Debata

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
to si dobro reko sve....

kako idu riječi pjesme:

money is a god in a babylon sky...

https://www.youtube.com/watch?v=H7p2LCRl2w8

uvijek me rijeci te stvari nasmiju, poslusajte ih... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
@mlst - Nedavno sam to sa majmunima procitao negde, big like! :D

A ovo što kažeš za roditelje, skroz si u pravu, mene samo interesuje koliko smo daleko od istine i mi koje još društvo nije toliko oblikovalo/prevarilo.

Dobra pesma, Big L! :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
VenloNL je napisao(la):
Pritisak društva je prevelik :(
Ali opet reakcija se zasniva na roditeljima . Ako sam ja video caleta da dolazi kuci pijan , i da psuje dok gleda djokovica verovatnoca je da to i uradim sam . Sto i jesam :D
I samo nemoj ono "Kasce ti se samo kad porastes". :)
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Mislim da smo se malo krivo razumjeli, al što je tu je, moje izjave za mene imaju određeni smisao, ali u trenutku kad tu rečenicu napišem, vaša razumijevanja tih rečenica i smisao koji iz njih iščitavate govori više o vama nego o meni. Ja tu ne mogu niti želim intervenirati, smatram da je ljepota postojanja baš u raznolikosti. Ipak, sad kad sam se već pomalo nespretno uključio, osjećam se dužnim u duhu debate da dodatno proširim moje razmišljanje, jer tko zna, možda ćemo se na kraju ipak naći na istoj strani, uz priliku da nešto naučimo o sebi i o drugima. :)

Novac u današnjem društvu je sinonim za moć, mislim da to ne treba posebno objašnjavati. Generalno, kvantitet/brojnost bilo čega daje moć, radilo se o registriranim članovima vutra.org, vjernicima neke religije, članovima političkih stranaka, naroda, zalihe nafte, količini municije, hrane itd. Novac je dogovorno sredstvo plaćanja roba i usluga i to je doseg današnje ljudske civilizacije. Je li čovjek uistinu civiliziran, to je tema neke druge debate. ;)

Često čujem izjave da je novac prljav i da novac kvari čovjeka, ali ja ne osjećam da je to istina. Kaže se da ako želiš vidjeti kakav je tko kao osoba, daj mu moć da vlada. Najgrublje rečeno, postoje dvije vrste ljudi, uspavani i probuđeni. Probuđene ljude, poput Isusa, Bude, Muhameda, Zaratustru itd nikakav novac ili moć ne može promijeniti, jer nema nikog da upravlja tim moćima (nema Ega). Osoba koja istinski vlada svojim bićem, ne može nikakav novac ili moć promijeniti, jer ako nema želja, nema ni motiva, nema ambicije. Mislite da bi jednog Isusa novac promijenio?

S druge strane, uspavane ljude, a pritom mislim na običnog čovjeka, koji je vođen raznim željama, koji projicira budućnost, onaj koji sanjari (o duhovnim i li materijalnim stvarima nebitno, san je san), on će s novcem jednostavno dobiti mogućnost da realizira sve svoje dotad skrivene želje i maštanja. Dakle ako za nekoga kažemo kako se osvojenim dobitkom probahatio, odhebao ekipu, napustio obitelj i našao mlađu ženu itd...to samo znači da je on oduvijek bio takav, samo mu društveni položaj/financijski uvjeti nisu dozvoljavali da pokaže tu svoju skrivenu i potiskivanu "mračnu" stranu.

Postoji i razlika ako je čovjek dolazio do bogatstva postepeno, vođen ambicijom, pohlepom...takav čovjek do samog kraja sanja o danu u budućnosti kada će napokon uživati u stečenome, ali obično smrt dođe i to sutra ostane samo san. To je također devijacija koja nema veze sa novcem i može biti povezana s bilo kojim aspektom života, a u korijenu je Ego.

