Dama u potrebi :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.07.2009
1.740
2.317
188
Evo ti primjer kako sam ja izvea DIY CT:

Dakle:

Nabaviš si u Konzuma, Plodinama ili slicno staklenu vazu promjera 12 cm. Odrežeš joj dno.
http://www.youtube.com/watch?v=1ZI-ATj4-kU

http://www.youtube.com/watch?v=Y9etHD9F90E

U nekoj limariji lokalnoj nek ti naprave reflektor...



Kad je to sve gotovo stavis DiY CT na reflektor pritegneš ga zipo plastičnim vezicama, zavidas grlo dodaš lampu i u krajnjem slučaju to izgleda ovako:



Sve skupa max nekih 100 kn-a!

Nadam se da je od neke pomoci!

Pozz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Vjestice najbolja varijanta je sto tanje staklo,imas kod staklara i od 2mm.Ako je staklo deblje, sporije se zagrijava...neznatno ali dovoljno da staklo pukne.tanko staklo vrlo brzo izjednaci temp.i manje su sanse od pucanja."2mm je 2mm lakse i lumeni usetaju gdje treba.Meni je ova fora sa staklom,znaci kada fizicki odvojis Hps od biljki,jebena i vrlo dobro zamjenjuje CT samo se malo treba zabaviti sa ventilatorima i moze to biti mrak.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
jedina je mana toga sistema šta nije pomična lampa
znači da nemožeš baš spustiti lampu kad su one male i dizati po potrebi
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
mr.dr.Smok je napisao(la):
jedina je mana toga sistema šta nije pomična lampa
znači da nemožeš baš spustiti lampu kad su one male i dizati po potrebi
Da to je nedostatak.....ali moze obrnuto,kad nece Muhamed brdu ,oce brdo Muhamedu.Od samog pocetka biljke skroz gore uz staklo (2cm)od lampi i kako rastu tako ih spusta dole:)Evo ode post paralelno kad i Naturin
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
mr.dr.Smok je napisao(la):
jedina je mana toga sistema šta nije pomična lampa
znači da nemožeš baš spustiti lampu kad su one male i dizati po potrebi

***
Možda da dižem/spuštam biljčice??

Mislim, stavim nešto ispod tegli (imam neke debele knjige s receptima koje ne koristim :icon_biggrin: ), pa ih dodajem već prema potrebi do željene visine?
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Ups, sori opa cupa i natura,
nisam na vrijeme vidjela da ste tako nešto već predložili...

Malo sam se zagledala u TV :eek:hno:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
A ha nepazis na nastavi...gleda se "krv nije voda"na RTL-u? :thumb:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ma 2-3 tjedna sam obilazila svakakve trgovine-u potrazi za adekvatnim ventilatorom i/ili nekakvom shemom za kontroliranje (kakvo takvo ) temperature(hps600 je u pitanju)..zivkala firme od zagreba do italije (talijani su na ferijama i dugo bi cekala a u zgb im je taman nestalo tih ventilatora i ne znaju kada ce uopche doci nova tura)
uglavnom.danas sam potpisala kapitulaciju ...tj. nauchila gotovu stvar (ct+vent)...sada je samo pitanje hoce li mi to stichi u komadu (mislim na ct).

+ zaista se nadam da che ove sulude temperature sjahat za koji dan...iako...hmm...prognoze i nisu sjajne.
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Mr.Vinjau je napisao(la):
Ivana da ocekujemo u skorije vreme neki dnevnik uzgoja? :watchplant:


***
Mislim da ću otvoriti temu u Dnevniku uzgoja, a voljela bih reći i kada,
ali još uvijek čekam te sjemenke iz Aliena :icon_sad:




***

btw, jutros sam riješila još jednu stvar, mislim da će dobro služiti namjeni.

Bila sam, naime, u Bricostore centru na istoku Zagreba i u jednom odjelu odmah prepoznala svoj budući reflektor- neki "ukrasni alumiji" grubi i glatki.

Uzela sam jedan srednji (jedna strana matirana), dimenzija 25x50cm, pa bi ga nekako savila na dva mjesta, napravila rupe za nosače i lampu, ..., ....

Našla sam ovdje na forumu neki nacrt diy reflektora i jedan koji je napravljen od vrlo sličnog materijala, pa mislim napraviti baš tako. Vidjet ćemo rezultat :icon_biggrin:

Moram se jedino snaći kako saviti lim po dužini, pa da ga mogu saviti (kao bočne strane). Možda s nekom daskom kao potporanj?!?
 
05.03.2012
19
12
0
32
pa da..taj lim je od aluminijuma (mekan je),nece ti biti problem da savijes,a da napravis ravnu liniju upotrebi dasku :) imas kliker za snalazenje :D
sto se vise potrudis,to je preciznije,a sto vise ukljucis mozak,to je jednostavnije :)
ti slobodno pitaj za bilo koji handmade projekat i dobices odgovore.. :)
srecno sa sklapanjem
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
***
'bro večer svima...

Nešto me kopka danas cijelo poslijepodne- je li netko probao staviti obično ogledalo umjesto reflektora??

Imam, naime, viška jedno veće neuokvireno ogledalo, potrebno ga je kod staklara samo malo potkratiti da bude savršeno za "strop" mog grow-ormara.

Mislim, nekako mi se na prvu čini da ništa ne reflektira svjetlo bolje od samog ogledala?!


PS
nisam se sama ovog dosjetila, već sam vidjela na nekom akvarističkom forumu,
u temi "diy-reflektori" (priznajem, škicala sam iskustva i ideje kolega poduzetnika iz drugih grana privrede :icon_idea: )
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Neda mi se tražit sada, jer više nisam siguran koja je tema, ali naš član Sekach je lijepo objasnio već nekome zašto ogledalo nije dobro. Ugl., nije dobro :)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ogledalo popije svjetlo, dakle ne reflektira dobro.
Rađe ofarbaj u bijelo, ili aluminij klasika.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
imas ct vec od 300 ak kn i mislim da se vise neispalti kemijati s time...mozda da kupis jedan... pogotovo ti u zagrebu imas izbora :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.