Dalmatinski Rudelaris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Evo da vas upoznam sa jednom novim vrstom
Ko je pratio postove zna o cemu se radi ..
Radno ime joj je Dalmatinski Rudelaris a zanimljiva je po tome sto je jako mala 100 % Autoflower a sad je u ljubavi sa low riderom pa ce mo vidjeti sto ce izaci.Zanimljiva je sto ima samo jedan list rijetko neki sa 3 mala i i nerastu u parovima neko na trecinu.. ova na slici je manja od mame jer je vegetaciju imala vani na 14-10 do 12-12 a sad je u toplo :)
ova mala je od pocetka indoor i bit ce mnogo veca ali ne veca od 80 cm (tolika je bila mama)..

mala:
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Èekaj, ona do kraja ima samo po jedan lisni zaperak? Ako je tako, to je veæ "Stealth" biljka, teška za . otkrivanje u outdoor-u (da veæ ne pominjemo visinu). Odlièno, samo napred.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Mama im je bila takva imala je tanji list i isto po jedna niko ni ne skuzi da je vutra kako izgleda posto je ta rijetka (prva sto sam na nju naletio) a tata je neki "divljak" od njihove djece od njih sedam dvije su imale ovakve karaktristike sljedi daljne ukrstanje a birat cu ovakve...i kad se stabilizira idemo na neki kup...thc je po mojoj procjeni kod mame bio vise od 5 %
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Zanimljivo....veoma zanimljivo

Jel ti nije tesko da malo pises o njoj a ako si pisao daj mi link ovde...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Frend i ja smo sadili outdoor od sjemenki koje bi pusili kroz godinu kako je kod nas malo toplije vec u 2 mjesecu su bile posadjene jedna se odmah isticala od drugih imala je samo jedan list i to nije bio nazubljen kao od palme i odmah je pocela cvijetati u aprilu je postigla oko 65 cm i bila je cjela u jednom cvatu samo su dvije najdoljne grancice malo strsale imam negdje sliku pa cu je postati..nismo je htjeli brati mada je vec bila skoro zrela nego smo je pustili jos 2 mjeseca ali je za to vrijeme narasla samo do 80 cm.Oprasili smo je s najboljim muskarcem kojeg smo imali ali nazalost nije imao nista od ovih karakteristika.Jednu sam ja stavio u box i rasla je strahovito brzo (brze od big buda i onih iz indoor mixa i djelovala je zdravije.Nazalost ni ona nije izgledala ko mama i bila je muska.Onda sam posadio sve sjemenke i vidjet ce mo jedna je sigurno takva.Srecom kod frenda se pojavila jedna (kasni outdoor) i nakon dugih pregovora nagovorio sam ga da mi je da posto ide zima a kod mene joj je toplije.Dolnje cvijetice sam oprasio sa low riderom a ako daj boze bude muski istih karakteristika onda ce mo i s njim.To bi bila prava biljka za outdor brzo rastuca manje od 2 mjeseca (po mami i tati) visina tate je bila 1 m a mame 80 cm znaci bit ce mala a uopce ne lici na vutru jedino ce je skuziti onaj koji pusi:) kad vidi cvijet. ima jos o njoj u postu domacica + lowrider i jos negdje..
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Growimire

Druze to sto ti imas se zove "whorled phyllotaxy"
nije toliko retko i imaju ga i drugi od nekih drugih sorti....
mada neki hvale neki kude kolicinu koju daje
neki kazu isto sto i ti - da ima previse muskih biljki
neki kazu da je genetika u ovakvom poremecju veoma slaba i odrazava se na kolicinu i kvalitet

it's called whorled phyllotaxy. my first grow had one that lucky for me, turned out female. got real nice yield

The first pic is somthing that happens to a plant its like a mutation its called a "trifoliate" this can be bad and it can be good trifoliates usually have weak genetics but I have seen huge trifoliate plants that yield well.....

always seem to turn out male also , i have 3 at the moment , 2 seedlings , i huge male

Nadam se da sam ti pomogao u nadi da saznas sta ustvari imas....
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Evo ti i za kraj jedno od misljenja...
Ali to je samo misljenje I NEMOJ DA ODUSTAJES

-this is as far as i know
-its been posted that they are not the best plants ( not noticed this at all )
-its recessive ( i believe this )
-that some will only do it for time and as the nodes stagnate the trait is lost ( not noticed this but mine never get the chance )
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Promatran ga i nemogu vjerovat list se dijeli na pola ???÷×ß doduse tek jedan mozda ce i drugi neka jebena mutacija ili je to normalno...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Mutacija druze...cuo si sta misle neki ljudi koji gaje za banke semena
Malo se oni u Holandiji igrali,malo ti a sa svima vama se poigrala priroda i eto...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Provao sam jedan cvijet i nisam mogao vjerovati odlicna je puca i u glavu i u tijelo ne zaostaje nista po snazi za ovima "komercijalnima" posjekao sam joj zrele cvijetove ostavio one nezrele ,oprasio je s low riderom..Braca i sestre joj ne izgledaju ko ona pa cu je provati prebacit u vegetaciju i drzat je za majku tako ce je bit lakse"bredati" bacio sam je na 18-6 pa nek misli da je proljece:)valjda ce pustiti nove grancice.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Nisam ni ja siguran da moze al provat cu. Big Buda sam uspio ponovo ozeleniti nakon cvijetanja pa se nadam da cu i ovu jer nikako nemogu dobiti ono sto hocu vjerovatno treba tata biti sa za tim feno-karakteristikama da bi ih dobila djecica (jedan list,jedan bud, autoflower,ravni list)....ako dobijem bar jedan klon bit ce mnogo lakse...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ja sam ove godine imao jednu biljku koja je imala lisce uglavnom sa tri "prsta",bilo ih je i sa jednim,i nesto malo sa pet "prstiju".Sorta mi je nepoznata.Gajena je outdoor tako da je bila visoka oko 120 cm.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ova mala sto je rasla s tri prsta je posla s vragom strasno je zaostajala za drugima jedan par listova bi se normalno razvio a drugi par bi se djelio na pola (neuspjesno) i ostajao krzljav,nakon treceg noda je pocela je zaostajati i rasti bezveze i jos je mudonja pa je platila glavom.Dvije seke su joj zive i dobro napreduju ali izgledaju ko nase domacice koje su mjesavina domace landrace stative i Indice koje su prije 40-tak godina donesene iz Maroka trgovackim brodovima i ovdje su se ljepo prilagodile i krizale s domacicama i sad su to lijepe vrste.
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
ruderalis-se nemože bacit nazad na vegetaciju
ona ne reagira na dužino dana (svijetla) poène cvatat kad je dovoljno stara njoj za cvatanje ne treba režim 12/12 i zbog toga je jasno da je nemožeš stavit nazat na vegetaciju ako promjeniš režim svijetla na 18/6
lp
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Bas si me utjesio :) ali ipak nije cisti Rudelaris pa se nadam da ce uspijeti ako ne nema veze bit ce sjemenki pa ce mo drukcije a od njega ionako se nebi mogao puno puta napusiti :lol:
 
02.11.2006
5
0
0
43
e ako ti smijem zamolit za par sjemenki jer imam savršen box za takvu vrstu. ako treba dat cu ti nešto uroda,platit sjemenke.PPPLLLLIIIIIZZZZZZZZZ
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ove sjemenke ti bas nebi bile ok jer neznam sto ce se dobiti...dva puta sam je stavio na oprasivanje a jedva sam izbrojio 4-5 sjemenki :( ako projekt
uspije u sljedecoj generaciji ce bit nesto ili ako ozeleni ponovo pa uberem klon... vec je bila previse zrela kad sam dobio pulen pa ce bit jako malo sjemena...
a najbolje ti je nabavit cisti Lowrider bar ces znati sto ce biti....
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
zanima me jeli tko kad uzgojio biljku sa muškim i ženskim cvjetovima....dogodilo se meni na zadnjem outdoor-u...na 40ak cm dobio sam "dlaæice" i poæela se razvijat lijepa ženskica, kad nakon mjesec dana na vrhu biljke pojavi se muško cvijeæe?? sadio sam u stakleniku neko domaæe sjeme (iz piza). prvo sam kidao "loptice" ali je u sljedeæih mjesec dana svaki vrh bio prekriven cvijeæem. stabljika se sama oplodila u kolovozu i dala, normalno, topove pune sjemenja, trava neobiæna, ne baš ukusna ali je držala... nekad i previše.....pozdrav i javite o sliænim iskustvima ako ih ima jer se dugo raspitujem i groweri me uglavnom demantiraju jer nemam slike :cry: :cry: :cry: