devojchice outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
4herbs je napisao(la):
Punoti njih gnojiš druže moj,ako znaš ko je Mike iz Mandale inače jedan od proizvođaća najjačih španjolskih genetika i osnivač mandala seeds shopa je .......

Smanjicu malo prehranu,hvala na savetu uvek je lepo nesto novo saznati.
Bas bedak za tvoj sajt :eek:hno: ja ne znam sta bih uradio:crash::crash:,sam bi se prijavio policiji, pu pu pu da nechuje zlo.

Nego pitanje sta raditi da li da radim topping jer nisam jos uradio
zato sto prosle godine sam radio FIM tehniku i dobio 15-ak grancica sa hedicima ali nisu bili
veliki pa razmisljam da ne diram nista i pustim da rastu pa koliko imaju grana da biljka gura sve na te grane i izbaci kvalitetne hedove.
Sta mislite?
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
nevalja je napisao(la):
Smanjicu malo prehranu,hvala na savetu uvek je lepo nesto novo saznati.
Bas bedak za tvoj sajt :eek:hno: ja ne znam sta bih uradio:crash::crash:,sam bi se prijavio policiji, pu pu pu da nechuje zlo.

Nego pitanje sta raditi da li da radim topping jer nisam jos uradio
zato sto prosle godine sam radio FIM tehniku i dobio 15-ak grancica sa hedicima ali nisu bili
veliki pa razmisljam da ne diram nista i pustim da rastu pa koliko imaju grana da biljka gura sve na te grane i izbaci kvalitetne hedove.
Sta mislite?
Ja mislim da je za tebe majka lst + supercropping,ja sam prošle godine koristio tu metodu i mogu ti rečda sam prezadovoljan na kojoj visini su ostale biljke a koliko sam dobio glavnih vrhova i grana,uzmeš biljku i savineš ju pod 90 stupnjeva i to oprezno,ostaviš ju par dana ili recimo tjedan dana da krenu grančice rast u visinu,samo s tim uratkom imaš več dupli urod,i ja sam te grančice isto vezao prema podu ali ti nemaš vremena za to,samo ti njih savini i oblikuj da ti večina grana dobija sunce i imat češ brdo vrhova,a ako ti ne rastu dovoljno gusto uradi im supercropping,uzmeš grančicu i stiskaš ju s palcem i kažiprstom dok nečuješ da unutrašnjost biljke ne pucketa i da ga ne drobiš,nakon što ga zdrobiš savineš ga lagano još uvijek držeći pritisnuto to mjesto koje si drobio i kad postigneš željeni kut,recimo 90 stupnjeva privežeš biljku,u roku 3 dana na tom mjestu koje si drobio napravit če se kvrga koja če rasti i rasti,ti si sa time napravio sljedeće,prekinuo si biljci dovod vode i ostalih materijala stoga ona mora napravit nove putove i napravi ih mnogo više na tom mjestu,zato nastane takozvano koljeno ili kvrga,poslje te kvrge rast ti je puno bolji i gušći i zdraviji,da nepričam o tome koliko če ti grane bit izdržljivije kad budu bile pune vrhova i budu pljušćine i ostale nepogode,neče ti pucat tako lagano,samo upamti nemoj silovat biljku i nikako radit ništa od navedenog nakon što je biljka ušla u cvjetajuču fazu jer stvaraš nepotrebni stres i možeš dobit hemafrodite!pozz
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
evo da i ja podjelim svoj trenutni experiment sa tobom,imam dva diesel rydera posađenih jedan kraj drugog,muškog i ženskog i jednog lemon skunka kojeg ču oprašit s diesel ryderom i sljedećče godine ga stabilizirat s još jednim oprašivanjem dieselom onda ču dobit nadam se malo veču autoflowering sortu ili barem raniju sortu jer če lemon skunk pokupit autoflowering gene od diesel rydera,nadam se da če bit zuahvalna sorta,btw na slikama ove dvije male su ryderi u početku cvatnje a velika biljka je lemon skunk koja je dvaput topirana!Iskreno nemaš neka pravila sa biljkama,bitno ti je samo da što više grana dobiju što više direktne sunčeve svjetlosti a ti biljke oblikuj kako god misliš da valja,možeš ih stepenasto tako da je svaki red višlji od onog bliže suncu tako da si biljke međusobno ne blokiraju svjetlost ili ihdrži što niže i pravi što više grana sa topiranjem tako da ti samo vrhovi piče u zrak i da se samo gornji dijelovi biljke debljaju,niže grane obavezno reži jer samo smetaju i neprave dovoljno vrhova a samo troše prostor,stare listove i osušene listove obavezno kidaj da spriječiš pljesan!
evo i mojih ljepotica
http://img529.imageshack.us/gal.php?g=picture004a.jpg
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
eco je napisao(la):
dali se to radi u vrjeme vegetacije ili kad pocne cvjetanje?
Kako sam več rekao u vrijeme vegetativnog rasta,i najbolje je na što novijem rastu koji je još mekan i koji se da lagano oblikovat,nakon što počne cvjetanje tojest nakon što se drastično počinju pojavljivat pistile nemojte više biljkama pružati stres,otprilike imate vremena do sredine 7 mjeseca i do onda kako uredite vaš vrt tako če on nastaviti rast pa planirajte do onda šta i kako,doslovno kako smisliš da če biljka rast tako če i rast,bitno je da večina grana bude u istoj visini,tako če biljka jednaku količinu vrhova davat na svim granama i neče tjerat one poznate"glavne grane" nego če sve te grane bit glavne i imat veči urod po sebi!
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Koliko sam provalio trebalo bi vec poceti sa LST pa dodati supercrop za mesec dana, 10 ak dana pre cvetanja .super metoda chitao sam o njoj ali nisam smeo da probam,znachi savijem ih i privezem.

thanks 4herbs
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
nemaš problema,inače računaj na to da svaki supercropping zaustavi rast na 5 dana,neznam kako to da si ti dobio manje vrhova osim ako ti je bio slabo razvijen korijen ili si premalo poljevao,ali zapamti ove godine če bit jebene temperature i korjen ti mora bit dobro zaštičen,skupljaj koru i ostala sranja i bacaj oko biljaka,skupljaj travu nakon košenja i sve što možeš da bi zaštitio korjen od kuhanja i isparavanja,ja sam prošle godine sadio vani i mogu ti reč da sam doslovno 2 put dnevno zaljevao biljku sa 5 litara vode svaki put kad sam išao i do naveče bi doslovno voda ishlapila,to ti je kod pjeskovite zemlje,dobra je jer biljka jaki korjen razvije ali ja sam zadovoljan,izvuko sam preko 200 grama suhih vrhova na jednu biljku i to sam ju morao još ranije ubrat jer je imala toliko vrhova da se doslovno rascvala nakon jednog nevremena,vrhpovi su se savijali od težine i ono predivna je bila biljka,sativa a bila je tako niska i imala sitne listiće a masu vrhova,i gusta ,svakih 2 centimetara internoda!hehe i to neka domaćica iz paketa,ništ posebno dim nije bio jak ali sam bio prezadovoljan
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Moguce da sam uradi FIM a malo zalivao,verovatno je to ove sada dbijaju dobre porcije vode
vidi se po njima,idem da sakupim koru pa da pobacam okolo a sutra cu LST pa idu slike
Pozdrav
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
4herbs je napisao(la):
evo da i ja podjelim svoj trenutni experiment sa tobom,imam dva diesel rydera posađenih jedan kraj drugog,muškog i ženskog i jednog lemon skunka kojeg ču oprašit s diesel ryderom i sljedećče godine ga stabilizirat s još jednim oprašivanjem dieselom onda ču dobit nadam se malo veču autoflowering sortu ili barem raniju sortu jer če lemon skunk pokupit autoflowering gene od diesel rydera,nadam se da če bit zuahvalna sorta,btw na slikama ove dvije male su ryderi u početku cvatnje a velika biljka je lemon skunk koja je dvaput topirana!Iskreno nemaš neka pravila sa biljkama,bitno ti je samo da što više grana dobiju što više direktne sunčeve svjetlosti a ti biljke oblikuj kako god misliš da valja,možeš ih stepenasto tako da je svaki red višlji od onog bliže suncu tako da si biljke međusobno ne blokiraju svjetlost ili ihdrži što niže i pravi što više grana sa topiranjem tako da ti samo vrhovi piče u zrak i da se samo gornji dijelovi biljke debljaju,niže grane obavezno reži jer samo smetaju i neprave dovoljno vrhova a samo troše prostor,stare listove i osušene listove obavezno kidaj da spriječiš pljesan!
evo i mojih ljepotica
http://img529.imageshack.us/gal.php?g=picture004a.jpg

Trebat če ti barem 3 križanja da stabiliziraš automatičnost "diesel lemon rydera". Nakon prvog nečeš dobiti ni jednu af biljku. Nakon drugog križanja odnosno backcrossa koji želiš napraviti dobit češ otprilike pola potomstva da bude af. Ako češ onda opet raditi backcross s diesel ryderom dobit češ 100% af biljke ali bit če jako malo lemon skanka u njima. Naravno trebao bi uzgajati dosta biljaka za nač neku povoljnu za daljnji cross. Tak da uštedi si muka opraši diesel s dieselom :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
SuperAngel je napisao(la):
Trebat če ti barem 3 križanja da stabiliziraš automatičnost "diesel lemon rydera". Nakon prvog nečeš dobiti ni jednu af biljku. Nakon drugog križanja odnosno backcrossa koji želiš napraviti dobit češ otprilike pola potomstva da bude af. Ako češ onda opet raditi backcross s diesel ryderom dobit češ 100% af biljke ali bit če jako malo lemon skanka u njima. Naravno trebao bi uzgajati dosta biljaka za nač neku povoljnu za daljnji cross. Tak da uštedi si muka opraši diesel s dieselom :)
Neču hvala ja sam uvijek za experimentiranje,ako treba križat ču ih repetativno,diesel x lemon pa njega natrag s dieselom pa njega sa samim sobom da se stabilizira i onda opet s limunom,pa tako dalje,zašto ne probat možda baš ispadne stabilna i dobra sorta tko zna???Dosta sam čitao o križanju i genetici i mogu ti reć da su neke od najboljihsorti slučajno oprašene ako ništa napravit ču neki bučkuriš,a ako bude malo sreće moćda ispadne baš ono što tražim!
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Evo uradismo lst pa kako vam se chini?



A jedno pitanje za poznavaoce, ova jedna biljka od kad je pesadjena izgleda lose i raste sa chudnim listovima, ali raste.



 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Dobar LST se čini :D!!!
Što se tiče retardirane biljke (ja to tako zovem :))), baš ja sad imam jednu takvu, takva je rasla 2-3 kata i onda dalje su se listovi unormalizirali! Ja ju držim pod CFLjkama i super ide, već je i u floweringu i kujica je :D. Baš mi je drago za nju, to sam stavila jer me baš zanimalo kaj ispadne iz tih retardiranih, vidjet ćemo ima još do kraja dosta! Vjerujem da čim raste ona, ima lijepu boju da bude OK! A kaj vi kaj ste se nauzgajali tih retardiranih :D ???
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
brate popusti to oko stabiljke urasce u nju .. to nece biti dobro.. neku vecu omcu i bice ok...
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
ZOKI je napisao(la):
brate popusti to oko stabiljke urasce u nju .. to nece biti dobro.. neku vecu omcu i bice ok...

Sredicemo omchicu i to je to znachi :bis:
E jos nesto snimio sam skakavce male i neke bubice se motaju po biljkama neke su listice grickali, chime to srediti bojim se da mi ne sjebu.Gusenice mi prosle godine polozile jaja u hedove pola se raspalo sjebalo uzas. Pa sad bi pre da sprechim nego da lechim :sick:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
lst je dobar,ali izgledaju mi ti tvoji listovi malopregnojeni,svi su smežurani i oštrice idu prema gore!a možda je samo takva od sebe???
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
baš si ju zavezo :D
hehehe navezat češ se ti još toga itekako :D buš vidil :D
a za bube sam otopinu od češnjaka i feferona (modjes i od kopriva to je isto super a i gnoji odma)
i popišaj se okolo biljaka (bar 1.5m od biljke)
i to bi bilo to sto se tiče prevencije više manje...
gud lak.
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
4herbs je napisao(la):
lst je dobar,ali izgledaju mi ti tvoji listovi malopregnojeni,svi su smežurani i oštrice idu prema gore!a možda je samo takva od sebe???

Ma od 14 biljkica ta jedna samo izgleda tako a gnojena je kao i ostale, a listovi su joj suvi i novi listovi sto izlaze isto su suvi i pegavi ko na slici.Kao da ima ko zna sta ali ne zaostaje u visini i ali u shirinu kochi.
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
badger badger je napisao(la):
baš si ju zavezo :D
hehehe navezat češ se ti još toga itekako :D buš vidil :D
a za bube sam otopinu od češnjaka i feferona (modjes i od kopriva to je isto super a i gnoji odma)
i popišaj se okolo biljaka (bar 1.5m od biljke)
i to bi bilo to sto se tiče prevencije više manje...
gud lak.

E a koliko moze da stoji ta meshavina cheshnjaka i feferona, mislim ako napravim u dva litra vode iskoristim malo i sta radim sa ovim sto ostane jel mogu naredne nedelje sa tim da prskam i one tamo ako ostane. I koliko dana treba da bude spremno za prskanje, tj danas cu da potopim chesnjak feferone i kad je spremno?

Hvala unapred
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
pa ja sam ti to direkt stavio 2-3 ona režnja češnjaka i 1 feferonu u nekih 0.7L tekučine (direkt u onu špricu, pa mi se kasnije začepila :D što i nije bit ove priče) i ond fino sačekaš ta se to napacka bar nekih 12 sati unutra i jos vino to promučkaš dobro :D i sam kroz cjecilo u špricaljku da ti se ne začepi.
i špricaj ko budalaš :D
nebi ti preporučio da šprisaš s otopinom starojom od par dana (iako ja jesam jednom s starom 7 dana i niš nije bilo.. ko da i nisam šprico) a sad... da me pitaš ponovo radje bi novo to sranje napravio trea ti 2 min :D
ubi gamad :D