DemoBox CFL By matumizi.ya.majani

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....pa jel mozes zagrijat tu prostoriju u kojoj je box, ako mozes jednostavnije ce ti bit zagrijat tu prostoriju na 20-tak stupnjeva i onda ce ti taj topli zrak ulazit u box i lampe ce ga jos dodatno zagrijat tako da vise neces imat problema sa temperaturom..
 
04.12.2010
33
9
0
45
sve sam zapakovao sa sve sijalico pored boksa ni trunka ne ulazi u njega..... posadio 4 biljkice.... pa sta bude..... kad se upale svjetla u 21 slikam i postavljam.......
 
04.12.2010
33
9
0
45
Samo da javim da sam prvi rasad unistio...... (strucan sam da sklepam nesto, ali u zivotu nisam nista uzgajao....) :(
odnosno imam jos uvijek tri biljkice..... ali za mjesec dana nisu porasle 2cm....... ali to nije ni bitno.......
krenuo sam ranije dok nisam sve prikupio i osposobio.... sljedeca tura ce biti ozbiljnija....

ove za sada ostavljam jos u boksu da nije prazan, a da malopratim tem kako se ponasa i da malo udjem u stos oko zaljevanja i uopsteno malo prakse ne skodi......
sve u svemu

shmrc shmrc :(

P.S. glupo pitanje ali se nadam da odgovor nece biti bas tako glup......

Mogu ostaviti mudonju da odradi za sta je stvoren i da kasnije pokupim sjemenke (naravno od zenke kada zavrsi sa cvjetanjem).....

e pitanje: Oce li kvalitet biljki iz tih sjemenki biti isti kao i od slemenki od kojih su nastele?
(da razjasnim.... imam sjemenke od neke "ulicarke" koja mi se jako svidjela...... ali ih imam jako malo.... 6-7 i nadam se da ce od toga biti i muskih i zenskih..... kada ih uparim i dobijem sjemenke..... da li ce biti isti kvalitet i od tih sjemenki).....
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Ajde drago nam je da si i dalje snama,NEMA PREDAJE:icon_lol:
i ja imam box vani i iz tog razloga čekam toplije vrijeme jer vidim napatio si se sa zagrijavanjem boxa,ja sam npr.jesenas isto morao grijat box pa sam uvalio unutra onu običnu najmanju grijalicu s ventilatorom i termostatom,kad bi to imao mogo bi na nju spojit tu cijev za topli zrak...
budući nemaš higrometar a poljepio si papir(koji je riskantan zbog mogućnosti zapaljenja) znat ćeš da je vlaga prevelika kad ti se taj papir onako smežura:icon_lol:
što se tiče oplođivanja malo još čitaj ima na forumu,ukratko velike su šanse da nećeš dobit biljku istih svojstava ,budući se radi o domaćici (ona može pokazat puno različitih fenotipova i nikad neznaš šta će narast) a box nije visok bilo bi možda dobro odmah na 12/12 .Također nije preporučljivo u istom boxu odgojit muškog pa onda žensku jer postoji mogućnost da ti ostane polena u boxu pa ti oplodi sljedeću turu a (od muškog neuzmeš sjeme nego samo polen) isto tako moraš muškom dat dobre uvjete kako bi i polen bio sretan:icon_lol:.možda da njega negdje van presadiš iako mislim da za to imaš vremena jer nije kasno ako tek na jesen oplodiš neku žensku za sjeme...

Uglavnom sretno i ustraj i dalje

live long and prosper
 
04.12.2010
33
9
0
45
Hvala na savjetima......
ove sam sam stavio na 12/12 pa sat izraste... malo su ko zivnule..... nece biti nista kvalitetno (mozda cak i nista uopste)... ali neka ih radi prakse..... i da vidim kako se box ponasa...... mozda sutra poslikam da vidite kako je to sad.....
 
04.12.2010
33
9
0
45
Napokon da se nakanim i da poslikam trenutno stanje.
Kako su bile slabe (jako male i dugo bez pomaka) nisam se nadao nicemu, ali kako su jedan dan odlucile da se razrastu tako je i moje interesovanje za istim biljkama poraslo (inace su ostale u boku cisto eksperimentalno).
Da sumiram:
od 7 sjemena proklijalo5
posadjeno 4 u case od 3dl (jedna koja je proklijala se jednostavno raspala)
od 4 nikle iz zemlje 3 biloze
2 boljke presadjene u saksije, jedna ostala u casi (zao mi je bilo baciti)
kad su pokazale polove ispalo da su u saksijama jedna muska i jedna zenska, a srecom onu koju nisam bacio ispade curetak
presadim i nju (umjesto muske, koju sam inace zeni poklonio za 8 mart :) i sad stoji u kuci na vidno i glumi industrijsku konoplju)
evo slike kakvo je trenutno stanje u boksu.....
DSC03495_resize.jpg
DSC03494_resize.jpg

_________________________________________________________________________

DSC03489_resize.jpg
DSC03493_resize.jpg

___________________________________________________________________________________

DSC03490_resize.jpg
DSC03491_resize.jpg


Duzan sam ostao da pokazem kako je ispao "grijac" boksa....

