Digitalni Timer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ludace... hehehe vidi imenjak :D :D :D hohohhohoh

@lud zasto kupovati novi kad vec imas taj? postao sam ti temu,zasto nisi pogledao ili cekas da ti se sve obrazlozi pred oci... frend,aaaaaaaaa.... Screenshot_2.png
 
Poslednja izmena od urednika:

lud

31.01.2015
183
106
43
mehanicki narucujem ovo je golo s.....nje:)

edit
ipak sam skontao oko digitalnog tajmera:thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb::thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:
21.11.2011
42
34
18
52
Kako vidim da dosta posjetitelja ovog foruma ima problema s tajmerima,iz osobnog iskustva mogu Vam ukazati na tajmere koje se ne pregrejavaju,rade,ne prave probleme,mjenjaju zimsko-lijetnje vrijeme i još hrpu programa.Naime neki od njih mogu osim gasiti i paliti rasvjetu također paliti pumpu za navodnjavanje neovisno o programu rasvjete.Nisam prodajni predstavnih navedenih firmi,nemam nikakve koristi ako kupite preporučeno,jednostavno ne želim da pročitam u novinama da se neko zapalio zbog kineskog kvazi.tajmera.

Dakle u savkom slučaju preporučujem slijedeće proizvode:

1.SCHRAK BZT28372
f_bzt28372--.jpg

Navedeni tajmer ima dva izlaza koja se neovisno programiraju za dvije ili četiri operacije.
Preko radnih i mirnih kontakta no sve je lijepo pojašnjeno u uputama na hrvatskom jeziku koji se dobiju uz tajmer,cijena...Cijena je takva kakva jeste cca.500,ookn (65€) no s obzirom na funkcije,minimalno trjanje tajmera od 10 godina za koje garantira proizvođač cijena je može se reći prihvatljiva.

2.SHRACK BZT26440


f_bzt26440--.jpg

Ovaj model ima jedan programibilni izlaz što znači recimo za rasvjetu.
Također usve upute na hrvatskom jeziku,nije ga problem povezati ni programirati.
Cijena skoro pa ista kao i predhodnog.

3.SCHRACK BZT26448

f_bzt26448--.jpg

Za one koji baš ne vole digitaliju evo jedan mehanički.
Ne moram pojašnjavat da je za upotrebu ono baš jednostavan.
Ima jedan kontakt za palit gasit recimo rasvjetu.
Cijena cc.210,00kn (30€)
Svakako dolazi s uputama za montažu na hrvtaskom jeziku.

Navedene tajmere je moguće nabaviti po navedenim šiframa u svim zemljama bivše nam države,svi imaju zastupnike i dobavljivi su u roku 2-3 dana.
Navedeni tajmeri uključuju-isključuju potrošače snage 1000W,dakle bez problema za ono što nam je potrebno.
Također ima firmi koje prodaju slične tajmere (TEP,Elektrokovina,TEŽ...) koji su u klasi i kvaliteti navedenih artikala.
Svakako prije kupnje novih posjetiti lokalne oglasnike i pokušati naći polovan po mnogo povoljnijoj cijeni.Ako nabavite polovni onda treba zamjeniti bateriju koja se nalazi u njima i rade kao novi.Bateriju promjeniti prije spajanja na napon 230V da Vas ne bi udarila struje,jel....
Moj savjet svima je da uvijaek,ali uvijek kupujete kvalitetne uređaje od provjerenih proizvođača jer time uvelike smanjujete rizik od nesreće,u slučaju struje to je požar i strujni udar.
Svakako izbjegavajte kupovinu tajmera od azijskih proizvođača jer su vrlo upitne kvalitete i zaštite.
Evo nadam se da sam nekome pomogao.
 
19.04.2015
46
52
18
Gluposti se uvek nadju i ima ih gde hoces .. Dakle Sto se tice Digital Timer-a ovaj moj radi kao Shvajcarski sat sto bi se reklo.. :D E sad neko se snadje i skonta namestiti sve kako treba, a neko ne... Ovakav mene sluzi i nema greske. Poz svima :wave: :vutra::respect:
 

Prilozi

  • imagegen.jpg
    imagegen.jpg
    113,3 KB · Pregleda: 20
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and No Joke

