Da procveta lila ormar :) 250w [mh/hps] CBD Nordle Fem. 3kom.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
69. DAN CVETANJA/105. ZIVOTA
PALA SECA KNEZOVA!!!!
Posekla sam vrhove.i trimovala koliko uspela makazicama prici do listova...ipak podosta potrajalo,i ostali lepljivi prsti :) .Novo zanimljivo iskustvo.
Nemam neku precizniju vagicu pa nisam merila.Uslikala sam par slika pa vi sami proceniti koliko ima/stavila sam stipaljke da se ima sa cim uporediti ;) /.Ovo sto ostalo,veoma su mali budovi tako od toga nista specijalno vise nece biti,ali neka sazreli za ovih deset dana mog odsustva pa cu i to pridodati ovoj kolicini.
Samo lep osecaj kada se sve vidi na gomili,puna kesa :)
Pozdrav svima i masem,pa se javim kada budem kuci :wave:

/eto Mario ako ti takvo imas iskustvo,nek i kod mene bude slucaj ,necu se buniti :) /

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Super, samo tu ima još uhuhu trimanja. I šteta što ne uplodaš slike direkt preko foruma jer će se ovako jednog dana izbrisati samo od sebe.
Čestitke na uspješno završenom growu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zevalicaaa

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Tako znaci @No Joke da naostrim makazice i pristupim poslu ,bice znaci jos lepog seckanja/posteno nisam mogla nocas vise, bilo kasno/.Nista vise nije tesko kada se uspelo izneti do kraja :skot::
Pa evo ja bas namerno smanjih fotografije,reko bice bolje...hehe,bas dobro mislih :rolleyes:
A bas ne mogu direktno ovde da ih ubacim,zbog velicine...hehe,zacarani krug.
Videcu kada budem sledeci put ih stavljala,da probam sve to izmeniti..
Inace,hvala za mene jeste uspesan ma koliko imalo kada se osusi za ulje/i hvala unapred na cestitkama,ako ne budem mogla da udjem u narednim danima na forum :) /
:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
04.04.2014
267
230
43
@zevalicaaa ponosan sam na tebe zbog ovakvog growa i na kompletnu vutra.org. Ovde se vidi koliko je ova zajednica na vutri mocnija i organizovanija od svih ostalih u okruzenju na kojima se samo prica, prica, beskrajno prica i nista ne radi ili se eventualno uzgoji nesto sto bi mene licno bilo sramota da prikazem, a ti se evo dosla do svog leka. Bravo - imas moj naklon do zemlje!
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
85. DAN CVETANJA/121. ZIVOTA
Sasekla ja moje zverke do kraja :) !
Hehe i ceo dan ja se zabavih sa trimom oko/ovoga sto ostalo/ njih...
Ovako od zadnjeg javljanja one su zalivane tri puta,sa 10l vode/dodate kapi limuna radi ph / i to treceg,petog i osmog juna/6 meseca/.Ne znam vrednosti temp. i vlage,ali u ovih sest dana od kako sam kuci temp.se kretala od 23c do 30c i vlaga od 44% do negde 80% -pa cenim da je i za to vreme bila negde u ovim vrednostima.
Za vreme mog odsustva kontrolisane stavljene zverke na susenje-nije bilo nikakvih problema/na budj prvenstveno mislim/ pa nadam se da nece ni od sada.
Probacu da ubacim slike,da se taj minuli rad vidi :)












Sutra nastavljam pisanje o utiscima i o svemu sto se tice ove*avanture* :)
Pozdrav svima i :wave:
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
uhh kakav samar na sve ovo! Nedopustivo je da nas uskratis pune rezolucije!
sFun_DeadHorse.gif

Predlazem da se konsultujes sa "fucking modoerom",on zasigurno ima moc ispravke i prilagodjavanje sadrzaja
sHa_okay.gif