Čitam često i da se odjeljuje materijalno od duhovnog, u smislu da ukoliko čovjek želi napredovati spiritualno, da je nužno odreći se svjetovnog. To je totalna nebuloza i mislim da je to tek taktika koju su smislili određeni krugovi ljudi kroz povijest da bi umirili siromašne (kao cool je biti siromašan, jer to znači da si duhovan i da te čeka nagrada nakon smrti). Naravno, biti siromašan materijalno te ne lišava pohlepe za bogatim vječnim zagrobnim životom, na tom psihološkom triku sve religije baziraju svoju moć. Čini mi se da je mistikinja Meera jednom prilikom demonstrativno usred sela porazbijala dva vrča pune vode, a simbolika je bila da čovjek neće biti slobodan (od religijskog izrabljivanja) dok postoji strah (od smrti) i pohlepa (za zagrobnim životom). Pohlepa je pohlepa i definirana je činom, a ne objektom (dakle može se biti pohlepan i za duhovnim jednako kao i za materijalnim).

Kako bilo, ne smatram da je novac zlo, naravno da nije ni garancija nečega, ali ne vidim zašto bi ga osuđivao, jer ako je "Bog" svuda i sve, onda je i novac jedan dio toga. Kao što je za noćno nebo posuto sjajnim zvijezdama potrebna tama za kontrast, tako mi je i novac pokazao da sve ono što mi je u životu uistinu bitno - nema cijenu. ;)
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Homer-Simpson-quote-on-all-the-money-in-the-world-500x430.jpg



:D


hm.. kad bi imala sad mnooogoooo love.. vjerojatno bi to uložila u greenhouse.. jaaaaoo daaaa.. definitivno..

i kupila mnogo parfema.. nee.. radila bi svoje parfeme.. :) :wub:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Hmmmm.... Ja bih napravio eko selo u kom bi sve funkcionisalo po sistemu gift economy i ne bi se uopšte koristio novac. :jointpass:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
S obzirom da na balkanu sa dovoljno para sve može, ne bojim se oko toga kako ga napraviti. A što se tiče istomišljenika, ni za njih se ne bojim. :D Čak i da ih samo po forumu skupljam. :D
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Ja sam razmisljao da u selo stavim vetrenjacu i solarne panele , bunar imam , traktor imam , ma ima sve sem neta :D . Ali onda sam saznao nesto najgluplje sto sam u zivotu cuo. A to je da pojedinac koji sam proizvodi svoju struju i vodu mora da placa drzavi kao i obicno .
Zna li neko da mi objasni to ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
03.07.2009
1.740
2.317
188
Nisam siguran ali zbog 2 sustava recim osolarnih panela koj ibi sluzili za napajanje laptopa, radija, ili neceg treeceg sumnjam da se ikakav porez placa a isto je i sa vjetrenjacama koje sluze za osobnu upotrebu.

Onaj tko zeli otici od "drustva" tj pobjeci iz okova koje "drustvo" nameće onda će to učiniti tako da se odseli što dalje u vukojebinu? :D ... a ljudi moji nije tesko, ali neki razrađeni plan mora postojati, pogotovo neke stvari triba sa samim sobom razmotriti, prihvatiti itd... ako ode tko na suvo a spika mu; " lako cemo " vjerujem da ce se još brže vratiti među asfalt i beton :D

Sastaviti plan i program

Doci na selo
Udariti svom silom da se osigura neki krov nad glavom
osigurati pitku vodu
hranu iz vrta
alternativni izvori energije

kasnje u finjaka i lagano,

Ako koga muci da ce biti "odsjecen" od "svijeta" poruka glasi; inside=outside :D
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
sve to stoji, ali kad imaš malu djecu i žena uloži veto.....
a sve što si napisao imaš :ludaci_lol:
onda valjda čekaš da postanu svoji ljudi i ti kao deda ideš u cijeli taj projekt :popworm:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
mazar je napisao(la):
sve to stoji, ali kad imaš malu djecu i žena uloži veto.....
a sve što si napisao imaš :ludaci_lol:
onda valjda čekaš da postanu svoji ljudi i ti kao deda ideš u cijeli taj projekt :popworm:
aha :D mlad sam, bez obaveza, bez žene i bez djece...tako će za sad ostati ... vi ste moja životna škola! :rofl:

A to "čekaš da postanu svoji ljudi" hehe...onda si ovo ostavi za neki drugi život :D