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
@impalla - upravo na takve je i aludirao kolega schmizla , imam 3 takva i bome sam se fino naucio da je to schrott samo takav, dobri jedino za kontrolu nebitne elektronike, tj. one za koju nije od imperativa da ce nastat sranje ak se ne upali. Mene je zahvaljujuci takvome jedno jutro docekao vreli box jer se hps upalio (preko mehanickog btw) a turbina (koja je bila spojena na ovoga) nije, jos lampa u CT-u, sve je bilo uzareno, em je mogla hps-ica crknut, em biljoze skuhat, em sto jos drugih potencijalnih stanja...radilo je dobrih 4-5 sati tako.... radije duplo jeftiniji mehanicki nego ovo, ikada vise...
E sad, tko voli, nek izvoli ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: schmizla
19.04.2015
46
52
18
Moguce je svasta se desava, ja samo kazem kako mene sluzi..Kod mene je CFL u pitanju 370w ukupno 3 zarulje i ne koristim nikakav ballast.. Sve radi po PS-u :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: schmizla
21.11.2011
42
34
18
52
Gluposti se uvek nadju i ima ih gde hoces .. Dakle Sto se tice Digital Timer-a ovaj moj radi kao Shvajcarski sat sto bi se reklo.. :D E sad neko se snadje i skonta namestiti sve kako treba, a neko ne... Ovakav mene sluzi i nema greske. Poz svima :wave: :vutra::respect:
Nije to loš tajmer,daleko od toga.Imao sam takve i nisam imao problema.Nastaje problem kada trebaju dva ili tri takva da rade u isto vrijeme,onda nastaju problemi.U mom postu sam naveo tajmere koji jesu skuplji ali su kvalitetniji i s kontaktima koji rade i na 16 A struje.To puno znači ako treba povezati par žarulja 400W,uljni radijator,ventilator i tako to.U tom smislu sam preporučio tajmere.I da,navedeni tajmeri traju barem desetak godina,a to ipak nešto znači. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Samo da nadodam na moje ranije opisano iskustvo s tim jeftinijim "digitalcima" ... nije da se nisu upalili kad treba jer sam ja nesto krivo namjestio vec su oni poblesavili (2 od 3) , od jednom su se poceli nasumicno resetirati, kako je kojeg volja... nekad su radili dan-dva i vidim sljedeci dan resetiran sat, resetirani svi programi i normalno vise se ne pali na auto vec stoji ugasen...
 
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Da se i ja nadodam, za digitalni tajmer Commmel 90823. Oni koji ne prate modele svojih tajmera - to je onaj sa prve slike, jedan od najklasičnijih digitalnih.

Za početak, znam u svaki detalj podesiti tajmer. Da taj dio priče elimniramo.

Ugl. tajmer radio 45 dana bez problema, taman na cvjetanje prije 3 dana prebacio...Danas se ujutro budim i vidim nije ugasio, a trebao je sat vremena prije. Tražim problem, klikam sat, gledam tajmer, sve uredno. Klikam ON/AUTO/OFF tipku, nista se ne događa (na OFF bi trebalo sve stati). Skidam tajmer idem ga testirati, namjestam drugo vrijeme i sve i testiram na kaloriferu...Apsolutno ništa, ekran i sve funkcionalno, ali tajmer ne radi ništa. Resetiram ga na masterclear gumb, podesim, testiram i sve radi...Dakle, sam uređaj je potpuno otkazao poslušnost ekranu. Zamrznuo se smrad. Briga njega za moje biljke!

Srećom posjedujem i jedan mehanički koji već sada radi, ali naravno da sam živčan...Ne želim hermiće, a dragi svemogući zna dal je lampa gorila i preko 36 sati u komadu jer me nije bilo od kada se upalio dan prije...

Uz to, naravno sad moram provjeravati i mehanički, brinuti hoće li nestati struje, hoće li se raspasti kinez mali, hoće li?. Uglavnom - ne pouzdajte se u tajmere.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Evo jedno pitanjce za timer sa početka teme.
Dali se na njega mogu spojiti dva kompleta hps 250w plus još koji vent.
Neznam koji mu je limit a da ne izgori.
Evo i slikica ovih brojeva iza....pa tko zna neka pomogne :D
IMG_20160529_4969.jpg
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hvala ti Stipe :)
Još gledam hoću te tagirati ili ne (a znam da znaš hehe) ...ma hajde da ne tlačim stalno tebe :D
Tnx još jednom :ljubav:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
15.11.2017
1
0
1
43
Pozdrav svima!

Kupio sam digitalni timer E305W2-G. Preko njega sam priključio termoakumulacionu peć i podesio ga da uključi peć u 21 h i da je ugasi u 7 ujutro. Dakle, da radi za vrijeme jeftine struje. Međutim, problem nastaje što nikako ne mogu podesiti AUTO ON režim rada, da bi ta podešenja bila aktivna. Da li ima netko iskustva sa navedenim modelom timera i kako se to podešava? Pročitao sam priložena uputstva i postupio po njima, ali AUTO ON mod se ne uključuje. Peć radi kad je priključena preko timera, ali ne znam da li će se ugasiti u zadano vrijeme. Molim pomoć, ako netko ima iskustva sa navedenim aparatom.
Fotografija-0140.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
14.06.2018
22
5
3
38
Pozdrav svima ja imam taj digitalni i radio je 4 growa i ostavio sam ga jer nisam duze vrijeme uzgajao i neki dan ga nadjem ali na zalost nema na displeju nista pa me zanima sta mu moze biti
 
16.10.2016
27
24
3
MOze pomoc oko tajmera
Kupio sam tigitalni TM02 Prosto
5088-600x600.jpg

Hocu izduvni vent povezati na njega preko zime da se pali na 15-20 min i da radi 5min kolko mu je dovoljno da izmeni vazduh.
Da li se to moze sa ovim tajmerom ili sam bacio pare.
Na njemu pise da ima 16 programa dnevno, 7 dana u nedelji.
Mehanički mi neodgovaa je je minimum na 15 minuta podesavanje.Ako bi ostavio 15 min da izduvava vazduh jako bi pala temperatura
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Ajde @deda76 da pokusam pomoci. Sve ovo je nagadjanje jer nemam takav timer ali... ako pise 16 programa, 7 dana, za lakse racunanje uzmimo da je 25min off, 5min on, to je 2 programa za 1h, znaci moguce je programirati ga za 8h u danu. Po meni, trebace ti jos 2 kom da programiras svih 24h.