Dali valja ovakav box?Provjera...dosta bitno :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Dakle radi se o tome da skupljam sada pare da mogu napraviti svoj box.
Pošto mi auto cad leži kao motanje fruli [znaèi predobro :D ] napravio sam jednu grubu skicu u programu.

Stranice box-a æe biti od špertploèe,izvana ljepo drvo a iznutra cu je obojati bijelom bojom za drvo.
Struju æu ljepo provesti sa onim letvicama za struju[veæ sam kupio smeðe,].

2 ventilatora od 80MM ce biti ventilatori od kompa koji idu na 12 ili 5V,..[trebati æe mi neki pretvaraè ismjenièke 220V na istosmjerni 12V..ima netko ideju neku...btw.tehnièka sam škola pa ni to neæe predstavljati problem :D ]

Na prednji dio cu staviti plexyglass koji æe biti debljine 2mm tako da mogu vidjeti kako napreduje vutra :)

E sada na èem sam zapeo.
Koje svjetlo staviti?
Koji tajmer kupiti?
Dali je ovakav box uredu?
Pod tajmer mislim nešto što se ukljuèi na mrežu 220V [utiènicu :) ]..te npr.12 Sati propušta struju,a 12sati zavara strujni krug....

Ovo sam otvorio jer nebi htjeo praviti da nešto zajebem..
pa vas pitam za sve savjete..jesam nešto izostavio iz boxa,...trebam nešto dodati...???'

Ovo mi je prvi put da pravim box..[za svu sreæu imam sve moguæe bosch alate koji postoje...i radionu :) [stari zapravo ima..]].tako da napraviti ovo mi je najmanji problem.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
domba je napisao(la):
Dakle radi se o tome da skupljam sada pare da mogu napraviti svoj box.
Pošto mi auto cad leži kao motanje fruli [znaèi predobro :D ] napravio sam jednu grubu skicu u programu.

da, stvarno si napravio grubu skicu... bar si se mogao potruditi da omjeri približno izgledaju... :)

Stranice box-a æe biti od špertploèe,izvana ljepo drvo a iznutra cu je obojati bijelom bojom za drvo.

Ja na to ne bi stavljao boju... dugo æe ti trebati da se riješiš mirisa... a zamisli tek kad se sve zgrije na nekih 30C°... radije obloži neèim bijelim ili reflektirajuæom folijom.

2 ventilatora od 80MM ce biti ventilatori od kompa koji idu na 12 ili 5V,..[trebati æe mi neki pretvaraè ismjenièke 220V na istosmjerni 12V..ima netko ideju neku...btw.tehnièka sam škola pa ni to neæe predstavljati problem :D ]

Stavi dva da pušu van boxa, a jedan da vuèe zrak unutra. Ako imaš neko staro napajanje od kompa možeš ga iskoristiti kao pretvaraè na 12V.

Na prednji dio cu staviti plexyglass koji æe biti debljine 2mm tako da mogu vidjeti kako napreduje vutra :)

ni to ti ne bi preporuèio... moraš imati nešto èime æeš zatvoriti box da bude potpuni mrak.... a i plexy je skup za popizdit!

Koje svjetlo staviti?

Za vegetativnu fazu neke neonke ne znam toèno koje... to potraži na forumu. Ili uzmi MH žarulju.

Za cvjetanje HPS 400W i to bi trebalo biti dosta.

Koji tajmer kupiti?

Ako si iz zg, ima u Bauhausu na Jankomiru digitalnih po 49kn... možeš ih programirati na dnevnoj ili tjednoj bazi.

Dali je ovakav box uredu?

Èudno mi je da si išao u dubinu 120, a u širinu 100... ja bi to napravio obratno jer automatski imaš bolji pristup svemu.

Moraš još nabaviti termometar i mjeraè vlage zraka, jedan ventilator koji æe ti puhati po biljkama...
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ok..onda nece iæi plexy....bauhouse mi je blizu..
ok...thx na odgovorima...evo èim budem imao para...napravim si box :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
i ja upravo sklapam novu kuèu za biljke :)
saèekaj malo do veèeras-nemoraš ništa farbati...
PVC je rešenje koje èe ti pomoèi mnogo!!
i ventilatori idu gore za van i dole za nutra zrak

pitao si kako pretvorit.Ja ove od compa vežem po dva na stare transfomatore od compa,punjaèi za mobilni-dva jer bi ti jednog spržilo...
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
E bravo.
Punjaè za mobitel.
Ok riješio sam si ventilatore...
A šta nevalja sa mojom postavom ventilatora?
Jedan puše zak unutra..jedan van i stavljeni tako da ide ljepo cirkulacija?
i timer sam si riješio..našao sam u bauhouse...

uglavnom...trebam 300Kn i to je to...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
hladan zrak je teži i ide dole,topal je laksi pa ide uvek ka vrhu boxa i van,tako èeš imat svoje biljkice u pravoj temperaturi....
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
znaèi 1 vent na vrh boxa puše unutra...2.vent dolje na stranci boènoj....puše van..
ok :)

pa javim kada budem skupio para...sada sam u minusu jer moram platiti za dvoranu koju iznajmljujemo za treninge..
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Neeeeeeeeee
dva pušu van na vrhu
jedan puše nutra na dnu
ako stavljaš one od compa
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
to aktivnosti- kvalitetan život+nov hoby i ponekad joja 8)
imaš plus kom mene zbog treninga :)
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Prièaj mi :D

breakdance+votka+joint+uzgajanje :D

vjeruj mi prijatelju...
NEPOSTOJI NIŠTA BOLJE NA SVIJETU!

nepijem inaèe...jedino što pijem je votka..ništa drugo nepijem..naravno èista uz joju :) :wink:


btw.ako netko pokuša ..POKUŠA...reæi da joja smeta u treniranju,uèenju, i sliènim stvarima..ja sam živi primjer da nije :D 3 godine skoro svaki dan vutram..nikad nisam imao nikakvih problema..ni na treninzima ni u privatnom životu ;)

TRAVA NIJE DROGA!!!!
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ma iako iskreno..dosadno mi više i piti i pušiti i sve to.Jedino što sam sada totalno poludio od treninga...cijeli dan hoæu samo trenirati..evo tek sam sad došo sa treninga...
posato mi trening sve :D
tako da si kontam i prestati dimiti i piti..jedino uzgajati èisto jer mi to fora..i volim uzgajati :D
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
nedjelja je..imam špertploèe :)
danas idem poèeti raditi box....
fali mi još samo neke male sitnie...neonska lampa,halogenka,tajmer i to je to.
napraviti cu najobièniju kutiju sa poklopcem gore a gore æe biti na poklopcu halogenka i to je to.

ali dimenzije moraju biti ovakve..nemogu ništa veæe:
x:95
y:45
z:73
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
napravi ti samo okvir od letvi i:
sa nutrašnje strane stavi belu foliju, sa vanjske crnu i to je najbolje..
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
hm imaš pravo..
iako sam vidio da u baumax ima za kupiti gotove box-ove za ok cijenu..budem još otišao i tamo vidio to......
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Hm...a još jedno pitanje:
Umjeto špertploèe dali mogu napraviti nekakv zastor?
Kao šator mali za uzgajanje?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Mislim da ti je Era veæ odgovorio na to... napraviš okvir dimenzija koje želiš, a stranice napraviš od nekog bijelog najlona iznutra, a crnog s vanjske strane... osim okvira moraš napraviti i nosaèe za lampu, ventilatore...

Ne znam da li kod nas ima za kupiti, ali postoji najlon koji je baš namjenjen za uzgoj biljaka, jedna strana mu je crna, a druga bijela...
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
MA LOL SJETIO SAM SE...
imam jednu ceradu od glisera koja mi više netreba jer sada imam novu ceradu za gliser...
nju cu uzeti i iskombinirati nešto.