Da li smo sami?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Reggaesaurus

Aktivan Član
02.06.2006
135
0
0
www.geocities.com
Da li smo sami, sami na planeti Zemlji?
Da li smo slepi pored svih nasih cula?

Vanzemaljci, zasto ih ne primecujemo? Zato sto nisu pored, ispred nas? Malo verovatno. Koliko puta ste bili u prilici da trazite neku stvar i da cak gledate u tu stvar a da je ne vidite. Ljudi primaju 70% informacija culom vida a ono nas toliko cesto vara; zasto neko ne bi to iskoristio? Celo nase saznanje o svetu se bazira na materiji i energiji i to su dve povezane dopunjujce kategorije. Zasto je mehuric sapunice okrugao, zasto je kap vode na ugrejanom sporetu okrugla? Iz prostog razloga za to sto je to najefikasnija energetska konfiguracija. Sta sam hteo da kazem sa ovim. Ako vec u prirodi postoji najsavrsenija energetska konfiguracija zasto neko ne bi znao da je iskoristi. Tako najefikasnija energetska konfiguracija u kontaktu sa nama smo mi sami. Pridodajuci tome nasu extremno losu opazajnu moc, ne samo nas kao pojedinca nego celog covecanstva, ovo mi trenutno izgleda kao prilicno logicno razmisljanje Ne kazem da postoji neka zavera tipa X-files koja sve to skriva od nas vec da je to normalna pojava u univerzumu samo sto mi imamo problem to da vidimo. Oni dolaze i odlaze ostaju, disu vazduh oni smo MI. Mi smo toliko priZemljena bica u ranoj fazi razvoja (hteo sam da kazem evolucije ali nisam da verujem u tu teoriju) da su neke stvari jednostavno izvan opsega naseg poimanja.

Svestan sam da je ovo samo razmisljanje (vrlo moguce i pogresno) i da je ovo porilcno gruba formulacija onoga sto mi trenutno prolazi kroz glavu. Vecina stvari u pocetku izglada grubo, mislim, pogledajmo samo ramisljanje antickih atomista; izgledaju poprilicno smesno ali u njima ima neke osnove o danasnjem znanju o atomima.

Da li smo sami u iniverzumu?
Definitivno NE. Nas je problem sto trazimo i shvatamo zivot zasnovam na nasem poimanju zivog sveta. A sem toga sta mi znamo o svemuru, pre neki dan smo zakljucili da u nasem sistemu nema 9 planeta nego 12

I da ako se neko uopste pita, povuko sam neki dim
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Stvarnost je svijest u hologramu ispunjenom energijom! :wink:


(subatomske cestice su pulsirajuce energije, znaci da je materija isto oblik energije, uostalom E=mc2. Sve oko nas je oblik energije)
Snovi nisu nista manje stvarni od stvarnosti, razlika je samo u tome sto su snovi izvan holograma ispunjenog energijom, samo jedna drugacija percepcija.
[Koga zanima vise neka procita: "Michael Talbot - Holografski svemir"] :joint2:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Nismo sami u svemiru...
Sansa da postoji zivot samo u nasoj galaksiji je veoma velika, po nekim izracunjavanjima 10.000 %
A koliko ima galaksija ?
Mada u zaveru USA vlade ili bilo koje druge NE VERUJEM...
Uglavnom se za otmice uvek ispostavi da nisu krivi vanzemaljci vec LSD, DMT, Tatule ili prirodno ludilo :D
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Reggaesaurus je napisao(la):
Inq je napisao(la):
Uglavnom se za otmice uvek ispostavi da nisu krivi vanzemaljci vec LSD, DMT, Tatule ili prirodno ludilo :D

Kakve otmice, da se oni spustaju na nas nivo, seckaju nekog i tamo neka razna nazovi istrazivanja mislim da to nije realno...

Pa to sam i napisao... I ja sam tog misljenja...
Ali ako pogledas iz drugog ugla....
Sta mi radimo "nizim" vrstama od nas: jedemo, ubijamo, koljemo, istrebljujemo, SECIRAMO, ISPITUJEMO IH...
Sta bi drugo radeli vanzemaljci ako su mnogo napredniji od nas...
Mada su to mozda neka bica iz neke dimenzije :ubitza: koja su non-stop razvaljnena nekom njihovom biljkom i boli ih uvo za nas...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ovo bi bila najstarija tema otvorena u forumu "sve i svasta" na danasnji dan prije 8 godina.

