Dali valja ovakav box?Provjera...dosta bitno :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja ti haveru preporucujem da pogledas koji film o uzgajanju, mnoooogo stvari ces skontati tu.
Za struju, mozes koristiti adapter, onaj sto mozes regulisati snagu. Samo da dodam, halogenke griju praaaavo (to odmah da imas na umu, ovo iz licnog iskustva govorim, tako da ne znam sad dali ce ti vent. ohladiti sve kako treba.
Evo ja upravo sam skinuo i skidam filmova i filmova sa torrent-a (skinuo onaj 4,3 gb ISO, u Alcoholu 120% sam mountovo jedan virtualni dvd i pregledao... tu ima nekoliko filmova...koji su obavezno za pogledati....
Ako koristis torrent, potrazi, sjebaces se kad vidis sta ima sve za poskidati... ja srecom imam finu konekciju bez ogranicenja....tako da sad samo skidam i skidam....
Imas par filmova "I Stonned free" i onaj I groow Chronical sto ti preporucujem (pogotovo ovaj drugi, gdje lik objasni bukvalno sve, od pravljenja dva box-a (veg. - cvjetanje), od sjemenke preko klijanja i sve do "Harvest Timeeee!!!!" :) super film
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
imam onaj film stone free..ili tako nekako..pogledo sam ga i više puta i odlièan je!

iako na box..tj. da ga napravim mogu raèunati tek poslje božiæa jer nemogu ni odvojiti 100Kn viška koliko sam u ***** sa parama...:((
nije da nemam..starci imaju :D ali nedaju :(((

totalna jebada...tek mogu misliti na svjetla i lampe i box poslje božiæa...a jbg...:(

pare su ðavo :D
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
riješio privremeni box.
Ali ovo su kombinacije koje ni alieni nebi iskobinirali :D
Dakle uzeo kutiju veliku i unutra stavio kaljiæ a na vrh kutije stavio svjetlo i sve ljepo radi.
Probušio rupu i stavio ventilator jedan a unutra sve omoto celuofanom....
i sada ljepo raste ;)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne znam haveru kakva ti je konekcija, ali neko je ostavio link (za torrent, DVD sa 8 filmova, jes da je težak 4.3Gb ali se isplati skinuti, neko je ostavio link negdje... ako imas moguænost skini obavezno i sa Alcohol 120% mozes "mountati" virtualni DVD sa ISO fajlom (tj. daj koji skines...)
Ima negdje link, ostavio ga je neko (ja ispocetka nisam mogao skinuti dok nisam skinuo BitCommet (torrent client) i sa njim skinuo i joooos filmova (u "Search" ukucas samo "Marijuana" i izbaci ti kamaru filmova (torrent naravno) i poskidaj i uzivaj u filmovima. Ja sam par dana samo gledao filmove majke mi....(mislim ove sto sam skinuo....itd itd
Ako nemas torrent client idi na www.isohunt.com tu ces naci sve. Od filmova pa do prog. za skinuti to sve, samo ako ti konekcija (mislim brzina) dopusta
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
nebini se budem skiuno ja ...
ima se brza veza ;)

iako torrent me živcira jer je seed uvijek na 1 ili 2 i skida mi presporo!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
To opet zavisi od fajl-a do fajla. Ja sam recimo skidao taj DVD sa filmovima (4.3Gb) od 20:00 i citavu noc, u jutro kad sam ustao zavrseno bilo, samo me na pocetku jebalo dobar client (BitTorrent ***** ne ljava), dok drugi film "Kulinarstvo sa vuvom" tezak 250Mb (skid'o citav dan skoro) a isto jedan film od 680Mb skidam ima dva dana (doduse ono kad sam na kompu samo, jer izgleda da taj film koji skidam je isti kao i jedan na DVD-u sto sam vec skinuo. Zove se "Ready Set Grow 2i!" eh, imam 1 i 2 (ali ovo "i!" na kraju me buni, pa reko da ga skinem ako je isti ide u kantu :)) konekcija mi je 2048/1024 MBit-a eh, sad to podijeliti sa 8 i dobije se Kb/s (Znaci 2048Mbit/s ustvari je 240Kb/s download i 120kb/s upoload)
Ovo napisah jer mnogo raje buni Mbit i pravi protok podataka (down/upload)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ovjde je bilo prièe ono da nema šanse da biljka doðe do kraja (znaèi do berbe), bez lampe sa crvenim spektrom. Na filmu "Ready Set Grow!" (mislim) pokazano je da se moze koristiti i MH (plavi) i HPS(crveni pretezno spektar, mada ima i plavog nesto.) U filmu lik je stavio da vise lampe izmedju biljaka, i kaze da od pocetka do kraja se moze koristiti i jedna i druga (ukoliko nemamo za obje). Ali isto tako napominje da je naravno najbolje koristiti MH u vegetaciji i HPS za cvjetanje (govori o 400W jaèine).
Takodje govori da svaka HPS lampa ima i plavog spektra, samo sto je najvise bazirana na crveni, tako da se moze koristiti od samog pocetka do kraja, te nazvao je "Pametnom lampom" zadnje generacije