Digitalni Timer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Pozdrav svima!

To što postavljam temu sa ovim pitanjem mali je udarac mom egu :)

Dakle, kupila sam nedavno digitalni tajmer u zagrebačkoj Chipoteci (cca60kn--8€), došla doma, podesila prema intuiciji i pomalo nejasnim uputama, ali ništa...

Nije pokvaren jer sve normalno pokazuje na displayu, a i 2-3 puta (na probama) mi je radio, tak da ja negdje griješim. Iako sam ga na desetke puta resetirala i ponovo pokušavala podesiti, jednostavno mi nešto promiče (sigurno neka banalna sitnica, uvijek je tako) zbog čega svaki dan jurim doma s posla da bih stigla ugasiti svjetlo. Toliko sam već umorna od tog trčanja, ali i frustrirana činjenicom da mi na stolu stoji taj tajmer kojeg ja nisam sposobna podesiti :(

Da izbjegnemo pitanja tipa "jesi podesila točno vrijeme" ili slično,
evo ukratko što sam podešavala, pa ako tko vidi meni nevidljivo...:

- podesila sam vrijeme, datum i dan u tjednu na CLOCK
- opcija TIMER mi nudi ukupno 10 ON/OFF programa
- tad podesim ON u 22 i OFF u 16sati
- postavila na AUTO način rada
- pri vrhu gdje se nalazi popis dana stavila sam sve dane u tjednu, dakle MO TU WE TH FR SA SU
- podesila sam samo taj jedan program (od 10 ponuđenih) na sve dane u tjednu, i tako u krug...


PS
evo i slika tog modela koji sam uzela:

MOgyN.jpg





Hvala unaprijed na pomoći...
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
PowerSeed je napisao(la):
hehe, imao sam isti problem i resio sam ga tako sto sam kupio mehanicki tajmer ;)


:)
Jučer sam bila na rubu da kupim analogni (mehanički) tajmer jer bih ovaj u nekim trenucima najradije bacila kroz prozor u vožnji...

Nisam baš pristalica preranog odustajanja, pa ću pričekati dan-dva ako mi netko pomogne oko ovog, no ako ništa kupujem taj analogni (provjerila sam već i cijenu- u istoj trgovini 34kn, što je zaokruženo 4€).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr.Chronic

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Imam taj tajmer,upravo provjerio funkcioniranje sve si dobro napravila..pritiskom na tipku RANDOM pojavi ti se na displeju slovo R...istotako pritiskom opet te tipke slovo R nestane....nastelaj tako da nema slovo R na displeju....ako ipak ne radi onda je neispravan...inace ja ga koristim godinama i nisam imao problema...moj proizvodi firma MASTERCLEAR..ali svi su isti..ima bateriju u sebi koja drzi 100 sati navodno,ili dana haha uglavnom javi nam
 
24.05.2011
229
111
0
...imamo isti tajmer(commelov),sve dobro radiš,stvarno neznam di griješiš,neznam dali si vidjela u uputstvima da se mora puniti 12h prije upotrebe...
možda je tu greška :)

edit: ili možda kad podesiš program za svaki da on-off,nakon podešavanja off 1 stisni clock da bi ti ostala umemorirana funkcija
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
miss.mrkvica je napisao(la):
...neznam dali si vidjela u uputstvima da se mora puniti 12h prije upotrebe...
možda je tu greška :) ...

ups, ja nisam dobio uputstvo i istina, nisam ga punio nego odma' navalio na programiranje, eno ga, puni se, dacu mu jos jednu sansu :) fala mrkvo za info
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Taj timer me doslovno izludio(Nisam imao upustva) Upalio bi mi na vrijeme al nije htio gasit.Ako si namjestila sve kako treba pripazi na onu crticu ispod nule na slici.Ona se pomiče pomoču ON/Off tipkom i mora ti biti u istom položjau kao na slici
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
i ja imam takav timer... uz njega su doshla sasvim ok i jasna uputstva..

nego...na dva dana sam ga prestala koristiti..ali je ostao ushtekan u struju...i nakon toga..kada sam pokushala nastaviti sa korishtenjem timera..nastali su problemi..morala sam ga 3-4 puta resetirati..ali..sada opet radi ko satich.
naravno..ako je rijech o istom timeru....jer...primjetila sam da na trzhishtu postje 2-3 ..gotovo identichna timera..

(imam problem sa skenerom...ali..mogu fotografrati uputstva..i kao fotku ih postaviti ovdje...jer...uputstva koja sam ja dobila...su stvarno sasvim ok )
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
kinesko smeće..
isti slučaj sam i ja imao, struja i toplina zapeče unutra kontakte i neće se izgasit.
Kupi analogni tajmer u bauhausu za 35kn, ak ti se neda zezat s razmontiravanjem.
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
miss.mrkvica je napisao(la):
...imamo isti tajmer(commelov),sve dobro radiš,stvarno neznam di griješiš,neznam dali si vidjela u uputstvima da se mora puniti 12h prije upotrebe

Je, pisalo je u uputama da se treba puniti njegova ugrađena baterija barem 12 sati. Prije ikakvog podešavanja sam ga zato ostavila uključenog u struju nekih 20ak sati...

Ne znam, možda je i neispravan, a račun sam naravno bacila :)


tnx svima...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....i ja sam imao taj digitalni, grow i pol je radio normalno nakon tog mi je poceo stvarat probleme slicne vasima, gasit se kad netreba, pa se ne ugasit i slicno pa sam ga zamjenio analognim iz baumaxa za 17 kn i od tad nikakvih problema.......:)
 
19.11.2012
9
0
0
29
nov sam ko i puno ljudi ovde, pa me zanima sa kupljenim timerom, za indoor, kolko bi otprilike trebala radit lampa i jel mogu stavit i lampu i ventilatore na isti timer da rade u isto vrijeme ili jedno mora radit dulje od drugog? :sadbanana:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mislim da je pitanje pre vezano za rad lampe a ne tajmera + ventilacija, fulao si temu drug, a lampe rade najcesce u vege fazi 18/6 sati, posle 12/12, ventilacija bar tako, mada moze i vise
 

Froggy

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.07.2009
412
1.001
93
35
www.mrs.com
Imam ovaj timer.. I pred koji dan je radio normalno, nešto sam kratko pročko po njemu i ugasio ga. Danas ga probam upalit opet i ukopčam ga u struju i ne pali se uopće.. Jel ima neko ovakav timer slučajno? Jel moguče da se pokvario u roku od 2 dana ili samo treba nešto namjestiti što ja neznam? Hvala.

http://www.zaslike.com/files/k6qyszx94iz2b221b7i.jpg

Edit: Sad tek vidim da se treba punit, sad se puni pa javim ako je proradio :D

Punio se 24 sata i dalje ne radi.. Vjerojatno se baterija totalno izpraznila i nemože se više napuniti.. Danas kupujem analogni, nemam druge.. :vb_wave:
 
Poslednja izmena od urednika:
30.01.2014
48
183
33
Potpuno isti digitalni također bačen u smeće i kupljen najjeftiniji analogni...
Jednostavno me nakon nekog vremena počeo zafrkavati, radi dobro dok god mu se moja ruka ne približi i nešto ne promijeni na njemu, čim nešto taknem na njemu postane pre nepouzdan...

29,00 kuna analogni... Kaufland... :snooze:
 
  • Digitalni Timer

    Ja sam seo, i provalio o cemu se radi.
    Isti nam je timer u pitanju samo druga boja tipki :D
Pre bilo kakvog pocetka podesavanja, uzmi hemijsku i resetuj timer...
Dakle kad podesis datum, i sat (tacno vreme). Prelazis na podesavanje programa.. Gledaj da koristis sto manje programa za prvi program odaberi 3 dana.. primer.. MO - WE - FR - stavi na ON da se pale npr u 8 uvece. Klikni SET. Sada prelazis na program broj 2.
TU - TH - SA - stavi na off da se gase u 12 popodne. Znaci iskoriscena su 2 programa :) Sada idemo na treci program a to je nedelja :D SU - stavi na ON u 8 uvece.
Dobili smo krug od 7 dana u nedelji.
Sada treba da se postavi na svoje mesto, kada ukljucite zeljeni uredjaj u timer stisnite ON/OFF dugme, prebacite na ON a zatim ponovnim pritiskom prebacite na AUTO mod.
Svakako timer drzite non stop u stekeru iz razloga da ne izgubi podesavanja...
Toliko od mene :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skimmer

lud

31.01.2015
183
106
43
ima neko iskustva sa ovim da objasni ukratko?http://www.***********.com/image/cache/data/OSTALO/Tajmeri/digitalni-tajmer-500x500.png