Uhvatila me inspiracija da preturam po prasnjavim temama otvorenim na danasnji dan od samog pocetka foruma i tako naletim na ovu o vanzemljakima.
Ako pamcenje nije iznevjerilo, a u zadnje vrijeme se nicega ne sjecam :) cini mi se da slicnih tema ima sijaset i sa slicnim brojem odgovora, pa kontam da bi ova bila idealna da se ti odgovori prebace u nju.

Da se vratim na temu.
Nismo sami, dijelimo je sa hiljadama drugih vrsta, a slijep je onaj koji mora da gleda a ne zeli da vidi.
 
22.08.2014
15
13
0
Normalno da nismo sami,postoje mnogi oblici zivota u ostalim dimenzijama sferama...Anunnaki-ji,egipatske piramide heh
Crne vrane Geringa :D


Nzm kako neko moze da veruje da smo mi sami i ultimativna bozija kreacija
6168892_700b.jpg


 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Na svojoj kozi imaš puno živih bića, mi jih nazivamo microbi, bakterije, virusi. Kada se ideš tuširat
puno jih pobijes. Za njih je to naravna katastrofa i tada se oni mole svom bogu. Drukčije si Jim ti
prevozno sredstvo, kao sto je auto za tebe. Zao mi sto to čudo od narave ne vidiš golim okom. Možeš jih
zvati i vanzemaljci. To so nazivi/riječi/, koje je smislio čovjek.

Ako nisam bog, onda sam još jedna riječ koju je smislio čovjek.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
He-Man je napisao(la):
Čisto informacije radi; da ne bi pomislio da je ovo bio neki direktan napad na tebe, ja brišem i zabranjujem bilo čija vjerska brljezganja.
A pod to podrazumijevam neke specifične tvrdnje i iznošenje razno raznih "činjenica" iz biblije/kurana/etc. pod istinu, i slično.

Jer takve izjave osim što nemaju nikakvo uporište u znanosti a u većini slučajeva nemaju nikakve veze ni sa logikom.
Po forumu ne provodim znanstvenu "inkviziciju" jedino iz razloga što nemam dovoljno vremena, ali ovakvu zdravorazumsko-logičku obavim tu i tamo. =)

Sasvim je u redu dok god se rasprava zadržava na duhovnom/spiritualnom aspektu i vjeri općenito, ali kada krenu prepucavanja onda više nisi siguran tko trolla a tko ne.
Tako da je te stvari najbolje sasjeći u startu.

Pozdrav

Vjerovanje pretpostavlja istinu, jer u laz, ako se prepozna, niko pametan nece vjerovati.
Teologija je nauka, kao i bilo koja druga i bitno je naglasiti da, osim izucavanja Boga izucava i prirodne nauke.
Vjerujem da si procitao i Bibliju i Kuran, pa tvrdis da su to brljezganja, lazi i da nemaju nikakve veze sa logikom.
Iz licne perspektive mogu tvrditi da su najlogicnije knjige koje su ikada napisane. Ima pasusa koji nisu bas najjasniji, ali ko moze za sebe tvrditi da mu je logika toliko razvijena pa da mu sve sto procita bude potupuno jasno i nedvosmisleno. Problem je u tom smislu ili dvosmislu, a najcesci uzrok dvosmislenosti je subjektivan pristup i prijasnje ucenje.
Nije domacinski braniti covjeku da pise o licnim uvjerenjima i uz to nakaciti provokativnu slicicu poput ove
post-8101-0-81033300-1408869961_thumb.jpg


Svako ima vlastita ubjedjenja koja su mu nametana tokom zivota. Meni je najnormalnija stvar vjerovati da postoje mnogo naprednije civilizacije od ove nama poznate, a koje su skrivene negdje u svemiru. Vjerovati da je covjek vrhunac Bozije kreacije podrazumijeva ogranicavanje bilo kakvih mogucnosti daljnjeg razvoja ljudske civilizacije, a to se ne moze prihvatiti jer smo svjedoci napretka u svim naucnim disciplinama.

