Da sam protiv

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
DirtyDeeds je napisao(la):
Ljepo zvuce ti vasi odgovori ali definitivno nisu primjenjivi na nase drustvo.

1.Postojala bi velika zarada za državu od poreza ali i veliki gubitci zbog zdravstva.Makar trava ne stvara ovisnost njen dim nije nista manje stetan od duhanskog dima.Zasto to sad nije problem,zasto trava ne steti sad i ne cini ljude bolesnima.Zato sto je ilegalna!!!Mozda se krug pusaca marihuane i nebi puno prosirio ali ljudi koji sad zapale jednom tjedno bi pusili svaki dan a oni koji sad puse svaki dan bi pusili pljugu za pljugom.Ne znam za vas ali ja bi travu,da je legalna,pusio mnogo vise nego sad a to nemoze biti dobro za zdravlje.

2.Duhan...i s njim nije bilo problema dok nije postao opce prihvacen i dio kulture.Danas je Marihuana za njene ljubitelje,tolike sorte se stvaraju zbog "sladokusaca" i svako moze naci sortu koja mu/joj najvise odgovara.Da sad Marihuana postane legalna u cijelom svijetu izgubila bi svoju vrjednost.Postojale bi ogromne plantaze gdje bi se Marihuna prskala raznim sranjima da pocne stvarati ovisnost,da se dobije ogromni prinos,bolesno jake sorte bi bile posljedica prckanja sa DNA te bi Marihuna ubrzo postala karcerogena i stvarala bi snaznu ovisnost.

3.Mnogi pusaci bi nastradali da postane legalna.Nebi se vise bojali priznati da puse.Zbog toga ljudi nebi zavrsavali fakultete,pronalazili posao....sve zbog toga sto se vise nebi skrivali a vecina ljudi bi ih gledala kao narkomane i zagorcavala im zivot.Zar nije bolje da takvi ljudi ostanu zasticeni ilegalnoscu,zakonom.


1.Imam svoju travu,svaki dan mi je na dohvat ruke,ali nema sanse da pusim po ceo dan.Pusim iskljucivo kad nemam nikakvih drugih obaveza.Ovo je individualna stvar.Po meni ova tvrdnja nije dovoljno jak argument,jer smatram da vecina ljudi (i koji puse i koji ne puse) ipak,manje-vise, ima dovoljno svesti i savesti.A slozices se da je |zabranjeno voce" najsladje.Mozda bi u prvi mah narod "odlepio" i vario po ceo dan,ali bi ubrzo shvatili da je to besmislica.
2.Teorijski bi moglo to da se desi,ali da je npr. dekriminalizovan uzgoj 3-4 biljke onda ne vidim opsanost od takvih stvari.Ja sigurno svoje biljke ne tretiram hemijskim sredstvima.A i vrlo je diskutabilna tvrdnja da bi stvarala snaznu ovisnost itd.Kontrola kvaliteta mora da postoji,s moje tacke gledista to je samo razlog vise zasto ne treba da bude ilegalna.
3.Naravno da nije bolje,jer ako te murija nahvata sa jednim dzointom sledi ti krivicna prijava i dobijas dosije u policiji.E onda si definitivno obelezen kao narkoman.Zasto se npr.,posot je alkohol legalan,za svako0g ko kaze da se napio ili koga vidimo da pije ne tvrdi da je alkoholicar?


Sto se mene tice nijedan od ovih argumenata nije argument protiv.Sve su argumenti za legalizaciju.

