da li trebam biti zabrinut?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.12.2006
6
0
0
cao hvalam na informacijama jer zahaljujuci vasem sajtu i informacijama uspeo sam da uzgajim 2 x ICE i jednog BigBud-a ,zasadio sam ih 3 Dec i nisu bas puno porasle ali idu polako...svetlost je cool light 250w i infra red 250w ali nju ne koristim jos uvek,zemljiste je 6.0ph ,djubrivo murtonik koristim jednom u dve nedelje zalivam na 3 dana po 150ml vode svetlo 17 sati....listovi pri dnu su poceli malo da se suse i stablo crveni brinem se zbog toga u ostalom evo slika pa mi vi recite sta bi trebao da radim i da li imam razloga za brigu?
veliki pozdrav i hvala vam

http://img176.imageshack.us/my.php?image=ssa43169lg4.jpg

http://img176.imageshack.us/my.php?image=ssa43182xj4.jpg


http://img149.imageshack.us/img149/7149/ssa43172ww8.jpg

http://img132.imageshack.us/img132/791/ssa43171xx5.jpg
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Sve je OK. valjda...

Mislim da donji listovi zute jer nemaju dovoljno svetla ili tako nesto...

A crveno stablo je sasvim normalno.
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
stevanbgd1 je napisao(la):
cao hvalam na informacijama jer zahaljujuci vasem sajtu i informacijama uspeo sam da uzgajim 2 x ICE i jednog BigBud-a ,zasadio sam ih 3 Dec i nisu bas puno porasle ali idu polako...svetlost je cool light 250w i infra red 250w ali nju ne koristim jos uvek,zemljiste je 6.0ph ,djubrivo murtonik koristim jednom u dve nedelje zalivam na 3 dana po 150ml vode svetlo 17 sati....listovi pri dnu su poceli malo da se suse i stablo crveni brinem se zbog toga u ostalom evo slika pa mi vi recite sta bi trebao da radim i da li imam razloga za brigu?
veliki pozdrav i hvala vam

http://img176.imageshack.us/my.php?image=ssa43169lg4.jpg

http://img176.imageshack.us/my.php?image=ssa43182xj4.jpg


http://img149.imageshack.us/img149/7149/ssa43172ww8.jpg

http://img132.imageshack.us/img132/791/ssa43171xx5.jpg


pa gledam ti djevojke i nebih se slozio sa inqom da je sve ok, meni izgleda da im fali doosta svjetla, evo ti moje pa zakljuci po datumima kako raste, reci cemo da si ih zasadio oko 7 dana prije mene











da napomenem da rastu na 24-0
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
pa gledam ti djevojke i nebih se slozio sa inqom da je sve ok, meni izgleda da im fali doosta svjetla

A ja sam rekao:

Mislim da donji listovi zute jer nemaju dovoljno svetla ili tako nesto...

Ta prva internoda ce ionako da se osusi kasnije zbog nedostatka svetla...

@ stevanbgd1

Priblizi lampu vrhovima ali ne previse jer su jos osetljive...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
stevanbgd1 je napisao(la):
cao hvalam na informacijama jer zahaljujuci vasem sajtu i informacijama uspeo sam da uzgajim 2 x ICE i jednog BigBud-a ,zasadio sam ih 3 Dec i nisu bas puno porasle ali idu polako...svetlost je cool light 250w i infra red 250w ali nju ne koristim jos uvek,zemljiste je 6.0ph ,djubrivo murtonik koristim jednom u dve nedelje zalivam na 3 dana po 150ml vode svetlo 17 sati....listovi pri dnu su poceli malo da se suse i stablo crveni brinem se zbog toga u ostalom evo slika pa mi vi recite sta bi trebao da radim i da li imam razloga za brigu?
veliki pozdrav i hvala vam

To sa neonkama može ti pomoći do ovog stadijuma, a isto tako si ih trebao od početja držati 24/0, ne kontam što si ih držao na 17 sati....??? znači početak ono što se kaže. Ovim biljkama treba još dooooosta svjetlosti, ako misliš do kraja da ih "izguraš". Što se tiče te druge IC lampe (nju nemoj ni stavljati nikako)... najbolje da to sve "pretvoriš" u hps, ili neki dobar reflektor (plavi spektar) da mogu extra fino rasti, i naravno kasnije ih prebacuješ (kako korjen raste) u veće posude.... mada možeš odmah prebaciti u najveću (u kojoj misliš da će doživjeti kraj).... vidim zemlja i ph ti je dobar, samo rješi rasvjetu i biće finih biljaka :)
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
bezze daj mu okaci sliku onog svog reflektora :))))

inace, dobre su biljke, i 250W bi trebalo biti dosta za sada... koji cool white.. koja oznaka, marka....?
da ti nisu lampe malo predaleko.... probaj prliblizit, samo onda sredi ventilator da puse u njih....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Neonke cool white ne griju (eh, sad ne znam ima li kakvih drugih verzija) ja koju sam imao jednom bila je velika ona (mislim 60cm (dvije imao) i nije se grijala nikako, tako da sam poslije nekoliko dana (non-stop radila) slobodno uzmem u ruku i rega, ne grije nista. I sa njima sam postigao fine rez. (mislim na početku uzgoja) i neonke su bile udaljene 2cm od vrhova... i odgovaralo je biljkama, fino su rasle (žbunasto, ali :()
 
