Da podelim sa vama moj san

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Naravno da ce biti samo ne uskoro polako racunam i preracunavam i nalazim delove tu po Srbiji! Ne sekiraj se bicemo mi na forumu jos dugo! A ja stavio procvetalu majku nekako mi lepse izgleda!

Balcan smoke jeli to praktikuje masa? Ima logike!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Na slici je sve jasmo ako vas zanimaju pojedinosti tu sam!
Svaki detalj je razradjen po pitanju box-a.
Mozda jedino vamo u boxu za vegetaciju netreba onaj vent od 120 na vrhu boxa nego njegovu funkciju moze da vrsi onaj centrifugalni samo sto ce za njega trebati veci ugljeni filter!
U boxu za cvetanja sam Cool Tub odvojio od boksa po pitanju ventilacije jer bi prilikom bogacenja prostora sa CO2 vent morao biti iskljucen pa bi se Cool Tub pragrejao! Ovako mora i tu nema price!
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
Doktor je napisao(la):
Na slici je sve jasmo ako vas zanimaju pojedinosti tu sam!
Svaki detalj je razradjen po pitanju box-a.
Mozda jedino vamo u boxu za vegetaciju netreba onaj vent od 120 na vrhu boxa nego njegovu funkciju moze da vrsi onaj centrifugalni samo sto ce za njega trebati veci ugljeni filter!
U boxu za cvetanja sam Cool Tub odvojio od boksa po pitanju ventilacije jer bi prilikom bogacenja prostora sa CO2 vent morao biti iskljucen pa bi se Cool Tub pragrejao! Ovako mora i tu nema price!

PERPETUM MOBILe...HAHAHAH
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
PERPETUM MOBILe- vjecni stroj 100% iskoristivosti
mislim u prijevodu nemoguca misija
ispravite me ako grijesim
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
tek sam sad ubro ovu shemu svaka cast Doktore, stvarno zanimljivo!, vidi se da si ucio od mr.greena majstora stealth improvizacije.
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
ja0 je napisao(la):
PERPETUM MOBILe- vjecni stroj 100% iskoristivosti
mislim u prijevodu nemoguca misija
ispravite me ako grijesim

kontam da je kod toga 100% iskoristivosti i da je nemoguca misija...al mislim da je prijevod savrsheno pokretalo...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Doktor je napisao(la):
Balcan smoke jeli to praktikuje masa? Ima logike!

neznam za masu,ja bih tako uradio
nisi ih planirao na crtežu a one su glavna stavka sigurnosti box-a
i valjalo bi kada nacrtaš lampu da odma zatim i struju sprovedeš
jer kasnije može da pravi probleme
a nije naivno,već zapaljivo

Doktor je napisao(la):
U boxu za cvetanja sam Cool Tub odvojio od boksa po pitanju ventilacije jer bi prilikom bogacenja prostora sa CO2 vent morao biti iskljucen pa bi se Cool Tub pragrejao! Ovako mora i tu nema price!
jesi li to u glavi odvojio ili na crtežu,ne vidim
Doktor je napisao(la):
Sto u prevodu znaci???
Results 1 - 10 of about 17,400 Serbian pages for PERPETUUM MOBILE. (0.09 seconds)
Perpetuum mobile

sto ti je brzina saznanja

samo pravo i biće to dobro
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Vutragenjo je napisao(la):
vebes mi sve ako je meni tamo na slici ista jasno...jel to neki ormar za divove, soba, kupatilo :pat:

Brate pisu dimenzije ormara!
Boks za cvetanje levo! 2m visine 1.2m sirine, 0.75m dubine!
Boks za vegetaciju desno 1.4m visine 1.2 sirine, o.75dubine!- iznad boks sa neonkama za majku i klinove( moraju klonovi zbog tehnike ScrOG)1.1m visine, 129 sirine, 0.75 dubine!
Sve je dizajnirano tako da moze u svaku sobu da stane i da iz nje izadje!:icon_lol:(zato je sirina boksa 75cm)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
balcan_smoke
Pe planiram da razgovaram sa nekim elektricarem i da napravim sve na Dzekove, tj da ih pitam kakvi dzekovi trebaju a da nema nekih gubitaka na njuma! Znaci sva instalacija ide iza ormara jer svakako nemoze ici skroz uza zid zbog ventilacije! I da je sto manje kablova i sto kracim putem da idu van boxa!
Prigusnice sam i sve tajmere i uticnice planirao na vrh boksa i da su sekriveni jednom prostom maskom u boji vrata boksa!(inace sam elektrotehnicar tako da nemas brige-volim to)
E sad kada si mi dao ideju za prigusnicu napravicu tako da je mogu na dzekove kada to hocu staviti u susaru ili je prebaciti na vrh boksa! Verujem da kapiras sta mislim!

CO2 nisam crtao to ce doci jedna boca od 5kg tamo kod saksija u cvetnom boksu u lezecrm polozaju a crevom bi sproveo da ide gore i oko bilaka prsten kao u filmu "i grov coronic"
A u veget sobi cu flase sa kvascem i secerom i isto creva ka svakoj biljci a tako cu i kod klonova i majke!
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
negdje sam vidio da su vrata boxa zatvarali elektromagnetom,
ono na vrata su stavili kocku zeljeza, a na stranicu ormar elektromagnet, i stavili su
prekidac od auta kada okrenes kljuc prekine se tok struje i elektromagnet vise ne drzi.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa o tome sam razmisljao! A bravu stabiti nagde sa strane da se nevidi!
Ovako bi morao da stavljam 4 brave i da imam 4 kljuca a to je malo smor!
A i masa cim vidi brave sve im je zanimljiviji sadrzaj ormana!:eek:hno:
A koji to na autu elektromagnet radi na tom principu?
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
nije bio elektromagnet iz auta nego prekidac.
elektromagnet mozes iscupat iz flipera.
ili u autu centralno zakljucavanje..
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Joj, daj nemojte bit tako tehnicki nepismeni.
ono na vrata su stavili kocku zeljeza, a na stranicu ormar elektromagnet, i stavili su
prekidac od auta kada okrenes kljuc prekine se tok struje i elektromagnet vise ne drzi.
Stvarno inovativna brava, moram priznati... Samo da bi to funkcioniralo tako krasno kako si ti zamislio, vuklo bi nekih jedan, dva kilovata, i grijalo vise nego sotonin šporet

Da, moguce je rjesiti sa elektricnom bravicom, od auta su skupe, najbolje je uzeti one za portune. (pritisnes tipku, i dok je drzis vrata su otkljucana) Takve dvoje, i skrivena tipka iza ormara recimo... idealno
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Kontakt brava na autu kao prekidac? Pametno mada se moze koristiti i obican ALI SKRIVENI taster prekidac! Veca je folozofija to sa elektro magnetom!
Jos nedaj boze da crkne elektro magmet???:icon_mad:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
b r a i n c h i p
Elektro magnetni patent teko namestis da opruga gura odredjenu polugu tako da se vrata nemogu otvoriti a kada stisnes taster da povuce tu polugu potisne oprugu a samim tim i otvori vrata! Kontam da si na tako nesto mislio i ti a eto i ja!