Protiv legalizacije mogu biti samo zato sto zivim na Balkanu,gde ljudi nemaju dovoljno informacija,dovoljno saznanja o marihuani,gde smo skloni svemu i svacemu jer smo preziveli svasta itd.Znaci mora se ici korak po korak,informisanje,edukacija,podizanje nivoa svest i savesti,zestoka borba protiv organizovanog kriminala,dekriminalizacija...pa onda jednog dana i legalizacija.Naravno za sve ovo treba dosta vremena,ali polako.Problem je vrlo ozbiljan i ne moze se ni resavati preko noci.
 

hah

15.02.2007
25
4
0
prolaps_rektuma je napisao(la):
jedina negativna stvar u legfalizaciji bi bila dostupnost maloljetnima što se ne može spriječit...jer da meni dođe neko od 16 god i kaže da mu kupim i da će mi nešto dat od toga...mislim ko ne bi...

puno bolje to nego da kupuje kod dilera pa ga tjera diler da kupuje nekaj teze, to se prilicno cesto dogada ako ne uvjek(!!!)...
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Dirty, u tvojim tezama ima i puno poluinformacija i šta bi bilo kad bi bilo nagadjanja...mislim, da je vutra legalna svi bi vukli speed!!!!!!! Zar ga i ovako ne vuku?????
Nadlezni treba da shvate da je trenutno stanje neodrzivo i da je broj zavisnika od teških droga /odmah da kazem, ja ganju ne svrstavam u droge ni lake ni teške ---jer to nije droga/ svakog dana sve veći i veći....Morali bi da mrdnu sa tog statusa quo, a ako se ništa po pitanju marihuane ne pokaze kao produktivno, uvek se mogu vratiti stari zakoni na snagu...Promene su neophodne...samo se batalite nagadjanja i gatarskih priča, ajmo činjenice, ali konkretno!!!!!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
sve ima svoje dobre i loše strane
naprimjer laserom možeš izvesti preciznu operaciju na pacijentu kako bi mu popravio zdravlje
a opet istim tim laserom možeš strahovitom preciznošću pobiti samo ljude bez da oštetiš okolinu,eto malo karikiram.

isto je i sa spikom o legalizaciji marihuane za koju sumnjam da ćemo doživjeti na balkanu,
moje mišljenje je da ispravna informacija vodi ka ispravnom izboru,a pušenje marihuane treba biti stvar izbora,ako to nije stvar izbora onda se postavljaju neka druga pitanja koja vode do odgovora koje daje anrahizam
a što se tiče ispravnog informiranja javnosti to je pitanje medija koji jako slabo obavljaju svoj posao

to što je nečiji frend probo a prije nije probo to je apsolutno njegova stvar, a legalizacija nema veze s tim,
kako god, znam da su informacije moć, možda zato obaviještajne službe i jesu najveće zlo ovog svijeta puno veće nego što su to droge...
i upravo zato što su informacije moć i zato što je javnost slabo ili pristrano informirana o ovoj temi trebalo bi poraditi na prezentaciji tih podataka, kao što i radimo,

što se tiče ove rasprave upotreba marihuane bi trebala biti osobna stvar, a ne pravno/politička, tako da bi rasprava trebala ići u tom smjeru,
dakle pitanje treba glasiti koji su to razlozi zbog kojih ne bi trebao pušiti travu?
a ne moj frend se navuko na drogu, prvo je probo travu, i zato bolje da je ilegalno.
razmislite malo o 6500 policajaca, koji su prošli ironiju rata na droge, bili jedni od najvećih policajaca, da bi došli do toga da se zalažu za legalizaciju (www.leap.cc) i danas se srame toga što su hapsili i uništavali mlade ljude , živote, karijere,obitelji..
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Nemojte zaboraviti da dosta ovoga sto sam napisao pisem jer sam otvorio ovu temu i ja bi kao predstavlja one koji su protiv.

Ovo stvarno mislim:Lako je kad se radi o tudjem frendu.Nije ljepo pomisliti na to kako ima xxxxx ljudi ciji su frendovi umrli zbog droge dok oni znaj da se nista nebi dogodilo da se nisu uopce poceli sa drogiranjem.Tako se ni ja ne osjecam ljepo kad shvatim u sta se pretvara nevino pljuganje:I u opce nije stvar u tome sto je taj moj frend prvo probo travu nego sto je zbog trave probo druge droge.Znam da se on nece navuci i sjebati ali puno ljudi bi.

