da li vredi??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.08.2012
38
1
0
33
Komplet Six-fold Reflektor, Philips sijalicu 400W, Electrostart prigušnica 400W, starter, sve povezano!!!
Ovaj komplet je savršen za početnike. Sadrži sve potrebno da bi uključili svetla u vašu kućnu utičnicu i krenuli da gajite nešto pod njima. Sistem od 400W je dovoljan da pokrije površinu od oko 1.5x1.5 metara. HPS sijalica ima savršen spektar za cvetanje biljaka, a MH sijalice se koriste u fazi vegetacije.
Six-Fold reflektor je napravljen tako da po potrebi može da se skupi ili raširi, kako bi se svetlost rasprostranila na većoj površini ili koncentrisala na manjoj. Konstrukcija od visoko-reflektujućeg aluminijuma.
Electrostat prigušnica od 400W radi i sa HPS i sa MH sijalicama! Takođe možete spojiti i sijalice drugih proizvođača.
Ovaj sistem dolazi ceo već povezan, i ne morate da se brinete da li ćete znati da povežete ceo sistem. Dolazi sa jednim utikačem koji se uključuje u vašu sobnu utičnicu!
Sistem sadrži:
400W HPS/MH Prigušnicu + Starter
400W Philips Son-T PIA Plus
Six-Fold Reflektor
+ 2m kabla od reflektora do prigušnice
+ kabl sa utikačem
+ SVE POVEZANO!(sve naše prigušnice i svi naši reflektori imaju standardne priključke tako da se sa lakoćom spajaju!)

Kupovinom ovog kompleta pravite ogromnu uštedu!!!

SVE TO ZA 9.800 dinara sto je oko 90e.
ali nemam prostor za uzgoj (box) pa sam mislio da ogradim jedan cosak svoje sobe posto zivim sa cimerom i on nema nista protiv
zanima me da li se to moze uraditi u takvim uslovima i da li se isplati posto za box necu imati pare sigurno 2-3 meseca
a necu da pravim improvizacije boxa jer hocu da do sledece godine imam uredan prostor za uzgoj da bi mogao da snabdevam sebe brata i cimera zauvek :)))
imam iskustva sa outdoor-om pa sam resio da se bacim i na indoor :D
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
vrijedi... slobodno si kupi to... i mozes ogradit dio sobe tako da imas u tome grow ali biti ce ti teze odrzavat temp po noci ili danu ako se previse digne/spusti...
sretno s indoorom :)

peace out !
 
10.08.2012
38
1
0
33
a jel zna neko da mi kaze jel ovo trosi struju ko besno? xDD i ja koliko sam shvatio sa ovim kompletom bi trebao da imam poprilicno dobar urod, ne?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Racunaj da ti ta rasvjeta trosi 500W (zbog prigusnice pa cca) i jos moras stavit bar jedan ventilator. Kucni/sobni ima 70W, znaci racunas vec 600W.
Ne znam kolke su cijene kod vas al u HR bi to kostalo oko 8 euro centa po satu.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
1.Pazljivo sa kupovinom iz te radnje,dosta ljudi tamo uzima svasta,vec je 'heat' na njoj,a i ona zena nije naivna,mislis da je sisala vesla?
odes jednom,uzmes sve sto ti treba i brises...ne bih da ti sad paranoisem bez potrebe,ali znas vec kakvi su nasi murijasi..
dakle napravi spisak sta bi sve mogao kod njih da pazaris,i obavi to iz prve.kazem ti iz licnog iskustva,ja se nisam na vreme organizovao,bio sam im vec 3-4 puta,a nije da je toliko prometna radnja...vec vidim da mi se ona gospodja smeska,onako,znacajno..

2. cosak sobe kazes?
zanimljivo.
a sad zamisli ovo-krene ti dobro,bacis 3-4 biljke,sve izdzikljaju,sve su zenke,procvetaju i krenu da MIRISU a to se oseca,prijatelju.....drugo-i najbitnije-svetlosne oscilacije
biljkama je mrak-ti djuskas 'counter' ili sta vec na kompu-eto svetlosnog stresa,eto tebe sa lupom kako places jer si ugledao jajasca....
neki ljudi tvrde i da ih ono malo svetlo sa digitalnog budilnika moze istresirati,pa taman da stoji u drugom kraju sobe...

