Dark hash - Blonde hash

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pampers

Aktivan Član
23.03.2007
267
16
0
38
Pusio sam vrhunske hasheve i vrhunske trave i svakako vise volim hed. Tako da nikad nisam bio jak na hashu.


Zanima me ako netko moze pjasniti zasto je dark hash mekan, lak za kidanje i mogu se pravit gliste a blonde hash tvrd i zahtijeva paljenje i mrvljenje. Ali snaga mu je tu negdje, cak mi ni filing nije razlicit. Mozda nemam zicu za hash, ali npr Nepal, Afgani (dark) vs. Marroco Gold, Popaye (Blonde) mi rade skoro svi jednako. Vise kao ugodni dugacki high uz koji mogu funkcionirat (idealno za na poslu), spustaju jos lakse, neprimjetno.

Vikipedija kaze da se radi na drugaciji nacin, ali koji je bolji i zasto? Nekako mi vise smisla ima da dark treba radit bolje ali to nisam primjetio.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Bilo koji dobar hash pale samo papčine koje ustvari nemaju pojma kako se stvar koristi a većinom su navikli da puše ciglu ovdje u nas pa onda kad dođu negdje npr.A`dam ljudi ih gledaju preko oka i smiju se misleći "Glupi ameri" , u Americi je isto ko i kod nas ovdje sranje osim u onih 15-ak država gdje ipak nešto više znaju ali i tamo s obzirom na to da je zabrenjeno mnogi griju hash da bi ga smrvili , u stvari puše zajeb s 10 % max. sastojaka cannabisa a ostalo je često i pasije ***** i kreme za cipele i ko zna šta sve ne koriste , i ketamin i ljepila i lišće vutre s 0,0001 %THC osušeno i smrvljeno u prah , može i bilo koje drugo lišće pa sve skupa smješaju i presuju onda to majmuni griju ne bi li ga lakše smrvili a često bi im trebao i čekić da smrve to sranje ,u engleskoj ga zovu soap većinom su svjesni da je sranje mada i tamo ima papaka koji to puše jer ga dobiju više 70-ak funti za 30 gr a za pravi hash bi e trebali izvalit barem 160 funti ,ako ne lažu ovi s UK420 , a cjene se slažu kad preračunaš prosječnu cjenu dobrog hasha u Amsterdamu i ovoga iz UK .U biti i 70 funti je previše za to ***** koje ovima gore prodaju,ne vrjedi ni pola od toga ono malo jada prave smole što sadrži .

A tamni hash je tamni zbog termičke obrade i načina proizvodnje kakva se većinom radi po Maroku i Afganistanu , samo sranje je u tome što su ovi što prave ovaj soap koji može da bude i taman i svjetal , usavršili tehniku da je dosta puta teško prepoznat da li je pravi hash ili je g*o*v*n*o* soap zato ili pravi sam ili kupuj u licenciranim shopovima gdje država drži stvar pod kontrolom da ne bi neko pušio *g*ov*na* od kamile .A najbolje lijepo onog Unpressed nederhasha uzet pa pod mikroskop i to ima u nekim shopovima pa ljepo vidiš smolu kako se sjaji tu sumnjam da može postojati nešto slično pa da te prevare .

I ako sam ja dobro skonto ovu ekipu s UK420 soap je bio izraz ,nekad davno u zlatna vremena 60 -tim i 70 -tim , za dobar hash a tako su ga zvali zbog to ga što je hash bio oblikovan kao sapun , samo se pojavom svakakvog sranja na tržištu taj izraz sve više počeo koristiti za zajeb od hasha :shit2:(isti ovaj govnić ovdje zvani shit2 na UK420 zove se soap ) ima i cjeli topic o soapu imaš šta čitat cjelu večer i to čak i ako si i bolji s engleskim .

