daj da se još smijemo....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
ti već zatvorio thread vedrane, a ja se htjeo još s vama nasmijati vatikanu!
pa evo..
zamislite ovo, u evanđelju im isus na zemaljski jezik kaže; nikoga ne zovite ocem na zemlji, jer jedan je otac vaš nebeski, a papa njihov znači pak otac!
a kad im pak kaže na duhovni jezik; ne onečišćuje čovjeka ono što ulazi u čovjeka, več ono što izlazi iz njegovog srca(kad ga pitaju zašto jede neopranih ruku),
a iz vatikana kažu da onaj koji puši travu ili sluša neke takozvane sotonističke bendove ili pak ne vjeruje u isusa kojeg ni sami ne poznaju, nije pogodan za boga!
ta svatko može znati bolje od vatikana, što mu treba i u kojoj mjeri.
i mnogo toga sličnoga kažu, te time zatvaraju vrata mnogima!
stoga i postoji toliko ogranaka krščanstva, jer im se ne svidje kako tumače isusa, a što je razjedinjeno, nemože opstati!
no evo, dolazi ubrzo vrijeme istine koju u svakoj od velikih pet vjera nagovještaju od početka.
ali kad se več smijemo smijati onima koji su dio neke vjere, ja bih se htjeo s vama
nasmijati i o onima koji pak ne vjeruju u viši smisao života, da pogodimo sredinu.
pa mi odgovorite vi znalci znanja, svakome vidljivim, a opet slijepim;
da li je isus izmišljen?
to vas pitam jer ako je isus činio čuda u ime boga ili višeg postojanja, kako možete
priznati samo ono što vidite pred sobom?
jer u suprotnome su isusa izmislili kako ti kažeš vedrane, iluminati!
a zar zaista mislite da bi evanđelja o isusu mogle pisati o izmišljenoj osobi?
ljudi, tu nisu 4 evanđelja, več oko 80! a samo su 4 prihvačena kao istinita od strane vatikana, zamislite!
a opet, nijedno pak ne razumismo.
ili zar zaista mislite da bi ostali neiluminati dopustili da se u ljudski rod uvuče tolika izmišljotina zvana isus?
ako jubito nemože ostati neopažen, kako li će izmišljeni isus proći?

...ili smo svi mi iluminati, sebe nesvjesni...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Neam pojma je li Isus izmišljen jer to s sigurnošću ne mogu znati ali vrlo vrlo moguće da je jel su svi oni izvori koji se navode kao dokaz da je on povijesna osoba klimavi i to jako.
A i da je postojala neka osoba zvana Isus svejedno mi se ne sviđa to njegovo učenje, posebno ono o okretanju drugog obraza i velik dio svega toga. A i idijot je jer je pustio da ga ubiju tak za džaba.
Tak da bio ili ne bio povjesna osoba ne sviđa mi se

Ovo sam sad napiso ali trebali bi prestati s vjerskim raspravama jer je zabranjeno o vjeri pravilinikom iz dobrog razloga
 
13.02.2008
15
0
0
43
Veoma primitivno misljenje Samane...Isus nije umro nizasta...Njegova smrt je puno toga promenila...a pogotovo njegovo vaskrsenje...I vec 2000 godina hriscanska vera uprokos svim napadima ovog sveta opstaje...Trebao bi malo ceniti to,bez obzira sto ne verujes u Boga i Isusa...
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
a jesi se zapito zašto je opstala? zato što je kriminalna organizacija , eto zašto uostalom pa i islam opstaje nekužim o čem ti pričaš?