3.to kad zna troje ljudi,buraz' VERUJ mi,to znaci da minimum 10 ljudi zna..tvoj cimer ce na nekoj zurci u nekim pickincima da se izlane kako 'ima ortaka koji gaji najbolji 'stuff'',neki tamo lik koji voli da bude glavni u drustvu ce da se hvali po tom selu kako 'je probao najbolji homegrown'...tvoj brat ce da se pohvali devojci,ona ortakinji...ma idi
poenta
jedan.
dvoje MAXIMUM
sve preko toga je rizik,to ce ti svako reci...ako im verujes dovoljno,ti udri,ali meni to vec u najavi zvuci malo opasno..
bolje da kazes u drustvu 'e imam kontakt sa likom koji ima najbolje ali hoce samo sa mnom da se nalazi,i nema prodaje',nego da kazes 'e probajte nesto MOJE'

sve najbolje!
 
10.08.2012
38
1
0
33
pa dobro ako je onoliko koliko ja od prilike kontam.. to i nije preterano skupo. :bananica
a koju dimenziju boxa mogu da pokrijem sa tim svetlom?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
do m2.
imas tamo u radnji gotove komplete,bolje skupi jos malo para,pa uzmi lepo sve.
ili se baci na majstorisanje,nadji neke daske sklepaj box,to ti je malo posla..
 
20.03.2012
41
63
18
48
neki ljudi tvrde i da ih ono malo svetlo sa digitalnog budilnika moze istresirati,pa taman da stoji u drugom kraju sobe...

Ako je to toliko osetljiva biljka onda neznam da li da uopšte počinjem bilo šta indoor. :tuzan

Narp. da nestane struje na recimo 3-4 sata (što je veoma moguće) kako li će se tek onda biljke stresirati. Ako ćemo tako , nijedna biljka koja prirodno raste outdoor nikad nije u totalnom mraku. Druga je stvar ako je box otvoren a neko cepa igrice ili gleda tv pa ta svetlost "uznemirava" biljke.

To govorim zato što imam u planu jedan indoor grow u svojoj sobi gde ja moram da upalim svetlo ,radim na komp-u, led sat radi. Naravno ja ću prvo napraviti box gde će 99 posto kada im treba mrak , biti u mraku. Kroz otvore za vent-ove kad ja uđem u sobu i upalim svetlo , sigurno će biti malo svetla i u box-u.

Mada mene više brine neki nestanak struje kad lampa treba da je upaljena , ....., pa ako neko može o ovome da napiše nešto...... :icon_smile:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a sto bi nestajalo struje, ne znam cemu ta frka... i nije tacno da su toliko osetljive, ja sam radio u improvizovanim box-ovim koji nikada nisu bili stealth, niti skroz zatvoreni, nikada mi nije izasao hermic u indooru niti je bilo nekih problema tokom cvetanja (sve dokumentovano u mojim dnevnicima)
 
20.03.2012
41
63
18
48
Nije nikakva frka nego bolje da pitam ono što neznam. Mada nije isključeno da elektrodistribucija radi nešto na obližnjem trafo-u ili u mestu gde ja živim pa nebude struje po 3,4 sata . Ok nesećam se da je bio neki veliki prekid , ali ide zima , opterećenje sistema , trte-mrte . Možda sam malo paranoid priznajem......
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
sve je to sudbina....svako jutro kad se probudim PRVO pomislim-'da li je neko ulazio tamo? da li je nocas padala kisa,ostavio sam prozor otvoren,moze mi izazvati kratak spoj na balastu koji je ispod prozora odma? da li je nestajalo struje? da li se danas oseca miris vise nego juce? da li me prate? da li znaju?' lol
ma idi,paranoje nikad dosta...
mislim da zato J.Cervantes insistira da se gaji u kuci u kojoj obitavas,brze resavas probleme,ako i dodje do njih,a i u svoje si najsigurniji.mene vec drma paranoja tih 5 stanica autobusom do tamo...a kako cu preneti odande,kad se sve zavrsi/osusi....pojma nemam....nemam kola,a ortake da zovem.....ma bolje u policiju da odem odma' xD