Neka mlada dama zeljna avanture a da se pri tome ne misli na naseg clana foruma Avantura nek se slobodno jave,...gradit cemo kuce od guma,slame,blata...ma svasta nesta...igrat cem ose u pijesku, trčati goli po prirodi, jahati konje i magarce...ihaaa

:D

promjena je moguca, bez "ALI"
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mičurin je napisao(la):
Prva liga,ali ipak ona prije mi je cmok :) čini mi se kao neka kombinacija skunka#1 i neki haze,možda afghan?!?! još jedan slučaj,kada shvatiš da je dobro imati klon biljke koju uzgajaš... sretno s growom :thumb:
jos samo da se odlucis jel haze ili afghani, posto su to biljke slicne kao dupe i glava :)
:signs040: izvinjavam se autoru na spamu, al to (na)gadjanje genetike na osnovu fenotipa je potpuno besmisleno, pogotovo u indooru
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nisam ni napisao da su slične?!?!? O čemu ti to???? Kada sam napisao afghan,mislio sam na Northern light... ne znam čemu takav komentar??? bez veze...
Ispravljam te,jer ne čitaš pažljivo što sam napisao!!!!
citat:skunka#1 i neki haze(nakon toga je zarez) i možda afghan... palo mi je na pamet da je skunk#1 u obje kombinacije.u jednoj je "neki haze",pao mi na pamet afghan haze,a nakon tog toka misli mi je pao na pamet NL. Sad sam ti objasnio zašto je besmislen tvoj post. Ako ti idem na živce,kaži,ali nemoj pisati da spamam,ako u to nisi 100% siguran!!!!
Zaista nije u redu,iz jednog bezazlenog komentara pretvoreno u što?!?!?!
Isan oprosti zbog ovog,ako želiš neka se pobriše...samo mi se jako svidjela tvoja biljka :thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
strelica spam se odnosi na moj tekst, tako je i postavljena
znas da je sajt edukativno-informativnog tipa, mislim da jako smelo dajes procene a do pre dva meseca nisi znao kakav feno ocekivati kod f1 semena https://vutra.org/topic/11435-great-white-shark-cbd-skunk-haze-2x400hps-scrog/?p=278049

mičurin je napisao(la):
Pitanja da,a kritike :eek:hno:
u tvoj dnevnik se posle ovog ne mesam ako vec nisi spreman da prihvatis kritiku, al nadam se da shvatas da kao moderator gledam sta se pise po forumu u smislu informacija, jer kao sto stoji na forumu "Sve informacije namenjene su u edukativne svrhe."

sklonicu naravno sve od posta 41, samo sam hteo da pojasnim cemu "takav" moj komentar na "kombinacija skunka#1 i neki haze,možda afghan?"
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Malo je nezgodno objašnjavati kada te kritizira netko tko nema pojma šta radim ;) da ne spominjem one koji nisu u stanju izgurat biljku do kraja!?!? To je razlog zbog kojeg sam napisao da kritike :eek:hno: . Uradio sam vrlo slično kao Doomer u svom dnevniku,a zato jer znam da me teško netko može naučiti nečemu bitnom,a da ima veze s uzgojem naše drage biljčice. Naravno mislim o indoor,a pogotovo outdoor growu u zemlji. Naravno da se u mojim postovima na nekim mjestima pojavljuju greške,ili neke čudne kombinacije,ali to sam Ja,i vjerujem da me dio ekipe skužio. Konačno neka onaj koji je sve napisao bez greške prvi baci kamen ;)
Kad si već citirao post,u međuvremenu sam pronašao dosta različitih situacija kad je u pitanju prva filijala. Jedino kada imamo vrlo stabilnu genetiku i stabilnu parentalu s obje strane,i kada je čak nepotrebno selektirati fenotipove jer su već od davnina stabilizirani možemo sa sigurnosću reći da će F1 biti uniformiran i da će hibrid biti mješavina te dvije sorte s nešto boljim svojstvima uroda itd. nego su imali roditelji.Međutim danas je na tržištu jako puno nestabilnih sorti,a da ne spominjem da je upitno koliko su istiniti podaci o genetskom porjeklu!? Većina breedera plasira sorte bučnog imena,a amateri groweri kupuju po opisu i slikama...
Ovdje možemo pisati o tim stvarima...