Depresija ili sta je vec ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.07.2019
7
42
13
23
Ti sto su 20 godina studirali psihijatriju lece dusevne bolesti lekovima...od kojih se vecina pacijenata umiri i uspava i provode zivot kao biljke.Ne moze dusevna bolest da se leci lekovima, to moras sam da sklapas kockice u glavi da sve radi ko singerica :) Reko sam 100 puta da trava zna da izvadi sav mulj iz podsvesti pa covek upadne u razna stanja uma, nazovi kako oces...Ako je mozak "sjeban" onda ok lekovi da receptori rade ok...Inace sve drugo mislim da se leci radom na sebi.
Druze svakako nastavljanje sa travom ne ide nikako u njegovom slucaju
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Ja sam rekao misljenje, nek radi covek sta god pozeli sa svojim zivotom, prica sa psihijatrom ok podrzavam...ali psihostabilizatore, antipsihotike, antidepresive itd samo u tezim situacijama...I nisam rekao da nastavi sa travom, nego da poradi na sebi :) Toliko, odjavljujem se iz ove teme. Srecno u borbi ;)
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Reci mi molim te, kamen u žuči imam, šta da radim? Da vadim ja to, ili da derem kiselog kupusa i meditiram?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Brate, idi doktoru, reci mu šta te muči, reci koje si tablete prvi put uzimao, reci da ti nisu dobro djelovale, i traži druge. I, naravno, reci mu da duvaš, u čemu je problem?Godina je 2019., tebe dijagnosticiraju i propisuju ti terapiju likovi na forumu, a ne lik koji je 20 godina išao u školu da bi se mogao baviti psihijatrijom. Je li tebi to stvarno ok?
Jel ja to vidim omalovazavanje foruma ?
 

Henry Rollins

Banned
Banovan
07.02.2017
3
9
3
Budući da sam 10-tak godina psihički bolestan (dijagnoza - depresija) , a travu pušim više od 20 godina, mogu dosta toga reći iz iskustva. Većina psihičkih bolesnika konzumiranjem marihuane nema psihičkih smetnji, no postoje slučajevi gdje sa samo jednim popušenim djointom padnu u maniju i završe u bolnici. Poneki ljudi nakon konzumacije imaju loše posljedice, od želučanih tegoba, pa sve do paranoja (kombinacija terapije i marihuane). Svatko je jedinka za sebe i svatko podnosi učinak marihuane na svoj način (govorim o ljudima s psihičkim poteškoćama). Ti znaš najbolje i mislim da bi otvoren razgovor s psihijatrom svakako pomogao.
 

djuka2301

Aktivan Član
02.03.2018
78
420
53
Vutra nece obrisati probleme,ako te nesto jebe,kopka u glavi zapalis trubu i onda krenu razmisljanja,paranoje i bude jos gore,ne kazem za svakoga ali govorim iz iskustva posto sam prosao nesto slicno tome.Moj savjet je da stanes sa vutrom neko vrijeme,pocnes rijesavati to sto te muci,sve se da rijesiti ali nece samo od sebe.Kad se pokrenes pocnes rijesavati neke stvari i poslozis kockice u glavi onda pocni opet i vidjet ces bit ce sve pet :)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ti sto su 20 godina studirali psihijatriju lece dusevne bolesti lekovima...od kojih se vecina pacijenata umiri i uspava i provode zivot kao biljke.Ne moze dusevna bolest da se leci lekovima, to moras sam da sklapas kockice u glavi da sve radi ko singerica :) Reko sam 100 puta da trava zna da izvadi sav mulj iz podsvesti pa covek upadne u razna stanja uma, nazovi kako oces...Ako je mozak "sjeban" onda ok lekovi da receptori rade ok...Inace sve drugo mislim da se leci radom na sebi.
Čovjek je u ovom postu sve rekao, potpisujem sve, mogao bi i nadodat jos neke stvari ali mi se ne tipka jer je sve bitno receno.. Trava ti ističe te probleme a nije uzrok, otvara percepciju i s tim isplivavaju demoni... Govorim ovo kao čovjek s vise diagnoza, od ptsp, anaksiozno, /depresivnog poremećaja, poremećaj osobnosti itd itd.. Antidepresiv ti isto nije rjesenje, to je isto što i od trave trazis, bjeg na drugu stranu
Edit:puši čistu indicu s određenim %cbd a
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ništa ljudi, samo se vi liječite na svoju ruku, ali kao bivši mentalni pacijent ja ne bih volio živjeti u vašoj blizini. Mene su neznalice koje čitaju akademsku literaturu a ne ovaj forum skrpile i osposobile za život u roku od pola godine. Najvjerovatnije im se posrećilo, pošto je to zapravo gomila budala koji samo gledaju da te nakljukaju tabletama jer im to pričinjava osobno zadovoljstvo.
 
