Dilema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
I ja volim hrvatsku...
Zemlja je predobra za zivit...
Jedino bas zaradit ne mos...
Ima ta sezona jedino, a tu ne mos zaradit dovoljno novaca da zivis cjelu godinu...
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Gledam kolko god taj moj kraj bio sugav...(sugav sto se sljake tice) nedostaje mi...tu sam na sezoni 6mj i zelim kuc...hehe
Makar me niko neceka kod kuce...
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Ja bi radije prod'o stan, pa otiš'o na selo.
:razvaljen::

Ja isto, samo da imam s kim i da mogu kupit pristojnu nekretninu...
Pristojan auto...

Biduci kad bi prodo stan, ostalk bi mi kad bi povraco dugove nekih 25 000e, ne mogu kupit na selu pristojnu nekretninu...
Mkgu kupit pristojnu vikendicu s pristojnim komadom zemlje al mi opet fali za auto...tj kombi bi uzeo
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Istina, 25.000 evra nije mnogo. Pricao sam ja prosle godine ovdje na forumu, kako sam planirao prodati stan (imam dva, jedan je u najmu) pa negdje van grada.

Ispostavilo se da bih morao prodati oba (sto ce se i desiti kad istekne najam na proljece jer je sve pod ugovorom) da bi bilo sve u fulu i da mozes prilicno lijepo da zivis i radis na selu.

Ja, eto ne bih bio sam, bio bih sa mladjim bratom i majkom, zato bih i morao prodati oba stana cisto radi komocije za svakog ponaosob.

Btw, moj ujak je prodao tako svoj stan i na selu je sam vec 6 godina, a u gradu je skoro pa gladovao.
Skupio muda sa svojih 56 godina i napravio na selu pravi mali raj. Kaze da mu je to najbolji izbor u zivotu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: metalmaniac

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Lakse se snac na selu...
Ovdje ak nemas za platit plin, dodje i iskljuce...na selu odes u sumu po drva...
Mozes uzgojit svoje...
Stavis svinju - dvije...
Jedes domace, kokokos...jaja
20-30 kokksi i nek cupkaju travu...

Prodat stan, platit si kategorije i prekvalifikaciju, otic van ustedit nesta i nadoplatit si za neku kucu na selu...

Ili otic u zastitare pa dic s vremenom neku kredu pa isto to napravit i iznajmim stan, uzmem nekj vikendicu i zivim u vikendici i boli me ljevo uvo za sve...
 

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Dok sam bio mali, nakon faze astronauta, maštao sam o ranču. Veranda, stolica na ljuljanje, boca, winchesterka...
Nadam se da cu nešto približno tome imati. I to skoro, jer cu inace izgubit razum
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
O tome ti govorim.



Pusti ljude sto govore kako su lako zaradili pare vani. Mozda i zaradis, ali znaj da si tamo veci rob, medju stranim ljudima, a jos si sam.

Rizik je prevelik da prodajes stan ako baaas nemas neku dobru semu vani.

Znam da nije lako...
Sam ovdje nema nista...
Jedino ta sezona...
Ja ne mogu na sezoni zaradit dovoljno para da zivim cjelu godinu...

Konto sam vani kamion vozit neko vrijeme pa se fotografijom probat bavit, svatove fotkat i tak...
S kamionom bi ustedio za opremu...
Pa polako vidit...

Ne ide mi se van upce u biti...
A ni kamion mi se ne vozi duzi period...
A to je jedini poso vani za nas sss koji je kolko - tolko dobro placen...
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Pošto već imaš te kategorije i potrebna ti je prekvalifikacija (kum mi je nedavno završio to (trebalo mu oko 6 mjeseci i platio sve mislim između 12 - 15 tisuća kuna (škola na križanju ozaljske i selske) i sad vozi autobus po cijeloj europi za neloše pare)
Ja bi ti preporučio da te pare za školovanje zaradiš tu kod nas vozeći Uber, da se fino zaradit bez pol muke i stresa (šogi ne diže ispod 2000kn tjedno s tim da se ne pretrgne ništa previše, 7-8 sati dnevno bez vikenda) , čak mislim ako nemaš svoj auto da neke Uber firme ti mogu i to osigurati ali je plaća tada manja.