Sematski prikaz
Grijac_resize.jpg


A ovako je to u praksi
DSC03497_resize.jpg
DSC03496_resize.jpg
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Ljepe zdrave biljke svaka cast i dobro isfurano grijane boxa ide to do kraja pa da vidimo sta ce bit samo naprijed ljepo rep + ti od mene na....
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....dobre su biljke al su se podosta izduzile.....malo LST-a i priblizi lampe tolko da temp ne prelazi 28 i samo pici.....da si slozis neki grmic jer ak nastavis ovak visina ce ti bit problem a i urod ce bit manji...
 
04.12.2010
33
9
0
45
ovo sam upravo spustio biljke jer su dosle na 3-4cm od lampi, veceras cu ih podici na 6-7cm do lampi (sinoc nisam imao nista pri ruci, mrak je od 09 do 21h).
ova zgoljava je bila u casi i odmaknuta od svjetlosti... pa se sigurno izduzila dok nije presla u saksiju...
razmisljao sam i o LST-u, ali ima jos dosta prostora u boksu, a vec su u fazi cvjetanja valjda im nece zafaliti prostora (imaju jos nekih 20 -25cm fore)
Samo sijalice su mi jako slabe, nasao sam jednu od 1600lum i mislio sam dokupiti iste (jos 3-4), ali kad sam otisao u radnju ostale samo sa 1200lum isto wati isto sve samo na kutiji pise manje lumena..... bojim se da im je to sad malo svjetla i zato su tako podugacke...
Pitanje?
sad u boksu imam 4x 2700 i 1x 6400, a planiram za nekih 7-10 dana izbaciti 6400 i ubaciti jos jednu od 2700, da li je to pametno uraditi?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
sad u boksu imam 4x 2700 i 1x 6400, a planiram za nekih 7-10 dana izbaciti 6400 i ubaciti jos jednu od 2700, da li je to pametno uraditi?

Sa 2700 mozes odraditi cijeli grow od pocetka do kraja. Tako barem ja radim, a i vidio sam u dosta dnevnika istu pricu. Dakle, 2700 mozes ubaciti, nece biti problema. Pozdrav!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
po meni si malo poranio sa cvetanjem ako nista drugo bar ces nauciti sledeci grow moras vise vegetirati ovako neces skoro nista imati..
 
04.12.2010
33
9
0
45
Pravo sam se iznenadio kako su porasle za ovih par dana (tacnije 5)
DSC03504_resize.jpg


ako nije kasno poceo bi sa LST-om (kao sto su me iskusni vec savjetovali, a ja glup i naivan mislim da znam bolje), ako vec nije kasno.
negdje na forumu sam vidio ovaj fazon pa sam ga mislio isprobati
DSC03505_resize.jpg

Samo da napomenem da sam biljkama promjenio mjesta, da vas ne buni razlika u visini i debljini od proslog puta.

evo i jedan patent koji mi je pao na pamet posto mi se stvorila razlika u visini biljaka
Kako drzati ravnomjerno rastojanje izmedju biljki i sijalica (ovo vazi, naravno samo za fiksirane sijalice)
jednostavno samo sa praznim omotima od CD-ova
DSC03503_resize.jpg
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
s obzirom na to da ja već neko vrijeme koristim taj patent sa cd boxevima, moj je. tak da ćeš mi morat platiti korištenje patenta. za tebe, brat bratu, 10 % uroda.
hahaha

lijepo to napreduje...samo još više savini biljke, nemoj se bojat. i savijaj ih prije zalijevanja, kad su malo podatnije za vijanje...
jedino kaj mi se čini da su nekak previše izdužene...osim ako ti je to bio cilj...
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
to je najzilavija biljka i moras biti majstor da ju strgas...savini je slobodno i ubaci jos koju plavog spektra da ti biljkice izbace jos te bocne grane..ovako urod..za par pljugi....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
vidis reko ja malo si vegetireo .... uradis vege slobodno 30 dana pa onda procenis kolko treba ,,,, ma naucices nemas frke ovo je lepo bice bolje citaj malo po forumu
 
04.12.2010
33
9
0
45
citam... citam....
Ima jedna plavog spektra.... a mislio sam i nju da ukinem...
Cd-ove nisam vidjeo nigdje na slikama, mozda me nije zanimalo ranije pa nisam obracao paznju na to....

Kao sto sam ranije rekao ova izduzena je bila u casi sa strane u boksu (nije ima pristup svjetlosti) pa sam je kasnije prebacio jer sam nasao jednog mudonju.....
ma bice ovo dobro za prvi put... a sljedecu turu pravim novi (veci) boks (na mjeru za neonke..... bice ih nekih 8-10, imam zamisao, prvo je bacim na papir, pa na forim, pa u izradu ako dobijem zeleno svjetlo - ako vam se svidi - bice ko bombona)...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
samo ti savi ove dve biljke u horizontalu i spusti svetlo na 5cm do 10 cm tebi su se biljke jako izduzile i nece biti nista ako ovako nastave aj na posao pa javi
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
lijepo lijepo sad su ti je vec malo bolje odraden LST koliko vidim :)
btw. lijepe biljke.. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.