Dobar hash se nikad ne treba palit da se izmrvi i ako je pravi dovoljno je odlomit komad koji ćeš pušit i zadržati ga između prstiju 1 minutu da poprimi tjelesnu temperaturu i već na 25°C i manje na sobnoj temperaturi mrvi se sasvim pristojno da ne treba palit nikakvim brenerima , po zimi je druga priča treba ga zadržat malo duže ali opet se da mrvit fino kad se ugrije . A ljeti kad je vani preko 30°C mrvi se odmah osim ako je bio u frižideru , čuvan što nije nimalo ludo s obzirom da će i na toj temperturi lagano gubiti na kvaliteti pogotovo površinski sloj , što se može primjetiti i kod svjetlog hasha uvijek je ona pvršina tamnija , zbog oksidacije .Djelovanje je nešto različito ali ovisi i od osobe do osobe i koliko često duva jebiga ,a tamni sadrži veći % CBD-a nego svjetli hash zato je i High malo drugačiji . I mogo bi ja o ovome naprdivat satima . Sve je već ispričano ja mislim .
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
A ja san čita, na nekome holandskom vodiću po Amdamu, da je onaj crni, iliti, afgan, u biti mišan s opijumon u nekom postotku, i ne prporučuju ga ljudima. Neman sad vrimena treažit po netu di san to naša, ali tako piše. I mene iznenadilo. U savkome slučaju, preporučuju onu "Gold" verziju hasha. Ima li ko kakvih info o ovome?
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
mozda vam ovo pomogne....
http://www.smokersguide.com/sg/index.html

btw dark hash nije taman zbog opiuma u sebi....nego zbog nacina pripreme...ali neki nemoralni proizvođači ga stavljaju da bi pojacali rad i privukli rulju...uglavnom u nizozemskoj vlasnici coffeshopova ne kupuju takav shile jer imaju vec provjerene veze...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ima fina prica u knjizi mr. nice -a o pravljenju shita
canne 100% u pravu
ja ako pusim samo Gold Katana,ima svoj pecat i rad jako prepoznatljiv,ali on je jako rijedak
u africi mijesaju i sa pustinjskim pijeskom radi tezine,zato kada uzimate prvo gricnete mrvicu da osjetite dal pijesak ima
na nepalu ga prave u manjim kolicinama tako sto kroz ruke protrljaju hedove kada je visoka temperatura i trljanjem dlanova prave kuglice,to sam jedanput probao,uf....
indijci isto kada je najveca temp. udaraju biljke o platno,poslije sa platna skidaju smolu.charas
a najludje sto sam cuo je od istog ludaka koji je enciklopedija shita i `58 je god
to je da italijani na jugu i siciliji kada sazri i opet velika temp. ili oni protrcavaju sa kravljiom kožom na sebi kroz polje,ili bika šibaju kroz polje pa to skidaju češljevima
ja vjerujem da je sada mnogo drugacije ali ovo je prica covjjeka koji je mnogo vidio i dosta me naucio i sada zivi blizu Goa plaze (kaze da se sama plaza komercijalizovala:)
 

BOTANIK

Aktivan Član
23.12.2006
55
18
8
"Djelovanje je nešto različito ali ovisi i od osobe do osobe i koliko često duva jebiga ,a tamni sadrži veći % CBD-a nego svjetli hash zato je i High malo drugačiji "

ovo nije tocno. taj spoj se nalazi u trichomima zajedno sa ostalim molekulama i kako ga (trikom) biljka rodi tako ce i ostati. nema tog prirodnog procesa koji moze promjeniti sasstav trikoma.

nadalje tamni hash je taman zbog topline koja djeluje na njega (ako se pressa ili ako je radjen "toplim" metodama ekstrakcije kao sto je trljanje biljke na suncu) a i oni naizgled hashevi crne boje su samo takvi izvana, a kad se prereze smedje boje. a ako je stvarno crn crn i pruza nekakav stone to znaci da je koristeno jos nesto (mozda u nekim sucajevima i opijum). za soap se nema sta komentirat puno jel je smece, no neki mogu zamjeniti veoma stari block hashisha sa sopaom jel je high veoma slab.

high ovisi dali je biljka indica/sativa, i ovisno o velicini glava trikoma. manje su dakako ubice :)

i najbolji hashish je svijetli bubblehash, jednostavno ima najvise postoka thc jer je najcisci produkt izvediv na prirodan nacin. a kad se radi vodenim ekstrakcijama postoji mogucnost i da dobije zelenkastu boju zbog klorofila u vodi. ili malo potamni ako je npr crni caj koristen u vodi.


takodjer mnogo egzoticnih biljaka na svojim listovima isto tako sadrzi esenciju trikoma i moguce je na isti nacin kao sto se bubble dobiva dobiti i njihove ekstrakcije, a bubble je toliko potentan da se moze i pomijesati sa trikomima drugih biljaka da bi dobio posebnu aromu ili cak i malo inovativniji high. uff :)

morat cu da zapalim neki vrh sada heh..
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Botanik, izneo si nekoliko tvrdnji, od kojih nek jesu tačne, a neke baš i nisu. Krenimo redom.
Delovanje zaista može biti različito od osobe do osobe bez obzira na sam hemijski sastav supstance. Naravno, to ne može biti drastično različito, ali ipak treba uzeti u obzit subjektivni osećaj.
Tamni hashevi najčešće sasdrže veći postotak CBD-a, ali nije pravilo. Boja može da potiče od same vrste/sorte i od načina spravljanja. Konkretno - sativa koja je ubrana dosta kasno, obično daje tamniju boju smole, bliže standardno indika boji, a takođe na boju utiču i dodaci pri originalnom spravljanju (ne računam mešanja sa svim i svačim koja kasnije rade dileri).
Hemijski sastav trihoma nije nepromenljiv. Poznato je da je THC sa svim svojim izomerima podložan oksidaciji, pa samim tim je moguća pojava nastanka drugih kanabinoida ili stvaranje spojeva među postojećim.
To da je najbolji hash bubblehash je vrlo diskutabilno. Možemo, svakako, govoriti o tome da je takav tip najjači, ali o govoriti o ukupnom feelingu... Više puta smo utvrdili da je postotak THC-a samo broj, a brojevi se ne puše.
Meni lično je Nepalac najbolja stvar, a takav hash u najboljem slučaju ima tek nešto više od trećine THC-a u najjačem bubble-u. Different Strokes for different Folks (Sly Stone).
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Šta ja znam nisam kemičar ali sam na više mjesta čitao da THC u početku raste sve dok ne dostigne neki svoj vrhunac i onda ako se previše čeka na žetvu počinje i propadati u što sad sve propada to nisam siguran 100% ali mi je jedan Švabo ima 7 godina u grow shopu objašnjavao ,kad sam ga pitao šta je CBD,ispričao mi je upravo ovo da THC prvo raste i kasnije propada i što ga više propadne onda vutra ima više CBD , valjda se razgrađuje u CBD , a znam da se oksiodaciom ide i u CBN i još nekoliko drugih spojeva se javlja kad se duže izlaže većim temperaturama . Ne znam BOTANIK otkud ti to da ne postoji nikakv prirodni proces koji mjenja sastav trichoma , misliš dok cvjeta ? A i dok cvjeta sumnjam da se ne odvijaju kemijski procesi , otkud bi onda bilo ono da milky trichomes da ju ovakav high , amber trichomes onakav itd. mislim ovo :
 

Prilozi

  • when-to-harvest.jpg
    when-to-harvest.jpg
    30,8 KB · Pregleda: 33

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Na ovoj nasoj zemlji sve stari i propada zbog kisika, pa tako i biljke vremenom stare i stanice joj se raspadaju a samim tim i thc se gubi pri starenju. Recemo da je to neki bioloski sat wutre da dostigne limit (udje u najbolje godine heheh) nakon cega pocne da joj se stanice raspadaju.

Ako grijesim slobodno me ispravite
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
nama je profesor iz fizike...prosle godine...reko da je trava za*****...da on samo pusi afganistanski hashish^^....da je to jedino dobro xDDD

pa da si zamislis...
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Haha imo sam i ja prof iz matematike ludog. Covjek je svake godine iso u indiu na hodocasce (Harre Krisna ), pa nam prico kako tamo puse travke. Pito ga ja jesul opojne kaze da vecinom jesu valjda se tako izcjeljuju i mole nemam pojma o toj vjeri tako da bubam al je cojk vegeterijanac i ziva logika mu je prica :D