Dilema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Oko 6mj treba, da...
Za autobus sam ja krenio pa otiso za kamion..
Kao veca je para na kamionu...
Da sam iso za autobus, vec bi imo prekcalifikaciju vjerojatno...
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Prodaš stan - po mizernoj ceni , obično jer su cene nekretninama pale kao i našim životima ... i onda šta ? Moja poznanica je prodala stan i otišla u Kinu . Sad plaća najam za neki bunker gde su joj stvari i nema gde da se vrati a stvari u Kini se nisu razvijale prema njenim planovima . Kakva takva renta za stan , da se ne bi gomiliali troškovi za održavanje - su uvek bolja varijanta nego prodaja stana. Tek kad se dobro zalebiš tamo negde i budeš siguran da ti se ovde ne vraća - onda prodaj stan.

XXX

Moja dilema je vazda - saditi više biljaka ili jednu dve. Mnogo biljaka - mnogo sreće - ali i mnogo rizika i mnogo robije u izgledu :( :( :( I onda me pokida paranoja i biljke mi se smežuraju i okržljave čini mi se od tih mojih strepnji ...

Ja nikad, ali nikad ne merim pečurke koje sam nabrala , ribe koje sam nekad upecala i slično ..tako i sa gandžom ... I ove godine nemam pojma kolko imam grama samo znam da je bilo malo za ono što sam planirala da pravim .
Volela bi , stvarno, da imam plantažu pa da razdelim svima kojima treba i koji to vole ...

Juče sam poklonila kremu , tinkturu i malčice hedova osobi koja ima MS ... taj osmeh i tu sreću vam ne mogu opisati ... džaba sve pare na ovom svetu , meni je srce puno , a eto žao mi je što nisam odgajila dovoljno da sam mogla i ulje da poklonim ... ( nemoj da me je neko pogrešno shvatio- ne hvalim se da sam neka dobrotvorka - nego delim radost )

kakva je to strašna boleština i kakva radost oko mogućnosti da se to pobedi travkom koja je eto zabranjena ... i najiskrenije mi se gade ljudi koji prodaju cbd tinkturicu od 10 ml za pet iljada dinara ... i to svi mi prihvatamo ko normalno ..nego sreća pa postoji ovo ilegalno pleme koje razume neke stvari ...
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
I doktori uzimaju pare...
Sto ne bi onda neko ovak?
Nena djabe ni kod stare babe...

Nekako sve vise mislim da se ne isplati ic van...
Vise ih se sjebalo nego sto je uspjelo vani...
Puno se ljudi vraca, puno ljudi jd zajebano od nasih poslodavaca pa se vrate odma...
Super su mi izjave majka njemacka i tak to, a otisli radit poslove kije svabo nece da radi...
Te ih ni oni sami ne bi radili u hrvatskoj, a ni tolku satnicu ne bi radili...
Tak da mi to nije nikako jasno...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Kao sto rekoh onomad, nije vise inostranstvo ko prije nepar godina. Kukaju i oni tamo.
Ja sam pojeo "vnogo" sto ne odoh kad se moglo staviti nesto u dzep prije 10-tak i kusur godina, ali isao sam na onu uzaludnu, "Ajd bice bolje i kod nas".

Sad kad se sjetim, najradije bih sam sebi opalio plehana u oba obraza.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
Ako bi vozio kamion mogo bi dogirat do nekih 2000e za voznju po njemackoj...
U manjem gradu tipa ulma 500-600e stan od 50m2 je nekih 500-600e + rezije.
To je nekih 800e, kreda za auto 200e,
Kreda za motor 150e, osiguranje, odrzavanje i gorivo nekih 300e,
Hrana 300e...1750e
Plus imam za jauznu za kamion od 14-24e dnevno...
Tak da bi mogo i izac na veceru nekad,
Uplatit neko zivotno i dobro...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Dva kredita i zivotno-rob drzave;)Vjeruj mi...
Vani u Njemackoj je red,rad i disiplina sto nama Balkancima ne odgovara.Tamo 7 i pol sati radis ali radis,a ne kao ovdje marenda 1 sat,pa kafa..pa pauza od svega toga...Nigdje produktivnosti...
Uredena zemlja je nesto sto treba dostici,a ako ostanes ovdje,mlad sa takvim zeljama...imati ces kroz pet godina umjesto ustedevine ovrhu i blokiran racun.Nemoj misliti da sam negativan..samo realan:)