Dekarboksilacija - laboratorijski analizirani uzorci +popis fitokanabinoida, terpena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Decarboxylating Cannabis: Turning THCA into THC – Marijuana Growers HQ

Eksperiment s dekarboksiliziranjem trima i kiefa (kristalići, neprešani hash)
30' i 60' na 115 °C

+ popis kanabinoida, terpena, komponenti esencijalnih ulja, komponenti arome s vrelištima i opisom djelovanja
KIEF

CompoundBefore Decarb30 Min Decarb60 Min Decarb
THCA 24.5% 2.6% .1%
THC 3.8% 25.4% 25.5%
CBDA .6% .3% .3%
CBD 0% 1% .1%
CBN .4% 1% 1.4%
Moisture 0% 0% 0%
Total Cannabanoids 29.3% 30.3% 27.4%
Cannabis Trim

CompoundBefore Decarb30 Min Decarb60 Min Decarb
THCA 6.5% 2.9% .2%
THC .6% 4.8% 6.9%
CBDA .2% .2% .1%
CBD 0% 0% .1%
CBN 0% 0% 0%
Moisture 3.4% 4.5% 0%
Total Cannabanoids 7.3% 7.9% 7.3%
Testing provided by SC Labs


Phytocannabinoids

THC (Δ-9-tetrahydrocannabinol)
Boiling point: 157° C / 314.6° Fahrenheit
Properties: Euphoriant, Analgesic, Anti Inflammatory, Antioxidant, Antiemetic
CBD (cannabidiol)
Boiling point: 160-180°C / 320-356° Fahrenheit
Properties: Anxiolytic, Analgesic, Antipsychotic, Anti Inflammatory, Antioxidant, Antispasmodic
CBN (Cannabinol)
Boiling point: 185°C / 365° Fahrenheit
Properties: Oxidation, breakdown, product, Sedative, Antibiotic
CBC (cannabichromene)
Boiling point: 220° / 428° Fahrenheit
Properties: Anti Inflammatory, Antibiotic, Antifungal
Δ-8-THC (Δ-8-tetrahydrocannabinol)
Boiling point: 175-178°C / 347-352.4° Fahrenheit
Properties: Resembles Δ-9-THC, Less psychoactive, More stable Antiemetic
THCV (Tetrahydrocannabivarin)
Boiling point: < 220°C /
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
jako zanimljivo... evo procitao sam clanak i iznenadio sam se...
ne kuzim bas kako se radi? kad je suha vu ili kad je mokra se tako stavi u pecnicu i grije? mislim da sam procitao kad je suha i normalna...
sigurno cu jedan kif isprobat sa ovom metodom i javit rezultate :)
samo mi jos nije jasno kako djeluje taj THCA koji se izgubi tom dekarboksilacijom dosta... jer ako bez tog sastojka drugacije zabija vu ili slabije, ne isplati se...
sta mi vrijedi thc da je veci za 20 posto ako me nece udrit bez tog THCA... nerazumijem se bas u te bioloske i kemijske sastojke i faze dogadjanja sta se desavaju u biljci ali sigurno cu ovo isprobat jer me vrlo interesting :D

peace out !
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Izvorno kanabis proizvodi THCA* koji nije psihoaktivan ali ima protuupalno, neuroprotektivno i blago anelgetsko djelovanje.
Procesom dekarboksilacije kojim se otpušta CO2 koji je vezan na THC molekulu s čime ona poprima svoje puno psihoaktivno svojstvo.
*(2-COOH-THC - Tetrahydrocannabinolic acid)

decarboxilation.png


Dekarboksilacija se odvija prirodnim putem gdje se tokom vremena otpušta CO2, sušenje, curing, itd.
Pa je i dobro sušen i curan kanabis potentniji od onog koji nije.
I također ono glavno je da se THCA pretvara u THC zagrijavanjem na temperaturama od 90-110°C čini mi se.
Što su veće temperature to je brža pretvorba/degradacija, tako da je bolje odrađivati to na nižoj temperaturi ali dulje vremena.
As in; curing u teglama kroz period od 6 mjeseci pa na dalje, ili u drugu ruku paljenje jointa odmah nakon sušenja.
Što mislite u kojem slučaju je vutra "jača" ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fourtwenty and oz

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
bolje su tegle ukratko :)
ali definitivno jako korisna stvar za susenje jednog kifa za degustaciju :icon_mrgreen:
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Za pušenje je normalno sušenje i kjuranje naravno najbolje, ali tu se govori o spremanju tinktura ili onog green dragona ako je tak poznatije.
Znači ako se preskoči korak dekarboksilacije kanabinoidi otopljeni u tom alkoholu neće biti toliko psihoaktivni koliko bi mogli biti.
DjFlyHigh, evo jedna od receptura ako budeš eksperimentirao How to make Green or Golden Dragon | 420tainment
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nije striktno vezano uz temu, pa se ujedno ispričavam mavericku na upadu...al jednostavno nisam znao gdje bi ovo umetnuo, a ima nekih poveznica sa temom...uglavnom radi se o postotku thc-a u svim fazama rasta

 
  • Sviđa mi se
Reactions: fourtwenty

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Svaka cast na ovome i na dosada stecenom znanju.Podizete znanje i obrazovanje o Cannabisu na jedan potpuno drugi nivo.

Treba nastaviti dopunjavati obrazovanje.
 
17.06.2016
25
55
13
Pozdrav,
jedno pitanje oko izrade ulja. Dali dužim držanjem ulja u pećnici na 110C da se ishlapi svo otapalo možemo previše dekarboksilirat samo ulje i s time dobiti lošiju kvalitetu ulja?