Diskutovanje je jedno a ubjedjivanje je sasvim drugo, kao i zabranjivanje slobode izrazavanja. Covjek je izrazio svoje ubjedjenje i zaista nema potrebe za lincovanjem i sankcionisanjem.
Covjek je isuvise mali da bi spoznao velicinu svemira, jos je manji da bi spoznao Boga, ali je covjekov slobodan duh dovoljno velik da to sve nasluti i prepozna. Duh koji cuci zarobljen u tijelu podredjen je samo onom sto to tijelo vidi i iskusi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and Pustinjak

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Po drugi puta off pobrisan, za nepromišljene i grube postove opomene podijeljene, a sad bi trebalo nastaviti sa raspravom ili ju zaključiti.
U vanzemaljce ne vjerujem, jer ne moram vjerovati. Znam da postoje, jer je dokazano. E sad, neki slićni nama se možda kriju, možda nisu niti došli do nas, kao ni mi do njih, a možda i nema ništa slićno nama u ovom svemiru. Iskreno, nadam se da nema...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
E sad ako je vutra dobra i prava mozda nekad i negde i vidim te vanzemaljce..:) a kad prestane delovati onda ih nesto i nevidjam,mozda onda i idemo razlicitim putem..:) evo upravo Jack Herer poceo da me radi pa verujem da cu ih opet sad videti..:)
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
.........................zlo govece doveka june.................................

Pogledajmo npr. David Icka njegovo predvidjanje dogadjaja su nevjerovatni s imenom prezimenom,kad-tko-zasto medjutim kad pocne spominjati gmazove i druge vanzemaljce,tajna drustva itd. vecini to bude previse jer njihov um je van te paradigme i oni to ne mogu prihvatiti drugi recimo oni koji gledaju malo van kutije su u potrazi za necim pa ih takve stvari privlace,ali stvarnost je da je to vjerovanje nekome,necemu,a ne znanje sve dok ne postane osobno iskustvo
sto se tice znanosti ona ne postoji vec dugi niz godina,to je sad vojna industrija,korporativizam koji odgaja "znanstvenike"
znaje je moc zato se skriva od svjetine.
Ne moraju vanzemaljci biti s druge planete uzmimo npr. vedsku astonomiju koja je prilicno komplicirana
npr.

Surya Siddhanta

brzina svjetlosti =2202 yoyans u pola nimesha
1 yojans priblizno 14.5km
1 nimesha 16/75 sekunde

2202 yoyans x 14.5km x 75/8 nimesha = 299742.1875km/s

koja je pisana 5000-40 000 godina prije suvremenog covjeka kretena,hrpa takvih tocnih podataka te podataka koji su izvan dosega danasnja ""znanosti"" spisima daje kredibilitet pa recimo da je to apauruseja odnosno ono cemu covjek nije tvorac pa se tako spominju razlicite klase bica s razlicitih planetarnih sustava,opis njihovi vozila s kojima su dosli >vimane< njihov izgled,karakter,medjusobni odnosi...
i eto nam vanzemaljaca
vedsko znanje je trenutno najnaprednija i kompletnija znanost na zemlji
sve je iskrivljeni odraz te znanosti

opet nama malo blize bi bio Hitler tule i vril

jako zanimljiva knjiga s konkretnim podatcima,sveti gral za ufologe
http://speedy.sh/WjBPP/BluePlanetProject.pdf

Svima kojima je dosadno,a nisu pogledali predlazem da pogledaju gostovanje D. Icka u emisijama na rubu znanosti
opet kazem to je samo vjerovanje dok ne postane dio iskustva
regresoterapijom,regreso hipnozom mnogi su se slucajno sjetili vanzemaljskih otmica koje su im se dogodile
>pronasli implantate u tjelu< ,ali opet i samu terapiju mnogi ne dozivljavaju ozbiljno jer ima mogucnost vracanja ljudi u prosle zivote,a nekima je i to previse jos i van zemljaki pihhhhhh :ridinghorse: :ridinghorse:

Ja sam imao iskustvo kontakta s vanzemljakom,kako god to zvucalo sjecam se kroz maglu i ne zelim ga prepricavati,nisam bio napusen
stoga moje misljene je da osim tisuca i tisuca raznih zivotnih formi koje postoje u svemiru ima mnogo mnogo inteligentnih nazovimo to tako, od nas koji su nas posjecivali,posjecuju,a vjerovatno i u ovom trenutku setaju zemljom kao i mnogo mnogo onih koji su na istoj razini ili nizoj od nas.
Ljudi nisu nista posebno u svemiru a kamoli sami,vrijeme tece razlicitim brzinama ili uopce ne tece pa mozemo reci da svakog trenutka nastaju i nestaju razne civilizacije u svemiru