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and satarush

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Ti sto su 20 godina studirali psihijatriju lece dusevne bolesti lekovima...od kojih se vecina pacijenata umiri i uspava i provode zivot kao biljke.Ne moze dusevna bolest da se leci lekovima, to moras sam da sklapas kockice u glavi da sve radi ko singerica :) Reko sam 100 puta da trava zna da izvadi sav mulj iz podsvesti pa covek upadne u razna stanja uma, nazovi kako oces...Ako je mozak "sjeban" onda ok lekovi da receptori rade ok...Inace sve drugo mislim da se leci radom na sebi.
to sto ima debila psihijatara, ne znaci da razgovor s psihijatrom ne pomaze...
lijepo saznat koji psihic je uredu (uvijek se moze), kojem nije u ruci ispod stola saka tableta vec spremna a ti nisi ni dosao.
neke stvari ljudi ne mogu sami rijesit, glupo je se igrat s ovakvim stvarima i nesto poduzimat na svoju ruku, pogotovo u ovoj fazi sazrijevanja i sl.
kako postoje strucnjaci za fizicko, postoje i za psihicko zdravlje, ma sto vi mislili o medicini. cak smatram neodgovornim davati ovakve savjete poput lijecenja na svoju ruku (u ovom slucaju)
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Nije to neodgovorno, to je u normalnim zemljama kažnjivo zatvorom, kako i treba biti. Neodgovorno je kad farbaš ogradu bez zaštitne opreme, a kad bolesnika odgovaraš od liječenja to je kazneno djelo.

Imao sam također doticaj s nekim ljudima koji su mi nešto značili u životu, pa su u nekom trenutku mentalno oboljeli, slušali savjete kojekakvih šarlatana i ljubitelja teorija zavjere umjesto da se liječe, te sam ih ja na kraju nosio na groblje, a njihovim majkama nosio kilo kafe i kocke. Nadam se da mi nećeš zamjeriti što sam malo osjetljiv kad su ove stvari u pitanju.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
otiđi do psihijatra dobit ces za smirenje, za napadaje panike, za raspoloženje, čim mu ispricas ono sta bi psihologu rekao
Sorry offtopic ali moram se nadovezat jer covjek je u pravu. Dok sam bio gdje sam bio, trazio sam razgovor sa psihijatrom (nisam znao razliku) ispricao sve sto me muci, a on meni dao 30mg normabela (3*10mg na dan svakih 7-8 sati cini mi se) + sanax oko podne i za spavanje ni vise ni manje dao mi leponex od 25mg(za one koji neznaju to je ljek za sizofreniju koju nemam, a na ljude koji je nemaju uspava ih u roku od 5min i to doslovno te zaljepi i nestanes, zute sline cure na usta dok se spava, ma uzasan ljek).
I na sve to mi je rekao "nemas ti nikakvih problema sa psihom tebe muci apstinencijska kriza", sto nije bilo ni najmanje tocno, nosio sam u sebi toliko problema da je to tesko i opisat. Ali on se ulovio tog djela gdje sam ja njemu rekao da zapalim pokoji joint na dan. Dalje kao da sam zidu pricao i da pio sam ja te normabele mozda mj dana kako mi je rekao i nije mi bilo nimalo bolje.. sve dok nisam mucno sam glavom. Da sam bio kod psihologa prica bi bila kompletno drugacija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Jojoman

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
slušali savjete kojekakvih šarlatana i ljubitelja teorija...
jasno, ljudi kada se nadu u bezizlaznim situacijama slusaju svakoga i svasta zato sam i rekao da je ovaj slucaj daleko od toga, nema potrebe za panikom, s obzirom na dob da je mozda samo faza, mozda neko suocavanje sa osobnim sranjima, ali to su sve nagadanja i neke nase vizije stanja kojeg ne znamo, al smo tu da savjetujemo decka onime sto mislimo da je ispravno.

@Tem@ psiholog nije lijecnik, psihijatar je, zato lijekove i daju samo psihijatri (psiholozi ne mogu). psiholog razgovorom i terapijama moze korigirati neke stvari, a i zna tumaciti ponasanja ljudi. psihijatar je veci ekspert kada se radi o dusevnim, emocionalnim oboljenjima i stanjima, dobar psihijatar ce za tabletama posegnuti samo ako je to potrebno.
Kome god da odes (nazalost moram ponovno naglasit, provjerenom), znat ce sto i gdje zapinje, trebas li ici god onog drugog i kako se nositi sa situacijom.
sestra je bila kod psihijatra, isto imala neke svoje probleme s motiviranoscu nakon operacije glave, covjek joj je u 2 minute rekao da nema tu nikakvih opasnosti, a i po njoj se s vremenom vidi da je bas to i trebala cuti.
@FatOne , ne znas sto bi bilo da si bio kod psihologa, mozda bi te i on poslao istom psihijatru i samo se nastavilo.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Bez vrijedjanja, prepirki i offtopica, pogotovo ne sa ovakvim temama.

Kod psihickih oboljenja osobna iskustva ne moraju nuzno vrijediti za sve ljude. Identicna dijagnoza/bolest se razlicito manifestira od osobe do osobe isto kao sto i terapije ne djeluju na sve ljude jednako. Neko bude zombi a neko se prakticki izlijeci.... glupo je onda generalizirati i dijelit neke imperative nekome u smislu lijekova i lijecenja.
Nekad su dovoljni samo razgovori kod psihijatra, nekad razgovori uz lijekove, nekad samo lijekovi, nekad se moze solo rijesit.... nekad nema pomoci.
Psihijatri su ljudi i ima ih odlicnih a ima ih i supaka kojima nije u interesu iskreno doprijeti u srz problema i rijesit ako se moze nego. Efikasno pogodit dijagnozu, terapiju itd itd. Nazlost nekim psihijatrima treba psihijatar a bome nekima treba i medalja. Isto vrijedi i za liljekove, kemicare, farmaceute, biologe, biokemicare....itd.
Drustvo je opcenito zatrovano i skeptcno spram medicine i lijekova, sto sa razlogom, sto bez.... sto ne znaci da ju treba odbacit ili pljuvat po njoj/njima. Mislim da svakoga tko generalizira i pljuje po medicini moze biti stid i smatram da su nezahvalni i arogantni naspram ljudi koji stvarno zele pomoc i spasavaju ljude i skoluju se prakticki cijeli zivot. Jednim dijelom zbog tih nezahvalnih se sire mitovi i fobije od doktora i lijekova..... zbog "meni su dali xy i bio sam zombi i slinio sam pa cu sad svima rec da slucajno ne idu tamo i probaju neku yzx terapiju".... "cijepiva su losa, masoni i bin laden uz kemtrejlse i flat earh youtube kvaziedukaciju i lijecenje sodabikarbnom" :)

Depresija je zayebana bolest i treba joj znat pristupit, isto kao sto treba znati pristupit svakom pacijentu individualno. U biti to vrijedi za vecinu psihickih oboljenja.
Dobar psihijatar je ko dobar automehanicar :D informacije se prenose usmeno i treba se potrudit nac pravog koji zna sto radi :D nisu svi auti losi niti su svi automehanicari losi samo zato sto neki mehanicira rade stetu... al opet stara skola sta stela fergazer na uho ;) ima i takvih psihica.... nije jos ni progovorio s tobom, vec te procita na 60%. u pola sata razgovora sazna o tebi vise nego sto ti sam znas o samome sebi ;)
Nazalost, kod nas je to jos uvijek taboo i ljudi ce i dalje bit depresivni cijeli zivot bez da potraze pomoc jer u vecini slucajeva se je tesko samemo pomoc.... pa ce bit i dalje sucida mladih i starih, mucenja u svoja 4 zida uz objeseni pogled u prazno. Al to ne boli fizicki pa ne treba kod doktora :) Bitno da kad strgamo nogu, ruku, nos, imamo infarkt...., nikome ne pada na pamet nista drugo osim instant u bolnicu i zahvalit doktoru sto te pokrpo i vratio u zivot, jer do pred 200g bi mogo krepat od strgane ruke, noge, inficirane rane, ugriza zivotinje, upale pluca, upale oka, pokvarenog zuba, nakon poroda... itd itd itd.

Ako mislite da vam treba pomoc i ako samopomoc ne funkcionira, odite po uputnicu za razgovor sa psihicem. Ako se ne ponasa s tobom ko sa prijateljem i ako te ne procita da ostanes ugodno iznenadjen, trazi drugog. Sve dok ne nadjes pravog ili pravu. Ako je zbilja potrebna terapija sa lijekovima, trazi ispravnu dok ju ne nadjes a znat ces ako ju nadjes. Youtube i clickbait clanci na internetu nece nikoga izlijecit :) Neki doktori sa 30g iskustva i 3000 pacijnata iza sebe mozda hoce.

Eto toliko od mene. :D
Psychiatrists.jpg