da li marihuana prelazi na djete putem dojenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.01.2007
2
1
0


Imam klinca koji ima 8 mj. i dojim ga. Uvijek se pitam da li bi THC ili išta slièno prenosila na njega ako bi razmak izmeðu dojenja i pušenja bio veæi od 6 sati.
Ponekad bi zapalila ali se bojim da bi time ugrozila njegovo zdravlje.....

pa ljudi što mislite.... bilo bi najbolje da prièekam još malo. Po ovome što sam proèitala marihuana se ne zadržava u tijelu, pa da li ipak postoji bilo kakva opasnost za klinca :?: :!: :?:

tnx :?:
 
08.10.2006
43
1
8
36
Ne bih rekao da ce se to preneti na dotichnu osmomesechnu bebicu ali sve u svemu, ne bi ti bio problem da istrpish tih 5-6 ili chak 13 meseci koliko sam ja dojen, pa da ne palish.

:beba: + :gold_maryjane: pa u bliskoj buducnosti :watch_plant: = :spliff:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Marihuana se u krvi zadrzava vise od 6 sati...
Nemoj da dojis. Ne znam kako ce uticati na dete ali bolje nemoj...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
brijem da thc u mlijeko dolazi preraðen al neznam kak, i sumnjam da je aktivan, pitaj nekog sa foruma.
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
"Kanabinoidi se prenose kroz majcino mlijeko na dojence i mogu uzrokovati smetnje razvoja spolnih obiljezja muske djece." Dr. Slavko Sakoman

Ne znam jel' ovo istina, ali molim te nemoj riskirat
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
I ja mislim da ne bi trebalo da ima nekih posledica ali pametnije je da iskuliras jos malo.Ipak je dete dete i ono ti je verujem na prvom mestu.A zapalices,ima dana... ;)
 
17.01.2007
2
1
0
ma i nisam još zapalila, samo ono, ponekad mi dođe želja... pa reko možda se ipak ne prenosi, ali nema logike. I ja mislim da ostaje thc u tragovima.

Ma NARAVNO DA MI JE BEBAČ NA PRVOM MJESTU!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
........samo ti puši.......pa čak i ako ima thc-a u mljeku........on nije aktivan i ne ostavlja nikakve posljedice......TRAVA NIJE DROGA.......
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nemoj nikako da pusis dok dojis,nema tu samo THC-a,ako pusis neku nepravilno gajenu travu punu raznih hemiskih otrova protiv biljnih vasi ili slicno,to su otrovi

.....pa......moze......dijete da ti bude................ malo caknuto....... kao nas dragi ....outdorac....

p.s. outdorac koliko ti je god kada zenama koje doje bebe preporucujes da puse travu
jer trava nije droga?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
stetilo il ne stetilo imas klinca.Ja imam 15 god i samo pretpostavljam kako je to,ipak nemoj da rizikujes...
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
........a šta da ti onda kažem kad mi ovi tu nedaju........onda nemoj pušit,ali pljuga dvije na sedmicu mislim da nemaju nikakve veze.............gore su cigare.....
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Jednostavno se neisplati riskirati je postoje indicije da je štetno a dijete je vrijednije od bilo koje pljuge pa jednostavno to nije nešto za riskirat
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
http://www.kellymom.com/health/lifestyle/marijuana.html



Separate from the direct, chemical effects of marijuana on a baby, use of marijuana may affect a mother's ability to be able to properly care for her baby. Maternal judgment may be impaired.
Any secondhand smoke the baby is exposed to increases the amount of the drug your baby receives. Also, because street drugs are rarely pure, marijuana may be laced with other drugs or substances that can also be harmful to the breastfeeding baby.
The active ingredient in marijuana, THC, will be stored in mom's fat tissues for long periods (weeks to months) and will build up in the body with continued use. Small to moderate secretion into breastmilk has been documented, and THC is concentrated in human milk. According to Hale, analysis of breastmilk from chronic heavy users indicated an eight-fold concentration in milk compared to mom's blood plasma, however the dose received by baby was insufficient to produce significant side effects. Studies have shown significant absorption and metabolism in infants, although long term effects have not been shown.



Franjo Grotenhermen
Small quantities of THC pass into the milk of cannabis using mothers. In a study in monkeys who chronically received THC, 0.2% of the THC appeared in the breast milk. According to that, daily use of 50 mg of THC (e.g. 1 gram marijuana with a THC content of 5%) would result in daily 0.1 mg THC in breast milk.
Chronic cannabis use by the mother leads to an accumulation of THC in the milk. Milk of cannabis using mothers may show significantly higher concentrations of THC than their blood. In one study the concentration of THC in the milk was 8.4 times higher than in blood plasma. Assuming a relatively high medium concentration of 10 ng/ml (nanogram per millilitre) THC in the plasma of a cannabis user and a tenfold higher concentration in the milk (100 ng/ml), this would result in overall 0,07 mg THC in 700 ml milk. 700 ml is the medium daily milk intake of an infant.
So far, two studies have been conducted to investigate the effects of cannabis use by lactating mothers on infant development. One did find no effects (Tennes et al. 1985), the other found slight effects on motor development, if cannabis was used more than 15 days during the first month after birth (see above, Astley and Little 1990).
The amount of THC found in breast milk of cannabis users is low despite accumaltion with regular use. Only heavy cannabis use will result in amounts that possibly are relevant for the baby. Occasional or low regular use will probably not be of relevance.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
08.10.2012
1
0
0
38
Vutragenjo je napisao(la):
molim vas pomozite mi u zadnjih nekoliko dana sam pusila travu naecer pred spavanje, dojim bebu od nepuna 2 mjeseca i nisam ni znala ni razmissljala koliko je to stetno za bebu, odlucila sam da stanem ali samo sa travom, sa cigarama mi je malo teze, sta da radim dali da ga nastavim dojiti, koliki je rizik za njega? sinoc sam zadnji joint ispusila i necu vise i zanima me koliko dugo ce biti thc u mom mlijeku, evo maloprije sam ga na flasicu hranila kad sam procitala stetnosti, znam da ovo nije ispovijedaonica ali ja se osjecam grozno, kad samo pomislim
da li smijem da nastavim da dojim ako nikad vise ne zapalim travu a cigare bih smanjila maximalno?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Sa cigaretama ti prekini, to je daleko štetnije. Ne kažem da sa kanabison nastaviš, ali duhan je daleko gori. Toliko od mene.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Od cigareta, majke koje doje tako male bebe može im se smanjiti količina mlijeka ili da bebaći neće da sisaju...čaša piva pomaže.
A mislim da nije uopće dobro to što i duvaš još.
Ovo za mlijeko sam čuo neku večer diskusiju mlade mame i nešto starijih iskusnijih mama.No,možda su i lupetale.....
Mislim da bi He-Man ovdije dao najkompletnije objašnjenje,jer on zna iskopati prave podatke na netu.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
VenloNL je napisao(la):
Od cigareta, majke koje doje tako male bebe može im se smanjiti količina mlijeka ili da bebaći neće da sisaju...čaša piva pomaže.
A mislim da nije uopće dobro to što i duvaš još.
Ovo za mlijeko sam čuo neku večer diskusiju mlade mame i nešto starijih iskusnijih mama.No,možda su i lupetale.....
Mislim da bi He-Man ovdije dao najkompletnije objašnjenje,jer on zna iskopati prave podatke na netu.

Sve je lepo rečeno i slažem se naravno,pogotovo za cigarete a kad se već pomenu pivo evo žene i pivo dojenje pa koga interesuje neka pročita

Tri puta ura za pivo ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.