E da i molio bi sve one koji se furaju na to da Marihuana nije droga dok su LSD,duhan,alkohol,MDMA.........droge da mi objasne sto je onda i sto je za njih droga.Ne mogu se sad sjetiti kako tocno glasi,ali definicija droge potpuo vrijedi i za drogu.Rjec droga i njeno pravo znacenje uopce nije negativno.Kako neko moze reci da Marihuana ne spada u lake/bezopasne/slabe/korisne..... droge!?

Sto je zajednicko svim drogama.....Droga je kemijski spoj,izoliran ili u sklopu biljke,koji uzrokuje promjenu u percepciji,raspoloženju ili emocijama.To je i Marihuana.
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Zato što je to u najgorem slučaju psihoaktivna supstanca, a po Švici i Nemačkoj nije ni tako definisana već kao neka vrsta ošamućivača, poput gasa smejavca....
Letalna doza ne postoji, broj umrlih od marihuane jednak je nuli, i brojem 0!!!!
Meni je masa ortaka ili mrtva od dopa ili je na njega navučena...sami su izabrali heroin i marihuana sa tim nema veze...danas se stariji likovi, koji su izbegli pakao heroina, navlače na kokain...i opet su oni to izabrali i opet marihuana sa tim nema veze...
Da je tako kao što ti pričaš, rastafarijanstvo više ne bi postojalo, odnosno, svaki bi rasta po toj logici do sad davno overio od payda...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dakle ako je droga tvar umjetnog ili prirodnog porijekla koja je uvrštena u popis psihotropnih tvari, a pošto je taj popis donešen odlukom ministarstva zdravstva,
onda je droga ono što ugrožava javno zdavlje ljudi
problem nastaje u nerazlučivanju načina upotrebe droge koje ugrožava javno zdravlje i same droge koja može ali nemora ugrožavati javno zdravlje.
dirty,naši prijatelji nisu umrli od droge već od posljedice svoga izbora, a nažalost pretpostavljam da je njihov izbor donešen na temelju poluispravnih informacija nametnutih od društva,
prema tome legalizacija svih droga u smislu safe enviroment dakle čiste igle, siguran prostor, i slično mi se čini daleko sigurnijim rješenjem po pitanju javnog zdravlja i sprečavanja nekih zaraza i bolesti, od sadašnjeg rješenja prohibicije i represije.
što tu radi marihuana?mislim da je woody to dobro rekao kad je tu zaslugu pripisao aslingeru
kako god, javna tajna je da posao drogom ide uz ratno profiterstvo, pranje novca i slično, i ne učini li vam se ponekad naivnim raspravljati o legalizaciji i idealnom rješenju kad se javno zna da se krajnji dileri nalaze u samom vrhu vlasti...
da, definitivno se u raspravi o legalizaciji ne radi o legalizaciji već o politici.

sljedeća bitna stvar koja je zapravo najbitnija stvar je stvar moći
centrima moći je u interesu da se preko droge pere lova,a civilni sektor je preslab da promjeni ovu situaciju
stvar se može promijeniti tek kad se odnos snaga promjeni.
o malim pomacima možemo raspravljati u kontekstu ako pobijede ovi onda će biti dekrim a ako pobijede ovi onda će biti malo tvrđe
dakle opet se vraćamo na tezu da je ovo rasprava o politici prema tome
opet se ponavljam anarhizam daje odlične odgovore,
malo sam promijenio spiku zato što mislim da ova strana priče baca drugačije svijetlo na cijelu situaciju pa eto..
ako sam pretjero s nekim izjavama to je moje osobno mišljenje a ne stav vutra.org
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Efedrin - kapi za nos. Sa dvije bocice koje kostaju par kuna mozete prosiriti zjenice preko obrva i dici puls na 180 bez naprezanja. Obedijali - tablete za mrsavljenje. Iako se zabranjivalo uzimanje vise od jedne dnevno, ako se odjednom uzme nekoliko (5-6-10), moze se biti budan nekoliko dana. Da bi se sprijecilo jedenje, u ove antigojazore stavljane su tvari koje iritiraju centar za ravnotezu, tako da se svaki zalogaj ili gutljaj vode ispovraca... Ovi prirucni toksikomanski izazivaci amfetaminskih stanja pogubno uticu na jetru i mozak, a razdrazena stanja bez sna na kraju dovode do raspada licnosti...

Medicina ima legalan proizvod sto ga je nemoguce odbiti, a iskoristavajuci ljudski strah od kojekakvih gluposti, medicinska nas je industrija sve pretvorila u ovisnike o lijekovima, a njezin totalitarna praksa proglasila je sve one koji odbacuju njezine tekstove i proizvode "psihopatima", "pervertitima" i "ovisnicima".
Nadalje, promicuci krivo misljenje da bolje zdravlje znaci bolji zivot, medicinska industrija omogucuje drzavi ozakonjenje autoritarnih zapreka zudnji i uzitku. Drzava sada moze tvrditi da su intervencije i zakoni protiv uzitka doneseni za dobrobit pojedinca.

Ako smo ista naucili od totalitarnih ustanova drzave, to je da kad nam nase ovisnosti odabiru drugi, zivot postaje isto sto i smrt.

"Ideje o kontroliranom ili ritualnom uzimanju droge zaglušene su histeričnom bukom o ovisnosti. Svaka misao o uzimanju droge kao univerzalnoj pojavi u svim kulturama gubi se u toj buci. Društva s funkcionalnim pravilima o korištenju droge bilo u vjerske, rekreativne ili ekonomske svrhe isključena su iz rasprave. Slobodan od droge ili ovisnik - nema druge mogućnosti. Umjerenost je nespojiva s drogama. "(Critical Art Ensemble)

I to je jedini razlog zasto vutra ne moze biti legalizirana na brdovitom balkanu.

Svi gore navedeni razlozi protiv legalizacije ne drze vodu jer marihuana nema tu moc da bi mogla upravljati pojedincem za razliku od mnogih drugih "legalnih" droga u nasem drustvu... Dakle razlozi protiv mogu biti jedino strogo individualni..
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Imam prijatelje tj. imao sam jer ih je par otišlo, totalno u ***** i pitanje je samo vremena kad će preseliti na onaj svijet , nekima ni komuna ni ne znam ti šta više ne može pomoći , volio bih da ima pomoći za njih , ali koliko se meni čini teško da im ima spasa , 10 godina na žutom ,vrlo jebena situacija. A svi su počeli kao i ja s mlijekom materinim , a ne s travom , a probati travu i probati onda iza toga heroin ili bilo šta drugo nema nikakve veze isto kao što nema ni majčino mljieko s travom .

E, sad ako ćemo travom(kanabisom) nazivati bilo kakvo ***** s ilegalnog tržišta , koje je zelenkasto ili žućkasto , i iole podsjeća na pravi propisno uzgojen kanabis koji ljudi u normalnim zemljama koriste kao lijek,naravno na propisan način uglavnom na vaporizer(jer je najmanje štetan način brzog unošenja THC-a u organizam) ,onda si ti upravu, trava ima veze s prelaženjem na teže stvari ali opet kod samo jednog djela labilnijih osoba koje kad se sjebu sa ko zna kakvim travuljinama .

I ja sam duvao ali davno već 9 godina ne duvam ništa osim samo propisno uzgojenih stvari ,u nedostatku vaporizera jebiga motam pomalo i s duhanom nekad čistaka , naravno samo kad prave stvari tako da i to sve vrlo rijetko tako da i to što pušim ne može mi baš nešto ozbiljno ugroziti pluća ,a kamoli da pričamo o prelaženju na neke druge stvari to je za mene nešto totalno nezamislivo i glupo , mogu se samo nasmijati, na tvrdnje da je neko zbog trave prešao na nešto .Radi se o karakteru ili možda nekoj skrivenoj želji za samoubistvom ,pa svako imalo normalan ,ko razumije bilo koji jezik na svijetu zna da je heroin jednostavno skok u skoro 100% sigurnu smrt,i zašto onda neki idu probati , nije mu to zato jer je probao i travu nego pitaj boga zašto .

Ja sam popušio gomilu smeća u svojih prvih par godina duvanja rjetko kad je bio neki iole dobar domaći dim koji ovdje redovno nazivaju skunk(mada skunka nije ni vidilo,pola tih) ali kad vide malo bolju damaćicu ,e onda ono odma ovo ti je skunk ,i kao ono skunk to ti je najjača stvar na svijetu, dovoljno se iz takvog razmišljanja može skontati da nemaju pojma i koliko su ljudi ne informirani.

GreenMan

Protiv legalizacije mogu biti samo zato sto zivim na Balkanu,gde ljudi nemaju dovoljno informacija,dovoljno saznanja o marihuani,gde smo skloni svemu i svacemu jer smo preziveli svasta itd.Znaci mora se ici korak po korak,informisanje,edukacija,podizanje nivoa svest i savesti,zestoka borba protiv organizovanog kriminala,dekriminalizacija...pa onda jednog dana i legalizacija.Naravno za sve ovo treba dosta vremena,ali polako.Problem je vrlo ozbiljan i ne moze se ni resavati preko noci.
Odlično rečeno u potpunosti se slažem.Jako jako polako.

Stvarno me nervira kad ljudi misle da bi legalizacija , ne podrazumjeva i konrolu kvalitete i prodaju,i kad ljudi misle da bi legalizacija izazvala kaos i da bi svi(ono baš svi) odjednom počeli duvat ko ludi i da bi sve otišlo u ***** i stao bi svijet.

Kad bi vutra bila legalizirana i kad bi ljudi imali priliku da duvaju prave stvari i još na sprave koje daju visoko kvalitetan dim sa zanemarivim količinama štetnih tvari , čak i kad bi duvali svaki dan po 5 grama shvatili bi već nakon kratkog vremena da nema smisla duvati za kurčevo zdravlje , jer stvarno ukoliko duvaš dobar dim(koliko god možeš količinski) na propisan način , jedina posljedica je da te više ne puca , što je posljedica tolerancije koja kod vutre postoji kao i kod većine opojnih sredstava.
Najbolji dokaz zato sam i ja sam ,ili npr. ova jedna ženska u Americi Angel Raich ženska pati niza bolesti trava joj spašava život , ženska duva koristi preko 4 kg vutre godišnje ,duva svako 2 sata što na lule , što na vaporizer, zahvaljujući vutri ustala je iz invalidskih kolica...,i žensku dim uopće ne puca ,jednostavno koristi vutru kao lijek ,ali ne bilo kakvu vutru nego samo stvari vrhunske kvalitete.Više o tome kad bude gotov prijevod koji sam obećao napravit za ovu epizodu(Talk show ovog lika u avataru mi ,većinom mu je tema medicinski kanabis) pa sam zejebao stvar zbog svih ostalih obveza u životu , možda je neko i preveo nemam pojma nije me bilo odavno ,nisam ni povirio na forum ima mjesec čini mi se , pa evo skoknem na zadnji post koji sam slao da vidim šta ima i završim ovdje.

Nedgje sam već dao svoju definiciju riječi droga , Dirty deeds čini mi se da si pitao šta mislimo šta je droga, pa evo opet ću da definiram , moje mišljenje i mislim da je dosta dobro i određeno .

Droga pod broj jedan znači lijek ,na engleskom i na njemačkom i na našim jezicima bi trebala isto da znači ali zahvaljujući idiotima i dezinformatorima koristi se samo za tvari koje obavezno stvaraju ovisnost , bilo kakvu ovisnost.

I trava je dakle lijek(droga) dobro si rekao:

Dirty deeds
"Kako neko moze reci da Marihuana ne spada u lake/bezopasne/slabe/korisne..... droge!?
I trava u to stvarno spada laka , bezopasna, korisna ,naravno sve pod opet nekim uvjetima da ih ne navodim opet propisno ovo i propisno ono ,ali tih propisa kod nas još nema i o njima možemo još uvijek samo sanjati.

I heroin je droga(lijek) i kokain i mnoge druge stvari samo što su mnogo,mnogo opasnije 1000000 puta od kanabisa,a pogotovo je tako u državama gdje su pojediine droge(lijekovi) zabranjeni kao kod nas i to vodi samo do još većih posljedice ,ponajprije zbog same kvalitete tih droga koja je većinom toliko loša da se ono ***** koje se prodaje ne bi uopće trebalo nazivati , Kanabis ,Heroin,Kokain...itd.,dalje posljedice su te da u državama s takvim zakonima situacija najbolje odgovara mafiji koja na tome vrti ogroman novac skupa s određenom korumpiranom truleži u vladama policiji i tako dalje , ima ih pa maklar oni bili samo pojedinci ali ima ih ih i rade totalno sranje.

Švicarska je prije nekoliko godina pokrenula program u kome se onima koji su već ovisnici omogućava pristup najčistijem mogućem heroinu koji proizvodi njihova farmakologija a ne kojekakvi priučeni kemičari u laboratorijima i ono ***** koje razbijaju dileri na ulici po nekoliko puta onda dok dođe do jadnog narkomana u njemu nema ništa , a onda jednom kad mu naleti čistak predozira se ko malo djete i crkne ko štakor negdje u nekom podrumu.Druga stvar koja se radi švicarskoj je da im daju čiste igle i medicinske sestre im već pripreme šutove s vodom koja je prečišćena tj.koja se inače koristi u medicini za ubrizgavanje svih ostalih lijekova(droga) intravenozo,ili intramuskularno. Što je ogromna razlika od pucanja na ulici vodom iz pipe(punom kamenca i ostalih govana koja inače kad pijemo vodu se prečišćavaju kroz probavni sustav,bubrege i sve ostalo) heroinom šklj kvalitete iglom punom hepatitisa i ko zna čega sve ne.

Ne želim s ovim zadnjim reći da je pravi heroin ustvari dobra stvar , čak i pravi je puno puno puta opasniji nego što je to pravi kanabis,ali ima npr. svoje primjene(kao i vutra u nekim državama) kod ublažavanja bolova kod pacijenata npr.oboljelih od raka kojima nema spasa ali im daju npr. morfij (što je slično heroinu samo jedan opiumski derivat prije heroina, koliko se ja kontam u to).Znam za slučaj kod nas gdje je morfij na liječnički prijedlog i još nekakav papir(ne znam da li je bio službeni recept ili šta već,samo bio je nekakav papir) prošvercan iz Njemačke gdje je dobiven legalnim putem,znam zato jer mi se radilo o vrlo bliskom prijatelju rođaku malo daljem u familiji,prije 15-godina,ali pomoći mu nije bilo, to je bilo samo radi bolova .
I mislim da su Švicarci napravili odličan potez zato jer će oni koji su već ovisnici radije doći na ovaj propisno pripremljen čistak,nego ići dilerima kao prije i pucati se raznim smećem i riskirati da onda jednom nalete na iznenadni čistak kojim će se ionako sjebani ,ne pazeći koliko stavljaju predozirati.

Naravno da gore još uvijek ima onih koji ne žele biti registrirani pa će uzimati u ovih ilegalaca kojekakvo smeće ali siguran sam da će nakon malo dužeg vremena situacija da se promjeni i da će maknuti svo ilegalno smeće s ulice i da će ljudi ako ih bolje educiraju i informiraju konačno shvatiti da se s heroinom nije zajebavati kao s travom.

Što se tiče ovih koji su već u programu gledao sam jednog na SAT 1 , lik radi kao vatrogasac ima ženu i djecu ,ide 3 puta dnevno na šut u tu nekakvu ambulantu gdje mu je šut već pripremljen,prikazalo je policu sa već pripremljenim špricama na nekima je pisalo 30 mg na nekima npr.50 mg , 90 mg, 150 mg itd . ovaj lik koji je bio u tome prilogu u emisiji Planetopia je 3 puta dnevno na 200 mg, i kaže da se osjeća puno bolje nego prije nema kriza nikakvih osjeća se sasvim normalno kao kad nije uzimao heroin nikako i nema nikakvih bolova i sranja koja je imao kad je uzimao ***** s ulice.I dalje je ovisnik ali bar nema gomilu posljedica koje je prije imao i vodi koliko toliko normalan život, i ovi na inzulinu pucaju se nekoliko puta dnevno i ne puca ih ništa :) , i dok imaju sasvim su normalni , zašto i ovi na heroinu onda ne bi mogli tako.
I što je najvažnije ako što veći broj već registriranih narkomana pređe na ovaj čistak proizveden pod državnom kontrolom kao i svi ostali lijekovi(droge) ilegalni dileri opstati će bez posla. A oni koji žele probati heroin ,kojima đavo neda mira ,neka idu i registriraju se pa neka probaju ,bar će biti sigur šta probavaju i probati će ga na puno bezazleniji način nego na ulici neko razbijeno ***** u šprici koja prošla kroz 100 vena i s vodom iz pipe.
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
DirtyDeeds je napisao(la):
Da sam protivnik legaizacije evo sto i bi bili moj argumenti:

5.Nizozemska je oduvjek jedna od zemalja koje su pune droge.E od kad je trava legalna kod njih ima puno vise droge.Ako izuzmemo konzumaciju heroina(smanjio se samo broj registriranih ovisnika),konzumacija ostalih droga se povecala,tako da fore da je legalizacija trave Harm-reducton ottpada.

Sve je ovo istina, ali je nesumnjivo da se povecao i broj stanovnika a bogami i broj turista...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
:spiderman:Ne mogu vjerovati,saznajem za sve više osoba koje su prije par godina govorili:Samo trava a heroin ili tak neko sranje nikad,ma ništa osim trave.......I evo sad saznm za jednog lika da se i fikso :-(.O.K i mojoj ekipi je bilo ono u pocetku sta ce nam drugo imamo travu,ja koliko se sjecam nisam tako razmišljao ni na pocetku tako da nema veze trava s tim što još ja uzimam i bi volio.Ali jedan moj frend je bio prije strogo protiv svega(i trave)......onda je upozno jednu žensku i ona ga razuvjerila,prvi put se napušio a sad nekih 3 godine poslje može SVE.Meni to nesmeta i lik se nece navuci na nešto ili tak nešt ali poznam ljude koji bi si mogli gadno sjebat život.Evo prvi put da sam našo neki razlog da me natjera da malo razmislim,naravno da ostajem kod legalizacije(pogledajte naslov).Ljudi kad zapale pljugu shvate da je sranje ono nema lakih i teških droga.....no i nakon legalizacije osim pušaca nitko nece Marihuanu dozivljavati poput alkohola,nece ju prihvatiti i dalje ce trava otvarati vrata u ogromni svijet droga koji ne mogu svi kontrolirati.Btw. od 12 osoba koje su samo pljugale sad 7 uzima i druge stvari.Jebiga ja sam reko da sam za legalizaciju gotovo svih droga jer je to jedino pravo riješenje(primjer:Nizozemska-nema veze što nije sve legalno jer ko da i je a tako je bolje) ali oni koji nisu za legalizaciju svega recite mi kako sprijeciti 7/12,što predpostavljam želite?:spiderman:
 
11.01.2008
24
0
0
35
Ne mora znacit da su svi takvi, odi u onaj novi post o legalizaciji i pogledaj sto sam napisala.
Prvo i prvo, nikad ne reci nikad. Jel? To svi znamo.
Drugo, osobe koje imaju slabu licnost, nemaju svoje ja, najlakse padnu na teze narkotike, haj da ih samo probaju, ali ne - postanu ovisnici.
A osobe sa jacom licnosti ne padaju na tako glupe fore. Droga je izmisljena samo za uzitak i ovisnost. Osim uzitka, naravno uz ovisnost - za zaradu!!! Ljudi to ne znaju pa probaju, pa malo po malo - navuku se i tek onda vide u kakvom su stanju ali si ne mogu pomoci.
Sto ne mora znacit da cu npr. ja danas-sutra postat narkomanka, a nemora znacit ni da necu.
Legalizacija bi mogla pomoci, barem da jadna omladina ne dobije kaznenu prijavu zbog jednog jointa. Da se barem ne moraju skrivati.
Pogledaj svoja pitanja u prvom postu.


- Ofkors da bi se trazila neka dobna granica, licna karta na uvid i sl. A bilo bi i lijepo da imaju posebno oznacena mjesta gdje se smije, a gdje ne - duvat.
Ljudi koji bi legalizacijom marihuane presli na nesto jace - bi bili glupi. Jel dosta sto se ljudi bore za legalizaciju ovako male, ali njima bitne stvari, da bi to neki pogresno shvatili - i s tim sto su dobili prst, uzeli bi i ruku? E onda je to do ljudi. Na nama je legalizacija, a unistavanje pojedinaca je njihov problem. Iako ja cvrsto vjerujem da bi se s tim moglo nesto promjenit.
 
11.01.2008
24
0
0
35
Dakle, po mom, nikako sprijeciti, jer ako se nece svi ukljucit, nije na jednom pojedincu da se brine o ostalima. Ako se ljudi zele unistiti. Nek izvole.
 
21.01.2008
5
0
0
46
Marley je napisao(la):
Dakle, po mom, nikako sprijeciti, jer ako se nece svi ukljucit, nije na jednom pojedincu da se brine o ostalima. Ako se ljudi zele unistiti. Nek izvole.
Pa nije bas tako, posto po ustavu i medjunarodnim zakonima, drzava se mora brinuti za svoje gradjane, pa makar nas morala prisiljavati na neke stvari, poput ne konzumiranja droga itd.
A posto je trend u svijetu da je vutra losa stvar tako i hrvatska i srbija i ostali primjenjuju zakone protiv nje.
St se tice opcenitog, i ja se slazem da me puste na miru da se unistim ako zelim, jer na kraju to i rade kad je rijec o cigaretama, no i to se polako mjenja.
Mislim da bi se trebali strpiti do trenutka kad ce se pojaviti kriticna masa ljudi zbog kojih ce se morati promjeniti zakon.
 
29.01.2008
26
2
0
35
DirtyDeeds je napisao(la):
1.Odgovorite mi sto mislite dali bi narkoman postao narkoman da nekim slucajem nije nikad pio alkohol,pusio niti dosao do trave.Odgovor je jasan NE.Legalizacijom potencjalnim narkomanima priblizavamo svijet droge.

Po toj logici su alkohol i duvan pocetnici svega, jer nema toga ko se nije napio i probo duvan prije trave.

2.Svi se slazu da Marihuana nije za 18god
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Takodje sam kao i brejn probo prije duhana..

Btw reko bih da je kisik ipak prvi gateway drug i on vodi sljedecoj posasti koja je toliko adiktivna da nemozemo pljunit tu fakin sisu iz usta ni pred sam kraj zivota.. :icon_mrgreen: