Dilema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
sa 33 godine nemaš baš vremena za poslove tipa čuvar kvake,plaže. od nofca se živi,što više to potpunije, za hrvatske prilike 8000 kn je pristojna mjesečna zarada, sa 20000 možeš reči da si bogat. 35000 kn za pokretanje posla je dovoljno ako se ima ideja što s time. ponavljam priču kad god je prilika, a naš član @Ramzess može potvrditi, 50 rupa u zemlji i postava 50 stupova za ogradu te nategnuti žičanu ogradu na te stupe, dva mladiča,dvije lopate, jedan dan , 5000kn solarno. kompa posla ko pljeve, nitko delat neče. zanati se traže, odi za zavarivača, tesara ( i u tom zanatu upravo sad jedan drugi član gradi svoju budučnost). lova treba odmah,naj zarade su u šumarskim poslovima, mlinovi i takve fizikalije, zima dolazi,turistička mjesta u alpama,treba snjeg lopatat.
samo se odluči i kreni,može se.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
sa 33 godine nemaš baš vremena za poslove tipa čuvar kvake,plaže. od nofca se živi,što više to potpunije, za hrvatske prilike 8000 kn je pristojna mjesečna zarada, sa 20000 možeš reči da si bogat. 35000 kn za pokretanje posla je dovoljno ako se ima ideja što s time. ponavljam priču kad god je prilika, a naš član @Ramzess može potvrditi, 50 rupa u zemlji i postava 50 stupova za ogradu te nategnuti žičanu ogradu na te stupe, dva mladiča,dvije lopate, jedan dan , 5000kn solarno. kompa posla ko pljeve, nitko delat neče. zanati se traže, odi za zavarivača, tesara ( i u tom zanatu upravo sad jedan drugi član gradi svoju budučnost). lova treba odmah,naj zarade su u šumarskim poslovima, mlinovi i takve fizikalije, zima dolazi,turistička mjesta u alpama,treba snjeg lopatat.
samo se odluči i kreni,može se.

Za fotografiju 35 000kn nije nista...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
čuj njega, za fotografa!!! Ne budi smiješan pa ni za bager to nije nista ili za autobus, kamion. svi fotografi za koje si čuo ili gledaš njihove fotke po medijima krenuli su u to još kao klinci,ovi što fotkaju pučke svečanosti za to ne treba talenta samo novaca za opremu,puno nofca, slabe su ti šanse u toj branši.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
@1310 ne bih se bas slozio dzabe sva oprema svijeta ako nemas to nesto da kroz tvoje oko fotke postanu posebne...mozes stancat do prekosutra ali ce biti samo bjedne kopije duplikati

I ne moras kao klinac pocinjat sve je stvar predanosti srece i naravno alata ali nizasta nikada nije kasno i to je dokazano milion puta od ljudi koji su imali herca da se pokrenu ali...stvar je u tome sto ne moze preko noci...covjek se mjenja celiju po celiju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
stvar je u tome sto ne moze preko noci

Upravo je to najveci problem. Mnogi bi htjeli da se ujutro probude s rijesenim problemima, a problemi se gomilali godinama, iz cega proizilazi da su potrebne godine za njihovo rjesavanje.

Mnogi vide inostranstvo, kao dobru odskocnu dasku za novi pocetak, ali mnogi ne vide da je sam put do odskocne daske podugacak, a mora se i taj dio preci.
U citavoj ovoj prici je veoma pozitivno to, sto je @nesala svjestan situacije u kojoj se, s 33 godine nasao, kao i mogucnosti za izlazak iz nje.
Sa 33 godine, covjek je definitivno zreo, bar bi trebao biti, i umjesto savjeta kuda ce i na koji nacin sa sobom, trebao bi traziti podrsku u ostvarivanju svojih licnih ciljeva, sto u jednom dijelu pisanja i trazi.

@nesala - Imas plan, jako bitan, ako ne i najbitniji faktor da se pokrenes. Bitnije od plana je, samo, VOLJA. Meni je tvoj plan realan, jer ti posao nocnog cuvara omogucava dosta slobodnog vremena da ucis jezik. To je pocetak, prvi korak prema cilju i za sada ne bi trebao da razmisljas o drugim mogucnostima, jer ih ima milijardu. Kad savladas taj prvi korak, onda predji na sledeci, i tako se zivot, umjesto tapkanja u mjestu, pretvara u put, onaj zivotni, necim ispunjen.

Prije 17 godina sam pokrenuo samostalnu djelatnost, sa nikakvim pocetnim kapitalom. Samo dvije masine i iznajmljen prostor, za koji nisam placao kiriju, jer je bio ujakov.
Danas imam vlatiti prostor, 15 masina, tri radnika i hrpu problema.

Vidis, od tih prvih koraka, pa do ovih danasnjih, stalno rjesavam neke probleme. To tako mora biti.
Problemi nikada nece nestati.
Car zivota se ne ogleda u ceznji za nirvanom, ceznja nije uzitak. Car je u neprestanoj borbi, onom sto nas tjera dalje kroz zivotni put.
Trebamo biti sretni, sto nam je data mogucnost da se borimo, zato ne traci vremena i kreci s prvim korakom, ali bez onog "sutra cu"

Sretno starac :)
 

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
U engleskom ima izraz za koji ne znam bolji prijevod nego-imati muda.
Stamina
-the ability to sustain prolonged physical or mental effort.
-the physical and/or mental strength to do something that might be difficult and will take a long time:
-Physical or moral strength to resist or withstand illness, fatigue, or hardship; endurance.

I za otići i za ostati to treba imati. I sto god odlucis trudit se najviše sto možeš. Ako zbilja ne ide, jebiga, ne ide. Idemo dalje.
Samo, puno toga covjek danas vidi oko sebe. Način zivota od dosta nas pravi tjeskobne plačipičke i inertne pizde.
Ispričavam se na ovom, jer ustvari se svađam sa samim sobom i pokušavam ubrizgat malo oktana u krv. Licemjerno bi bilo da pametujem tu nešto, a da se sam ne potrudim. A zbilja bi trebao.
@nesala, jesi li tjeskoban?
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ti moraš sam odlučiti šta ćeš,što opet ovisi o drugim faktorima koji utječu na tvoju odluku a koje mi neznamo.
Šta bi volio uraditi?
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
" Pametan čovek samo jednom dođe do love i uvek ima ..... "
Nek ti ovo bude vodilja :cool23:
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
Interesantna tema, moj predlog je da probas, dok ne probas neces znati dal si nesto propustio ili si pogodio tacno gde treba. Moj neki plan je da otom potom kad bude vremena i da kazemo dobra situacija da probam da odem negde. Imam drugara, slicnog smo razmisljanja i da kazemo mogucnosti...radio je godinu ipo dana u Nemackoj kao kuvar, da kazemo dobar posao, fino placen i vratio se u SRB prosli mesec. Ja ga pitam kako je bilo? On kaze lepo iskustvo, posteni ljudi, fin posao, dobra plata. Pitam ga pa sto si se koj moj vratio covece? Kaze brate nije to za mene, uredjen sistem, ne smes oprati kola u svom dvoristu, drva cepati, decu vaspitava skola, deca od 15-18 godina tetovirana, brnjice na nosu :D ... Ovde sada radi za 500 jura isto kao kuvar i kaze uziva u svojim problemima, parama i slobodnom vremenu sa ljudima koje voli i postuje.