Da li sam ubio biljku?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Naime, zenka je, prebacio sam na 12/12.

Moj prvi LST , i mogu vam reci da je biljoza siroka, umjesto jednog glavnog heda, ispalo 5 + glavni.

(ukratko, 400w mh/hps, ct, terra magma, nisam gnjojio nikako do sada, saksije od 6L)

Problem je slijedeći, u zadnji 10 dana biljka vise nije ZELENA ono mrko, vec svijetlo zelena!

listovi se suše, ali hedovi napreduju extra, bijele dlake se pojavile i to primjetno rastu svakim danom.

probao sam ispirati (flush), pa sam cak prije 4 dana dodao malo gnjojiva bloom koje ima N dosta više, ali opet biljka ista, svijetlo zelena!

Ja sam se jutros naljutio, kad tako moram reci, uzeo skalper i one suhe listove jedno 5 komada te ih odrezao, gdje je ostalo cirka 1-2mm te iste grane na stabljici.

znaci hedovi rastu, vec 4-5 dan kako su se bas pojavile bijele pastile.
Da li sam ovim zagarantovao smrt biljci ?

help :)
 
26.04.2011
1
0
1
35
Koji si ti lik, tebi ne bi trebalo davati bilo koji oštri predmet u blizini :eek:hno: Meni se isto znalo desiti da mi se biljka počela sušiti, tj. listovi žutiti (dok je još bila mala). Sumnjao sam na zemlju, kupio novu, presadio i u roku 2-3 dana biljka se vidno oporavila. Vjerojatno u tvom slučaju manjka N. Uglavnom, treba imati strpljenja s njima i puno ljubavi, a ne takve agresive :icon_biggrin: Vidjeti ćeš sada kako će se ponašati, ali definitivno si joj priuštio stres koji joj nije bio potreban. Neka se javi neko iskusniji da ti možda ponudi bolji odgovor. Sretno za ubuduće i s malo manje agresive :sun2:
 
08.07.2010
34
10
0
31
:iamwithstupid:
žučenje donjih listova i odpadanje istih je ful normalno u cvetanju. ako kažeš da svaki dan primetiš rast hedova, nove pistile kristale etc nemaš šta da se brineš. nisi ju ubio, i moj savet da rađe topiraš biljke nego radiš lst..neka slika boxa biljki bi isto pomogla. pis
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Dževad;164861 je napisao(la):
:iamwithstupid:
žučenje donjih listova i odpadanje istih je ful normalno u cvetanju. ako kažeš da svaki dan primetiš rast hedova, nove pistile kristale etc nemaš šta da se brineš. nisi ju ubio, i moj savet da rađe topiraš biljke nego radiš lst..neka slika boxa biljki bi isto pomogla. pis

brate ja sam prvo planirao topirati, tj. otfikariti onaj gornji hed... ali su me isto tako savjetovali da ne radim to kao prevelik stress, ja razumijem 100 ljudi 100 savjeta... na nama je da odlucimo sta nam pase, tako da cu za slijedeci put probati topirati jer imam 4 mlađuhne divljakuše koje rastu pod hps/12-12

jos uvijek cuvam 5 sjemenki super skunka fem. dok se ne upraksam kako treba.

drug, problem nisu samo listovi, nego kompletna biljka postala svijetlo zelena :eek:

dodacu ja njoj malo N-a sad kad budem zalijevao

evo slika, sad sam slikao prije paljenja sijalice !

imam jednu zenku koju sam LST-irao, i 4 mlađuhne koje rastu uz nju na 12/12

http://imageshack.us/photo/my-images/37/02062011271.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/88/02062011272.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/198/02062011273.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/860/02062011274.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/69/02062011276.jpg/

mlade su negdje oko 8 dana stare, stvarno su buckaste i fine :)

dok je ta zenka recemo negdje 17ti dan u cvjetanju.

:O

(moram da napomenem da je ta zenka u pocetku growa bila izlozena temperaturi oko 30C, da bi kasnije spustio na 26-7, te da bi mi se otkacio glavno puhalo koje gura zrak kroz CT jedno 2-3 dana jer nisam skontao uopste)
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
fali joj hrane, još jedanput nahrani s prihranom s više N za vegetaciju pa kad tu hranu potroši onda kreni s prihranom za cvjetanje
nemoj da ju čupkaš :) stvaraš jo nepotreban stres a i izgubit češ dosta na urodu !
sretno i pozz
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
svjetlo je na pocetku bilo ne vise od 10cm od biljke, tada se sve to i desavalo da je mjenjala boju zato sam odmakeo maximum!

znaci, ona je bila takva i kad je sijalica bila blizu... a sad hranim je sa onim Gro Green Vegetative 25-10-10 i malkice u sredini listova je vratila onu tamniju boju

recite mi jedno, ona raste u 6 l saksiji... drzao sam je 20 dana u veg pod MH, i prebacio onda na hps

da nije do male saksije??

da li postoji mogucnost da se ovo desava biljci jer je popunila sav prostor korjenom (imao sam takve dvije biljke jedna muska bila i ja je iscupao, kad sam izvadio iz saksije vidio sam da je korjen obuhvatio svu zemlju)
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
ima njoj sasvim dovoljno 6 litara volumen saksije, sama ishrana biljke je bitna i tu nesmiješ da zezneš a da joj nebi stvarao nepotreban stres s novim presađivanjem jer si joj ga dovoljno stvorio čupkanjem :)) i nije baš preporučljivo u cvjetanju onda nebi bilo loše da kupiš 3 postotni hidrogen u ljekarnoj apoteci za ispiranje rana.... tog hidrogena staviš 3 mililitra na 1 litru vode i svako drugo zaljevanje ga dodaješ ali ne dodavati ako prihranu stavljaš u vodu (nisam čitao kakvom vodom zaljevaš a ako zaljevaš ovom iz slavine ja osobno nebi, kišnica je majka i nikada problema), hidrogen dovodi kisik do korjenja i sigurno če ti biljka puno bolje izgleda
mislim nije da je prjeko potrebno ali nije niti loše :))
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
hvala drug, sta bi ja bez vas ? :)

oticu danas u apoetku i pitati za taj Hidrogen Peroksid 3% pa cu zaliti danas, nadam se da ce bit bolja!


p.s gledao sam sinoc i pocela je vracati malo tamnu boju ali u sredini listova, ne svih ali primjetno je