Dilema oko semenki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Mozda postoji vec ovakva tema, ali ja nisam mogao da je nadjem, nije bas problem ali imam pitanje.
Znaci stvar je u tome da sam proslog leta (2009) nasao biljku koja je bila prepuna semenki ali bas prepuna napunio sam jednu malu teglicu semenkama i veoma malo je bilo hedova a biljka je bila visoka, verovatno je bila oprasena.
Vutra je bas slabo radila pa sam je bacio, mislim samo je malo radila osecao se neki filing pola sata najvise. E sad posto sam je bacio a sacuvao semenke hteo bih ove godine da zasadim napolju te iste semenke od te oprasene biljke. Semenke su u ful stanju sarene neke skroz i crne, one zelene i ostale sam bacio i izdvoio samo najbolje, e sad pitanje je.
Kakva ce to vutra biti, da li ce biti isto onako slaba kao sto je bila ona sto sam je nasao ?
Ili to nema nikakve veze jer je biljka bila oprasena?
Evo i par slika semenki..







 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sjeme ko sjeme,nemora značiti da če biti loše,normalno da je takva biljka bila slaba,slaba je svaka koja ide u sjeme,teoretski.
Treba posaditi,njegovati ženku i provati,možda je za 5,ko zna:)
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
probaj oko aprila da ih stavish u chashice neke, da vidish shta tje da proklija,ono shto proklija,a bitje ih dosta kako vidim,nadji sajt i cepaj,ne mora da znachi da tje da bude slabo,nabavi neko uvetjalo ili mikroskop 30x do 35-40x i chekaj do oktobra otprilike,videtjesh kada treba da se bere...sretno!
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Hvala, svima na odgovorima, ja sam vec ubacio nekoliko semenki u saksiju radi probe i izniklo je, posto je to bilo samo radi probe iscupacu je jer nemogu da je presadim sneg je kod nas a i ne mogu kuci da gajim jer su me vec jednom provalili.:eek:hno::eek:hno:
Imam oko 200-300 semenki pa cu gajiti za par meseci napolju. Ali necu prvo u saksijice vec cu obraditi zemlju i samo pobacatisve tj posejati. x:) :icon_lol:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
hahhaha... brate uletis u par kukuruzista uletis kad i oni pocnu...i samo dodjes na kraj ak sta uspije u prirodi :) :)