Nista nisi napomenula za ostavljanje donjih cvetica,pitam se jel to znaci da nisi primetila neku bitnu razliku ....
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
Desni klik na fotku , edit - i otvori se paint .
Klik na resize , štikliraš "maintain aspect ratio" , i ukucaš brojku za koliko procenata da smanjiš veličinu fotografije . Ne mere prostije .
čestitke na uspešno završenom uzgoju , a like kad nam daš veće fotke :)
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
E,momci pa hvala :)
Videh Power da premesteno...kako to sada lepo godi kada se setim pre cetri meseca pocetka :rolleyes:

Ovako posto je dnevnik u zavrsenim,red je da ja pocnem neku svoju zavrsnu rec da dajem :D
Ahm,da kazem odmah na pocetku da tacno u ovo vreme prosle godine kada sam nabasala na clanak o ulju i MS.u,i dalje me prebacilo na ovaj sajt-nisam imala blage veze o kanabisu!
A sada kada vidim ove slike-punu susilicu za ves zelenog,hehe za ne poverovati!
Znaci ovo sto mi se susi,je zasluga /uz malo mog angazovanja/vutra.org.,ovde vec postavljanih dnevnika,tema za svaki problem i clanova koji su svojim znanjem upadali sa pravim savetima u pravo vreme...
Tako da hvala,veliko svima!
Da ne sirim dalje tu pricu.
E sad sto se tice samog grow.a: lepo u pocetku iscitati bitne stvari ove,pitati neko razumno pitanje,nabaviti pravu opremu i prostor odgovarajuci napraviti,posvetiti neko vreme tome-i nema razloga da sve to neuspe.l to lepo,vidi se po mojoj susilici ;) .
Sad na kraju grow.anja,imam par stvari koje sam shvatila kako bolje odraditi za sledeci put/a ooo da,bice ga-ne nameravam nikako na ovome i sa ovim stati.Gotovo navucen sam covek sada :D /.Praksa je cudo,i pogotovu kada se smiri ona nesigurnost s'pocetka-gde ne verujes sebi nista i za svaku sitnicu,ma banalnu skroz! ima se potreba da se pita ovde na sajtu-da iskusnim clanovima to bas podigne kosu na glavi :mad:
Svima novim clanovima ako procitaju ovaj dnevnik-ovo nije kvantna fizika!!!
Vec malo botanike-koju mozete bolje ili losije izvesti do kraja tako da ce vam *usevi* biti obilniji ili ne bas,ali nista nije tesko ili nemoguce ;) .
Ja sam veoma zadovoljna sa svim ovim sto sam dobila i kako je to ipak na dobar nacin privedeno kraju,bez nekih vecih problema.
Vagicu precizniju uskoro nabavljam,
spremam se da pocnem traziti rastvarace,aparat za kuvanje pirinca nabavljen-i uskoro se nadam da cu sebi napraviti toliko dragoceno i iscekivano ulje:skot:: .A nastavicu ovde i dalje da pisem o svemu tome,mozda neko na osnovu mog iskustva bude za sebe izvukao neke korisne informacije...
Od kolicine koje cu sada dobiti,zavisi sam nacin upotrebe.Pa da to imam do zavrsetka sledeceg growa,koje se mislim poceti posle 8.og meseca kada prodju najvece vrucine da ne bih imala problem sa temperaturom u boxu/koji inace i dalje planiram koristiti samo mu promeniti lokaciju/.
Raspisala sam se malo vise,ali odavno se nisam bas javljala sa nekom duzom pricom,a i sad imam povoda :let: .
E sad neko pitanje,za ove sto pravili ulje: znaci prva kolicina mi se susi na susilici 17 dana da li je vreme da je prebacim u tegle i uopste nesto sam citala oko toga,koliko dugo da to susenje primenim?
Ja bih ipak i ovu drugu kolicinu osusila,pa da ih spojim i odjednom pravim ulje...pa kako je najbolje to da izvedem?

p.s. sto se tice ovog preostalog dela,naravno da ga ima manje manjih bud.ova.Ocenila sam da ovi na vrhu su zreli,a oni malecki pri dnu niti su se razvili niti sazreli ali ja sam i njih sto pita Degustator,stavila na susenje i planiram od svega praviti ulje-da li je to u redu?
I da od sada ma koliko biljaka ubacivala u box,radicu obavezno
lollipop da se ne zezam sa ovim maleckim cvetovima pri kraju koje mi zao sad baciti kada su do kraja tu :crazyd:
I da,inace dok juce ja se prihvatih tog trima od listova sam punu saku stavila u blenderu i napravila smoothie koji za to vreme popila :gled: .Bas je godio :D .
Toliko od mene za neku zavrsu rec o ovom growu :wave:
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kada grančica pukna, suho, ko da si šibicu slomila staviš u tegle.
Ako susis već 17 dana, sigurno je suho. Onda u teglama otvaras 2-3 puta na dan po par minuta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Evo proslo je 23.dana,pa da se ja malo javim i kazem dokle sam stigla-a stigla sam do kraja,ili jednog divnog novog pocetka :sun2:
naime: spremno sve na pultu za pravljenje ulja!!!
Konacno.Malo se oduzilo,em neka vlaga da smeta, da se cvetovi/druga tura/ dobro isuse,rastvarac dok se uzeo,hehe pa i par dana nikako da se nadju filtreri za kafu ;) .Sada sve to,stiglo htedoh krenuti nocas u izradu ali posto se to krcka vise sati,da bas ne bih ostala do jutarnjih sati :) ,krenucu u svoju jutarnju avanturu...
Evo brojke: od I ture koju sam posekla,glavne vrhove, ispalo je 97 grama.
A od ove II ture,koji su ostali ovi manji dosta cvetovi 62 grama.
Znaci to je ukupno 159 grama,ili negde 53 grama po biljci.
Videcu tacno koliko ce sutra ispasti ulja,ipak ovi cvetovi iz druge ture su dosta mali i losi nece bas biti iz njih ulja...ali cenim preko 10ml cu lepo prebaciti.
Znam da iskusni pod jacim lampama, vecem prostoru,sa boljim treninzima dobili bi puno vise.Ali mislim za mene koja do pre godinu dana nista apsolutno nisam znala o kanabisu a kamo li njegovom gajenju i izradi ulja-i vise sam nego zadovoljna i zahvalna.I nadam se da ce za moje zdravlje i te kako biti od koristi :D .
Prvu turu sam drzala u 4 tegle,koje sam par puta na dan drzala otvorene po vise minuta.A ovu drugu turu,nisam stavljala u tegle vec sam ih sve vreme na zici susila,da se bas dobro isuse.
Za rastvarac cu koristi 97% etanol/od 99% etil alkohol nisam uspela doci/ a medicinski benzin u apoteci kod mene samo uspela naci u pakovanju od 100ml.Nasla na netu da ima se naci,ali to cu uzeti za sledeci put da sa njim pravim pa bas uporedim kakav je razlika,i u ukusu...Serpa za kuvanje pirinca spremna,pored nje veliki ventilator ispod otvorenog prozora tako da bice dosta bezbedno sto se tice isparenja rastvaraca,iako bas nije kuvanje napolju ;)
Toliko od mene za sada-vise kao uvod i objasnjenje za samu pripremu dobijanja ulja.Pa sutra konacno javljanja,i neki utisci posle prvog uzimanja/znam,znam a i receno mi :) -nikako mazanje hleba po serpi kada se zavrsi /eto i dobra je stvar sto ne jedem hleb pa ne mogu doci u to iskusenje ;) /!!!!!
hehe,necu nikako povucena iskustvima drugih koji su to uradili :zvezda::
tako da cu samo na vrh cackalice da uzmem :banana123:
pozdrav svima i :wave:
 
Poslednja izmena: