Dajte neki savet oko novog boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Ovako danas sam dobio jedan drveni element unutrasnje mere 40d 60s 70v unutra ide ili hps 70 + 4 cfl(20,23w),ili hps 150w.Imam nedoumice sa ventilacijom pa reko da vas pitam sta mislite jel dovoljno 2 pc venta 8 cm za ubacivanje,2 pc 12 cm za izbacivanje i jedan dva venta da duvaju po biljkama?znam da sad necu imati problema ali leto stize pa ne bih da prepravljam,vec da uradim sad kako treba.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Bolje stavit samo 150W zbog više lumena od 70W + 4 štedne,a ovo za
ventilaciju zvuči ok, testiraj pa ako bude prevruće pregradi staklom.

Pazi di će ti stajat ormarić, ostavi mjesta u pozadini za zrak i pazi da ti ulazi i ispusi nisu preblizu.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Definitivno žarulje ogradi sa staklom jer imat češ problema sa temperaturom pogotovo sada kada ide toplije vrijeme. Moj box je 37/40/70 sa 6 CFL-ki bez stakla pa sam na granici sa temperaturom a ti misliš staviti HPS i nešto CFL-ki.
Što niže stavi upuhe, i što kaže No Trippin ispuh da ti je što dalje, najbolje na kontra strani skroz gore dijagonalno.
Bolje ubaci HPS 150 i poslje možeš dodat koju CFL-ku ako hočeš.
Skemijaj nešto pa poslikaj da vidimo, sretno :)
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Hvala na savetima,pravim spisak lagano pa cu da pakujem jedno po jedno.Ja bi voleo hps 150w mada ko zna sta ce na kraju da ispadne.Otvorio sam dnevnik ali u ovom manjem boxu :) pakujem i jedno pc kuciste za vege box pa ne znam sta pre da kupim :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ma pusti PC stari, nemoj se mučit....

Rađe od neke šperploče napravi box, PC je zajeban prvo jer je malen, drugo jer je lim...

Ja ga imam i tek nedavno sam počeo a već mi je žao..... :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ja sam se isto najebo dok sam izrezao lim iz svog pc boxa,shebano jer sam rezao sa škarama za lim koje su nezgrapne pa nemogu baš sve limiće odrezat,al nekako sam uspio...ali ako imaš uvjete i materijal za box radije ga napravi iznova.
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Znam da je zeznuto,dotle sam stigao do rezanja lima i stao,morace fiberka da radi :) Moram da napravim neki box za vege(za outdoor) posto mi je sadasnji box zauzet,a imam pc kuciste zato sam i mislio njega da prepravim.Znam da je malo to,ali nemam vise mesta za drvene kutije u sobi a ovo je prakticno i ne skrece previse paznje :) bice im tu extra za nekih 2 nedelje vegetacije posle ce napolje...Smisljam sad za ovaj veliki gde cu i sta sa njim a pc cu da spakujem brzo(2 venta 4 cfl) Bice neke slike kad osmislim sve i krenem da radim do tad samo neka se zeleni