaha prvo,nenormalan rad srca je vrlo cesto na psihickoj bazi negdje duboko u nama,nesvjesno smo okupirani i onda nas to pere.Nije mi do sad nikad zasmetala,jeste jedino prije mozda bas evo 10-ak dana malo sam duvala i otisla na trening u teretanu,jos sam i postila pa ja mislim da to nije samo od nje vec od svih tih faktora :D Za nekih 20 dana dobicu ulje i onda bye bye ugljen-monoksidu !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and NoSeeds
19.04.2015
52
71
18
Poz svima .

Pusim oko 15 godina svaki dan , min. jednu buxnu dnevno i prije par dana sam dozivio pravi horror. Upravo mi se desilo to , mislio sam da ce mi srce iskociti trazio sam halal/oprost od supruge jer sam mislio da cu unrijeti a ona pomislila vidi ove budale hahha. desilo mi se to od neke posebne vrste , neke ulicne , vjerovatno prskana i sav taj negativni effect se jos pojacao kada sam poceo razmisljati da je to mozda moja zadnja noc. prestao sam po prvi put nakon 15god. na 3 dana .probao opet i bio sam opet normalno high....naravno znam da thc ubrzava rad srca + adrenalin od straha j3 valjda ucinilo svoje
.. dali je neko od iskusnijih pusaca 10god+ imao ovakva iskustva ?

pozz iz rajvoSa ¥_¥
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
To ti je napadaj panike, događa se i najiskusnijim, ima tema za to na forumu pa kad kreneš čitat vidiš da ima masu ljudi koji su to doživili. Nisam nikad ali sam bio prisutan kad mi je frenda posjeklo, isti simptomi, ja sam prvo mislio da čovjek ima srčani udar al eto na hitnoj se ispostavilo da je anksioznozt. Razlog ti dolazi iz glave, a vutra ti služi najčešće kao okidač, nema veze sa vrstom vutre koju pušiš nego sa tvojim psihičkim stanjem te životnim navikama. Kod nekoga češće dolazi do napadaja, dok pojedinci ih dožive samo par puta u životu.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@ No Joke
Pa ne bih se baš složio sa tobom da nema veze koja je vutra,da je samo do čovjeka....
Prije neku godinu došao sam u posjed neke smaračice,i svaki put bi bila ista stvar. Nastupili bi neki ludački tripovi,tipa rupe u glavi,ne čujem srce,oće vrat da mi se polomi :p To sam doživio samo od ove vutre,bez obzira na društvo,a nerijetko nijesam bio sam u patnji....
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Stres obicno potencira takve situacije :)
Tipican napad panike. Ak dodje ponovo, znas sta je. Nista nije al ruzan osjecaj je :)
Doduse moze bit do vutre, ako je naletila neka jaca nego sto si naviko pusit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Gle @Dzparanoja to što ti govoriš nisu simptomi koje je čovjek opisao, to je nešt sasvim drugo, klasični bad trip. Meni frendu kad se desilo pušili smo Amneziju, drugi put Blubery. Kao što sam rekao nije razlog loša vutra ili slično ali može biti od jačeg napušavanja, jer je vutra okidač.
Ovo što je @Cyberfarm opisao su tipični simptomi napadaja panike a to vjerovali ili ne zna biti jako jako zajebano, čak se zna desiti i ljudima koji nepuše vutru, većina u tom trenutku misli da će umrijeti.