06.12.2006
6
0
0
Bezze_Sa je napisao(la):
To sa neonkama može ti pomoći do ovog stadijuma, a isto tako si ih trebao od početja držati 24/0, ne kontam što si ih držao na 17 sati....??? znači početak ono što se kaže. Ovim biljkama treba još dooooosta svjetlosti, ako misliš do kraja da ih "izguraš". Što se tiče te druge IC lampe (nju nemoj ni stavljati nikako)... najbolje da to sve "pretvoriš" u hps, ili neki dobar reflektor (plavi spektar) da mogu extra fino rasti, i naravno kasnije ih prebacuješ (kako korjen raste) u veće posude.... mada možeš odmah prebaciti u najveću (u kojoj misliš da će doživjeti kraj).... vidim zemlja i ph ti je dobar, samo rješi rasvjetu i biće finih biljaka :)


Hvala ti na informacijama......ali ja ne koristim neonke nego cool light (plavi spektar) ,a infra red to je crveni spektar svetlosti(mozda sam se ja pogresno izrazio)........znam da je HPS najbolja varijanta ali u srbiji je to jako tesko da se nadje a i ono sto sam neto nasao kosta 200 e .....vrstu koju sam ja uzeo iz amsterdama ne dostize visinu vecu od 50 cm....nadam se da ce sve biti ok!!! nego zabrinjava me 24 sata kada bih pustio da radi sijalica da li im nece biti previse toplo ? Brinem se kada ukljucim i crvenu svetlost zbog temperature........da li lampe da mi rade istovremeno kada dodje period 12/12 ili mogo da gasim plavi spektar ili sta da radim?? ventilator mi je 20 cc nadam se da ce biti dobro ......nego kod zalivanja ......da li da ih zalivam svakoga dana po malo ili na vremenskim intervalima i da li da ih zalivam kada ugasim lampe ili kada ih upalim?

pozdrav
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
stevanbgd1 je napisao(la):
Hvala ti na informacijama......ali ja ne koristim neonke nego cool light (plavi spektar)
Ahaaa, ja pomislio da su neonke u pitanju (imas i coolwhite neonke :))
stevanbgd1 je napisao(la):
, infra red to je crveni spektar svetlosti(mozda sam se ja pogresno izrazio)........znam da je HPS najbolja varijanta ali u srbiji je to jako tesko da se nadje a i ono sto sam neto nasao kosta 200 e
Jeftinije ces proci u BIH (RS svejedno, gdje ce te novo sve izaci max. 70€
stevanbgd1 je napisao(la):
vrstu koju sam ja uzeo iz amsterdama ne dostize visinu vecu od 50 cm....nadam se da ce sve biti ok!!! nego zabrinjava me 24 sata kada bih pustio da radi sijalica da li im nece biti previse toplo? Brinem se kada ukljucim i crvenu svetlost zbog temperature
Pa sad trenutno sputi je toliko i gledaj da na vrhovima bude oko 29/30C (ako imas vent. mozes spustiti jos malo lampu, s tim da vent. puse u vrhove.
stevanbgd1 je napisao(la):
da li lampe da mi rade istovremeno kada dodje period 12/12 ili mogo da gasim plavi spektar ili sta da radim??
Kad zavrsi vegetaciju, i prelaz u cvjetanje, mozes ostaviti prvu nedelju i plavi spektar, kasnije samo crveni.
stevanbgd1 je napisao(la):
ventilator mi je 20 cc nadam se da ce biti dobro
Montiraj vent. tako da spustis lampu sto vise biljkama s tim da ih ne sprzis, nego gledaj da na vrhovima imas max. 30C temp.
stevanbgd1 je napisao(la):
nego kod zalivanja ......da li da ih zalivam svakoga dana po malo ili na vremenskim intervalima
Prvo nadam se da su biljke u vecim posudama, to ce te spasiti zajebancije oko PH, i ne preporucujem ti svaki dan da ih zalivas, pogotovo ako su u vecoj posudi, vidi se na biljci kad joj treba vode, (okleblese listove) i najbolje je svaka 2-3 dana (opet zavisi od posude)
stevanbgd1 je napisao(la):
i da li da ih zalivam kada ugasim lampe ili kada ih upalim?
Naravno, zalijevanje samo i samo kad su ugasene lampe. Neces pogrijesiti ako stavis 20/4 rezim i zalijevaj ih u tom periodu kad je mrak naravno. I nemoj paliti lampe, ako na listovima ima i kap vode (to ce sjebati list, mislim pocece da zuti... zato najbolje je kad ugasis, zalijes i nakon 4 sata opet pod lampu.
Sretno :) daj nam slikice posalji slijedeci put :) na Foto Album
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
, infra red to je crveni spektar svetlosti(mozda sam se ja pogresno izrazio)........znam da je HPS najbolja varijanta ali u srbiji je to jako tesko da se nadje a i ono sto sam neto nasao kosta 200 e

HPS u Srbiji se lako nadje za mala pare ako hoces poslacu ti na pm gde ima u Bg-u.