Dinafem - Blue Cheese, CBD Cheese i Blue Widow by Blader

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Dobro, dobro, strpi se malo nek stignu paketi. Pa u slici i riječi sastavljanje, nadam se i optika je tu ako nije doci ce i to na red. Citizen mi je jako interesantan, D@M je radio s njima, ima dnevnik, nažalost premali prostor.
Pratimo bilje a led kad dođe. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
UPDATE 19. DAN NA 12/12

@1310 evo nestrpljivo čekam pošiljku ;). Nažalost nije bilo onih adaptera za reflektore pa će neko vrijeme biti bez dok ne naručim ubrzo neku optiku. Citizen je stvarno pristupačan cijenom, a koliko sam citao ova "Version 6" se skroz priblizila Cree-ju. Iako sam ih ja kupio jer Cree nije na raspolaganju CRI 90, a i uzea sam jedan vise COB. Tako da ih planiram 5.

Što se tiće updeta biljke su dobro. Ovaj Dinamed se nešto i razvija pa ću ga ostavit barem za u kut jedna kola čisto da probam, Blue Widow je zdrava ali sporije raste jer je na 12/12, dok Blue Cheese luduje, a CBD Chese malo manji ali se lijepo zaokružio.

Sada loše vijesti. Uhvatio sam timer da ne gasi na vrijeme. Pokvario se i biljke još nisu u cvijetanju. Sigurno par dana ne radi, a možda i više kako treba. Gasio bi se on ali čini se da je produživao smjenu dok je svjetlo. Kasno sam skužio zbog toga jer radim pa nisam ujutro doma često, a trebao se gasit. Zamjenio sam ga drugim ali sad će mi opet biljke biti giganti pogotovo ovaj Blue Cheese.:upiii: Možda je to sudbina da pod COB-om se razvije u monstruma :rolleyes:

Evo malo slika.... gore lijevo Blue Cheese, gore desno CBD Cheese, dolje desno ružno pače Dinamed i dolje lijevo Blue Widow...

Blue Widow
P5284090.jpg P5284087.jpg

P5284084.jpg P5284086.jpg P5284088.jpg

Nažalost ovaj dnevnik sam ispao skroz iz svih brojanja, ali nadam se da će biti zabavno :D
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hehe i ja čekam paketiće, ledice 10w 12v i leće 90°. Kineske brodove potapaju, evo opet nije stigao paket s narucenih 30 leca, mozda i bolje jer sam sad za iste nofce naručio 50kom 9$.
Lani je @bastovan20 bio u potrazi za nosačima leća za citizen, ako se dobro sjećam. Svakako se potrudi naći, velika razlika, kako vidim sad se stavlja sto veca leca na cob, promjer 10cm,ima logike u tome a za stručno misljenje bilo bi dobro pitati tetu u Getaldusu.
Čitam tvoja traženja, kolege su strucnjaci a japanci najbolji, jedino mislim (bez iskustva) za tvoj prostor 4kom a možda i samo 3kom cob citizen. Imat ćeš dva boksa, hehe, sa nesvjsnim predumišljajem!
Cri je oznaka važna za kvaltetu fotografije, dal je cri 100 najbolji za biljku to neznamo, @LED i Grad navodi cri 80, iz iskustva vjerujem, dok je @adri u potrazi za cri 100, zbog ljepote kože njenog lica.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
:D Proučit ću malo te leće, nešto sam čitao o tim kutevima upada zraka ali morat ću sada nešto i zapamtit. Za boks bi 4 bila dovoljna po onome što sam čitao ali stavit ću potenciometar pa ću držat na 80 % , ali će pokrivenost biti bolja. A za CRI (color rendering index) sam gledao testove po stranim forumima i ove 90-ke su se pokazale najboljima za cvjetanje, bar u tih par testova, dok 80-ke su bila malo više efikasne. Hehehe, a Japanac vidit cemo šta će biti, možda ćak i bude jedan COB išao u mali boks :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Nepotrebne ikakve leće i reflektori za taj prostor...sa 5x1216 @1400mA ima gornju granicu količine fotona za taj prostor na cca 30cm od panela, ne bi ništa dobio sa lećama...samo bi morao držati panel cca 15cm više i ako uzmemo još da gubi 4-6% svjetlosti na leću/reflektor te da će mu se ledice više zagrijavat i sukladno tome bit manje efikasne na kraju kad se sve zbroji i oduzme ispadne da mu je penetracija svjetla ista a pokrivenost ravnomjernija bez leća čak i da je uspio naći kb-120 leću koja se pokazala najbolja na testovima
Leće i reflektori su isplativi za sale i industrijsku proizvodnju jer njima i odgovara držati svjetla na pol metra
Što se tiče CRi-a...trenutačno najbolja boja za cvat je 3000k 90CRi, za od početka do kraja 3500k 90CRi...taj pomak u krivulji od 80CRi sa 600nm na 625nm za 90CRi(za 1216) radi razliku u brzini rasta korijena, brzina dozrijevanja cvjetova i količini cvijetova...ukratko...90CRi će mu brže bit gotov(5-10 dana) i količinski će dobiti više nego da je uzeo 80CRi, nije do CRi-a već do spektra
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Spectar i intenzitet trabaju biti optimalno ono što biljka treba. Te CRI90 imaju taj "deep red" i vjerovatno bolje glumi jesen. Možda uzmem samo reflektore onda da mi ne tuće u oći ;)

A i gledao sam i da stavim par "deep red" dioda sastrane kao inicijator cvjetanja ali vidit ću...
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
To da imaš 80CRi bi ti koristilo za okidanje cvata a ovako ti stvarno ne treba, imaš sve što ti treba u tom chipu
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
UPDATE - ZBOG OTKAZIVANJA TAJMERA VRIJEME ĆU BROJIT OD POJAVE PISTILA
- cca. 5. dan

Cvijetanje je počelo osim na Blue Widowu koji je najmlađi. Moram priznat da mislim da sam ja sjebao Blue Widow. Slučajno sam prezalio dok je stavljena u zemlju ne pažnjom i napušenosti. Kad je izašla iz zemlje bila je skroz žuta. U 24 sata je dobila skroz boju ali nekako se sporo razvija iako je na 12/12 od početka. Sporo razvija donje grane iako ne izgleda loše kao Dinamed. Naći će se malo mijesta za njih u kutu.

Blue cheese i CBD Cheese krenuli lijepo u cvijetanje, a ono što je najbolje nema traga spider mitsima. COB je na carini, malo su me zafrkavali sa sto stvari i prevodima za fakture. 13 mejlova razmjenili ali moglo bi pon-uto doći. Okvire aluminijske i ostale stvari kupio danas.

Evo nabrzinu stanje iz boksa...

CBD Cheese- (gore desno) kompaktan, okrugli, taman zauzima svoj kvadrant. Robustan...

20170603_152844.jpg
Blue Cheese - (gore lijevo) duge internode, zahtjevao drastični LST skoro puklo na mjesto topiranja. Svejedno zdrav i jak...
20170603_152835.jpg

Blue Widow (dolje lijevo), Dinamed (dolje desno)
20170603_152801.jpg 20170603_152811.jpg 20170603_152817.jpg
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
:D Moram priznat da sam zanemario znanstveni pristup ovaj put. Ali nekako već otprike znam da mi je temp gornja granica vjerovatno, a kad ugrije će i prijeći. Nadam se da će LED po tom pitanju pomoć. A vlaga je vjerovano od 40-60 stupnjeva ovisno o zalijevanju. Gnojim isto tako na divlje nikako neke malo bolje šprice uzet sa posla;). Mjera mi je 3/4 čepa to mi je 5 ml cca.

Zadnje je išlo 2ml fish mixa, 1ml bluma, 1 alga mica po litri i dvi male kapi super vita na 5 l . To je sve otprilike, ali stavit ću sutra termometar i vlagometar jer ako dođu problemi trebat će za dedukciju :rolleyes:.
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Pratim lega super ti uvek ide:thumb:, znas i sam da ne pricam na glas da ne bi me neko cuo ;), salim se izbor strainova top dobro si ih rasirio sada cekamo da kazes kako si zadovoljan od novi setup.Poz i svako dobro neka bude zeleno/masno/tvrdo!!!:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Morat ću kalibrirat danas mjeru jer zadnje šta se sjećam bilo je da uspijem 7-8 špricom napunit:). Ma onaj fish mix jedva iscuri, a dva ćepa blooma racunao kao 15ml. Alga mic onako iz boce ulijem kad mislim da je potrebno :rolleyes:. Bas cu danas donit sa posla malo šprica...

Ma Biobizz stvarno dobro gnojivo što se tiće doza... ne možeš tako lako spalit biljku.

@reaktor jedva čekam malo ove indike da me spusti jer samo sative su mi ostale. Pogotovo Blue Cheese za navečer, a Widow za ovako...:thumb:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Dragi ljudi evo UPDATE ali ne biljaka nego opreme. Nakon dugih razmjena pustih faktura sa carinom Citizen COB djelovi su jučer došli do mene. Ispalo me sve skupa negdi oko 350 eura (edit 320 eu) sa carinom i ostalim materijalom.

Izrada je trebala biti relativno glatka. Nisam neki expert sa brusilicom i bušilicom ali sam odradio ne loše što se tiće konstrukcije aluminijske. Uzeo sam 5 aluminijskih L profila od metra i na pola ih. Na kraju ipak bi mi bilo dovoljno 4 m.

Što se tiće kineza gdje sam kupio sve je bilo super. Spajanje je išlo glatko, žice već taman oguljene samo gurneš u rupe koje imaju super sistem za spajanje, nažalost od pustih mejlova koje smo razmjenili zaboravili smo na već otkidane komade termalne paste ali to sam zamjenio nekom za komp.

Kad sam sve spojio i provjerio, gurnem u utičnicu kao ono ništa. I tu su krenule muke. Zašto, gdje, kako... Mučio sam se pošteno sa pustim shemama prispajanja, pa skidao holdere, pa su COB-ovi ostali zaljepljeni pa skidaj a pazi da pasta ne dođe na COB. Kiruški posao koji me potrošio do krajnjih granica i dalje... ukratko jedan COB nije radio dobro iako je kasnije provodio struju s obzirom da su ostale svijetlile da se jedva vidi. Da sad ne opisujem cijeliu misaoni postupak i probavanja beskrajna sa volt metrom. Naučio sam jako puno o struji iako sam jedan COB je bio problem, a jedan drugi nije najbolje sjeo na holder i to je bio težak problem za dijagnosticirat o obzirom na serijski spoj. Bilo je tu 10 sati posla, gdje sam stvarno prošao pakao ali tako je skoro svaki dan s menom. Stalno neko probijanje psihičkih granica :rolleyes:.

Iako rade samo 4 trenutno jako sam zadovoljan. Toliko sam bio obolio na živce da kad je proradilo nisam mogao skinut smješak sa lica i naspavao se napokon ovaj tjedan jer svaki dan neki teški problem, a kao na godišnjem sam :fuck:. Evo kako to izgleda...par slika na brzinu, postupak nisam slikavao ali ima sve na youtubu kvalitetno pokazano od growmaua5...


20170609_141437.jpg

20170609_141445.jpg 20170609_141507.jpg

Hvala svima koji su mi pomagali na putu sa savjetima i iskustvima, a pogotovo @waynejohn koji mi je puno pomogao oko nabave kroz privatne poruke. Eto dragi ljudi, večeras idu slike cijelog ekosustava, a mogla bi biti i promjena naslova dnevnika, ali idemo jedno po jedno :thumb:
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
A @Sensi Star da je sve bilo kako treba išlo bi to bez problema. U par sati napraviš sve, ali šta ćeš , meni se sve iskomplicira...:oops:

Jedan hans mi nebi imao pokrivenost kakvu će mi ovo imat pogotovo kad uzmeme u obzir i 5. COB. Hans mi je bio prvi favorit 2 x 180w ali onda je to već skuplje. Ovako sam sat vremena matematički izračunao najbolje pozicije za moj box tako da će pokrivenost biti odlična i u kutevima što me uvijek smetalo kod 250w hps koje je donja granica za 80x80.

Možda sam malo pretjerao sa cijenom ovako odprilike.

LED COB me izašao 280 dolara
carina 35 dolara (račun je bio na 70 dolara) iako su me ovako pokrali ovi sa carine...
i ostale stvari možda 40 dolara

355 dolara , znaći negdi 320 eura cca... mislim da je isplativo barem ono što sam vidio po stranim forumima. Samo treba isto malo se zajebavat sa sklapanjem i dobro isplanirat kako rezati, gdje i kako...

Ali najbolje pričekat šta će biljke reći jer one ipak imaju glavnu riječ na kraju ;)...

edit; i ono subjektivno je da mi se sviđa boja svijetla, ljubičasta mi ovako na kamerama i fotoaparatima izgleda tripy :D
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Sad vidim da je 5 cobova.:thumb: Mislio sam da su 4. To kako si slozio bi trebalo pokrivati kompletan box. Je malo zayebanicije oko slaganja, ali je cisti custom made za tu velicinu boxa.:thumb:
 
Poslednja izmena:

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Šteta za taj 5ti cob...jesi pazio na polove prvi put da slučajno nisi krivo spojio?Kako god pošalji mail da jedan ne radi kako treba ;)
Jedva čekam dnevnik otpočetka s ovim da demonstriraš koji je standard uzgoja sa led-om da malo poučiš ljude
Jesi ga ubacio?:D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Da, jedan sam krivo okrenuo. Lako moguće da je to bio taj. Označio sam sve bio ali čini se da sam prilikom okretanja COB-a da upaše na holder ipak napravio grešku. A šta ćeš, sve sam radio uz druženje i pušilo se i jbg :rolleyes: Malo je nezgrapno sa ovom pastom kad je namažeš puno...

Ne bi više maltretira čovjeka jer smatram da je moja greška pa ću platit još 12 eura pa sa e baya kad dode dođe. Sad ću ga instalirat pa kad se upali oko 8:30-9 rasvjeta stavljam slike. Grow nije od početka ali taman je krenilo cvjetanje tako da će svejedno pokazati što COB može ;)
 
Poslednja izmena: