Dijabetes

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Evo, ovakav je slučaj.
Sreo sam čovjeka poslije 1000 godina, pa malo proljudikali. Ja njemu o svom teretu, on meni o svom, i tako...
Čovjek ima svojih 47-48 i sasvim je ok, osim što zadnjih 5-6 godina ima problema s dijabetesom. Nije strašno, izdržava on to sve i živi. U tom smislu, nije da nema što izgubiti. Ali, mora paziti i dijabetes mu komplicira svakodnevni život.

Kad sam mu ispričao kako sam se riješio svog karcinoma, čovjek me pita bi li RS ulje pomoglo i kod dijabetesa.

I tu sam se našao da nisam znao što mu reći. Generalno gledano, ulje je super za cijeli organizam. To znam. Ali kako ulje konkretno djeluje na dijabetes, ne znam. Čuo sam za neke priče kako su ljudi koristili RS ulje za tretman nekih drugih opačina, npr. karcinoma, pa su se usput izliječili od dijabetesa. Pretpostavljam da njemu za njegovu bolest sigurno ne treba 1,0 g / dnevno. I dalje od toga, nisam znao što da mu kažem.

Onda sam mu obećao da ću se malo informirati. A Vutrina tražilica mi nije baš puno pomogla, nema tema.

Ima ko kakvih iskustava o korištenju RS ulja kod dijabetesa, da podijeli?
Kolike bi doze čovjeku bile preporučljive?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Konoplja ljeci diabetes / laksi oblici/ a kod jaceg oblika puno ublazava simptome i trebas manje doze inzulina.
Koliko uzimat.
3-4 puta dnevno 0.1 - 0.5g, svaki pacient proba kako se odaziva.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
I sam imam dijabetes tip I, ulje nisam probao ali sigurno znam da odredene vrste drage nam biljke pomazu u kontroli nivoa secera u krvi tj. da ne raste a neke ga cak i spustaju. Recimo zapalim jednu prije spavanja i ne dajem si nocni inzulin i secer ne raste tolko puno kolko bi inace porastao do jutra, tako da mi je puno lakse kontrolirati bolest uz pomoc vutre! @joe123 napisi o kojem obliku dijabetesa se radi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Influence

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Evo, prenosim.

.... oprosti ,kasnim s mail-om gužva na poslu grozna.

Dakle dijabetes mi je dijagnosticiran prije 6 godina ( u 41-oj godini). Gledajući uzroke vjerovatno kombinacija stresa , posla i neredovitog hranjenja ali i genetika je odradila svoje.
Po prvom kontaktu s liječnikom kao terapiju sam dobio tablete. Nakon godinu dana nisu više pomagale i primljen sam u bolnicu s šećerima preko 30. A u 45 dana prije bolnice sam izgubio preko 20 kg tjelesne težine.
U bolnici su me odmah stavili na inzulin. Već nakon nekoliko dana stanje mi se naglo poboljšalo.
Prije godinu i pol nakon operacije loma ruke u bolnici mi je pozlilo i upao sam u tzv. KETOACIDOZU. Srećom nakon dva dana intezivne sam se izvukao.
Bio sam u bolnici i prije mjeaec dana s naznakama ketoacidoze ali ovaj put sam na vrijeme tretiran i nije bilo zla.
Problem nastane (evo baš zadnjih dana) kada moja gušterača odluči proraditi tako da uz inzulin koji uzimam očito i tijelo samo proizvede određenu količinu.I šećeri padnu ispod normale što može biti opasno. Sudeći po tome očito da se gušterača može podražiti da sama radi. Ili barem donekle.

Eto , malo pišem zbrda-zdola ali tko poznaje dijabetes kao bolest znati će o čemu se radi.

Još jednom isprika jer kasnim s mail-om
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Sad je malo jasniji slucaj,,ako se ne varam tu je na prvu bio dijabetes tipa II posto je bio na tabletama te je nakon godine dana presao u daijabetes tip I. E sad ima nas sa tipom I kojima gusteraca uopce ne radi ili radi minimalno i nedovoljno pa moramo unositi sinteticki inzulin, zanimljivo u cjeloj toj prici mi je to sto kazes da se njemu gusteraca tu i tamo aktivira sama od sebe i onda plus inzulin koji si daje dovede ga u hipoglikemiju. Po meni bi bilo najbolje da napravi nove nalaze da se vidi kako radi gusteraca pa da doktori odrede kako dalje el kad udes u hipo zbilja zna biti gadno i treba brzo reagirati. Posto je to autoimuna bolest neobicno mi je da se gusteraca sama od sebe obnovi i pocne raditi tj. nisam vidio bas neki realan primjer da je neko djelomicno ozdravio, vecini samo s vremenom bude gore tj, trebaju sve vece doze inzulina kako bi odrzali razine secera u normali. Sa uljem nisam probao ali provjereno znam da i pusenje drage nam biljke utjece na smanjenje kolicina inzulina koje nam trebaju.
 

joe123

Aktivan Član
27.08.2015
153
518
63
Ovako, prijatelju.
Ja ti pojma nemam o dijabetesu.
Pokušat ću ovo tvoje prenijeti njemu na najprecizniji način, pa ćemo vidjeti što će on dalje.

Tebi veliko hvala na trudu.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Nema frke nastavit cu istrazivat mozd jednom probam i sa uljem, ugl mozda ima ko od medicinske podrske s foruma pa da malo ulete u temu .
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Meni je otac seceras on nije na inzulinu vec ga navodno odrzava sa tabletama ali on nije neki primjer jer covijek je ovisan o hrani i radije ce umrt sit nego zivit gladan i to je njegov najveci problem a od kad uzima ulje redovno ima nekih blagih pomaka prema naprijed tako da neznam za ovo da cannabis smanjuje razinu inzulina trebalo bi to testirati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Nisam rekao da smanjuje razinu inzulina vec secera u krvi, tj. Ili ga blago spusti ili ga odrzava da ne raste a samim tim mi treba manja kolicina inzulina. Evo i primjera prije spavanja mi nakon zadnjeg obroka treba cca 3o iu sporog inza da ako legnem sa secerom 5da ujutro bude 6, a u zadnje vrijeme recimo navecer zapalim jednu dvije i secer ujutro bude 8 bez da dajem inzulin prije spavanja. U slucaju da ni ne zapalim nit dajem inzulin pred spavanje ujutro mi secer bude minimalno 15 tak da mislim da zbilja pomaze.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nisam te bio razumio ali u tom slucaju definitivno si trebas napraviti ulje jer ima 100 puta vece zdravstvene koristi od pusenja
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Do jesenskog growa nemam materijala al onda cu probati bas, makar i ovo pomaze tak da moze biti jedino jos bolje.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ribolovac jesi li radio pokus sa uljem?
Ima li prezivjelih "pokusnih kunica" da su probali terapiju sa uljem da podijele iskustva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Papa nisam nazalost, dost dugo nisam ni growao nista a kamoli da sam imao od cega napraviti ulje, vecinom kad zapalim odredenu vrstu i ako vidim da utjece na razinu secera tj. spusta ju od nje bi trebalo ciljano napraviti i ulje, al eto nisam imao prilike makar se nadam da u nekakvoj buducnosti budem. Negdje sam bio pronasao nekakve slucajeve di je ulje utjecalo na smanjenje ukupne kolicine inzulina koji se koristi tokom dana, ali opet ti je to pitanje od cega je to bilo ulje i da li mozda postoji od neke druge vrste koje bolje djeluje, treba istrazivati!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo