Dinafem - Blue Cheese, CBD Cheese i Blue Widow by Blader

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
E jbga što me nisi cimno prije nego što si upalio to je najčešća pogreška kod spajanja i ja sam skoro istu pogrešku napravio prvi put
Računaj da će im trebat cca 3 dana kad prelaziš s hps-a da se priviknu na novo sunce a onda počinje divljanje...predviđam 1.25-1.5 pošto nije od početka neću ti ni poželjet sreću :D:thumb:

Ajd ipak sretno
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.666
34.960
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Jedva čekam dnevnik otpočetka s ovim da demonstriraš koji je standard uzgoja sa led-om da malo poučiš ljude
Ne znam jesam li nesto propustio oko cob rasvjete ili me prosvjetli i napisi po cemu su ovi cobovi toliko posebni? Mislim da ima bar tri dnevnika s takvom vrstom rasvjete i zanima me po cemu bas ovi prave standard uzgoja led rasvjetom?
@Blader
Drug drago mi je vidjeti da si preso na led :thumb:
Jel dobar arizer air?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ne znam jesam li nesto propustio oko cob rasvjete ili me prosvjetli i napisi po cemu su ovi cobovi toliko posebni? Mislim da ima bar tri dnevnika s tom rasvjetom i zanima me po cemu bas ovi prave standard uzgoja led rasvjetom?
1.5 - 2 gpw ... to je standard za ove cobove također i za cxb3590 db, 7. generaciju Vera i nove luminousove cob-ove
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
:thumb: manje će se grijat to mi je super, a i više svijetla nego 250 w hps. Od kako sam kupio arizer air samo njega koristim, tu i tamo povućem dim i to je to. Arizer air kao sprava super, a meni osobno high puno bolji i pristupačniji.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
A i mene zanima :popcorn::. Vidio sam dobre rezultate ali ono što mi se najviše svidjelo je da budovi zdravo izgledaju dok mi se nekad učinilo po youtubu da malo jači ljubičasti paneli pale biljke pa nekako su ko da su muku prošle iako isto dobro rode. Mislim nije to radi boje ali možda je do više dioda i do proizvođaća.

@waynejohn a šta ću te cimat jer ovo je baš tip greške kakve ja radim. Sto stvari u glavi, neke pare na alt koinovima izgubio ovo ono, manjak koncentracije.
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Pa nije to nista novo,to se moze i sa bridgelux ili kako se vec zovu :D
Pa Bridgelux Vero29 7 generacija:D
Ma znam da nije ništa novo, na stranim forumima ima stotine dnevnika s tim ali nije ih bilo tu na forumu pa su ljudi malo sumnjičavi a i nije svakom to interesantno ko meni...žao mi gledat u onoj temi led vs hid na šta sve ljudi bacaju pare pa još savjetuju i druge...sad će ih kolega Blader malo razuvjerit pa da i vutra.org ide uz bok sa svjetskim trendovima :D
Ja sam svoju prognozu dao za ovaj grow a i za sljedeći kad odpočetka krene sa 5 komada... @Blader nemoj sad da ispadne da muljam ljude potrudi se :D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
:D:D:D Hehe sad kad bude podbačaj ...

Kad bi rekao da ću dati sve od sebe lagao bi, ja sam više onaj koji daje od sebe dovoljno:cool:, ali na 5 strana različitih. Neću biti najbolji ali nadam se da neće biti javna sramota hehe... šalim se, biće sve uredu pa i ako ne bude, idemo ponovo. Uskoro idu slike....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.666
34.960
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
žao mi gledat u onoj temi led vs hid na šta sve ljudi bacaju pare
Trenutno stanje u djepovima ljudima ne dozvoljava kupiti nesto kvalitetno pa se okrecu alternativi,meni je prije isto bilo cudno zasto ljudi kupuju smece iako se i s tim "smecem" moze kvalitetna kolicina marihuane uzgojiti jer sam i sam koristio slicne panele :)
A sto se tice strane ekipe i njihovih biljki to stvarno ne treba komentirati,mozda imaju vise para nego ex yu ali tesko da imaju ovako kvalitetan uzgoj kanabisa kao na vutra.org :thumb:
Jer ovo sto ekipa trenutno radi kod nas je vecinom kao iz kataloga :)

Sry bladeru za spam,ako treba stipe ce ocistiti :D
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Što se toga tiče to se definitivno slažem, šta ljudi ovdje rade od biljaka sa ovom opremom je čudo, para se nema ali ideja i kreativnosti ne fali sigurno :thumb:
Aj neću ni ja više spamat čekam slike pa da bacim lajk :D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
UPDATE 11. dan od pojave pistila

@Himalaya Gold neka malo rasprave kad već dnevnik nosi u sebi tranziciju ;). Gledao sam ja i Mars 900 za 340 eura šalju iz EU i sigurno se i s tim može dobro izvući iako masa ljudi što je imala neko vrijeme prešla na nešto bolje, normalno ako ima mogućnost. Pod bolje mislim bolja iskoristivost, manje grije, kvalitetniji spektar itd... Ipak negdje je u našim krajevima cijela plaća toliko. Meni osobno COB se čini da se malo manje grije nego neki jeftini LED sa manjom iskoristivosti, a toplina mi je glavni neprijatelj. Sve govorim iz onog što sam proučavao posljednjih par tjedana...

Vutra je isto odličan forum i stalno se završavaju odlični growovi, baš kad gledam kažem u sebi "svaka čast". Nije loše za neke novitete bacit oko kod susjeda ali se na kraju dana ipak treba vratiti kući na :vutra:.

Što se tiće uroda teško da će biti 1,5-2g po watu jer treba tu i isplanirati bolju vege, topirati, napuniti box kvalitetnim vrhovima, itd, meni je tako reći 30-40% boksa prazno ali će mi dosta reći kad vidim budove na kraju da li su "natekli" i šećerni. U ovom growu da ulovim 200-250 g je super jer očekivao sam 150-180g ispod hps-a.

Nažalost tek sada na dnu kutije pronašao "precuted termal paste", a mislio da mi nije poslao. Ništa kad mi dođe 5. COB ću sve poskidat i napravit sa tim urednije jer malo je neuredno ispalo s obzirom da sam skidao nakon instaliranja, a prethodno aplicirao dosta paste. Došlo mi da se istriskam pred ogledalom:udarac:....

Bijke napreduju dobro. Gnojivo ide 1.5-2 ml/l growa, 2-2.5 ml/l blooma i onako tu i tamo ubacim malo alga mica i kapnem Super Vit. Zasad štedim decilitar Top Maxa...Temperaturu i vlagu ću editirat kasnije...

Borba protiv spider mitsa je uspjela. Nema im niti traga od početka od kako sam dobro našpricao par puta sa SMC-om. Sada u boks ulazim samo u robi kučnoj, biljke sam prorjedio, ubacio dole WC vent da ubacuje svjež zrak, a usput i da puše po biljkama. To mi je najbitnija zadaća ovaj grow. Da se spider mitsi istrjebe iako će vručine biti visoke, ali zato LED.

Dosta priče... evo malo slika ;)


20170609_205146.jpg

20170609_205157.jpg 20170609_205208.jpg 20170609_205224.jpg 20170609_205232.jpg 20170609_210316.jpg 20170609_210603.jpg
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
I ja bi bio cree uzeo ali nigdje nije imalo 90 CRI, niti nije imalo efikasnije modele (CD, BD,itd) ili kako se to već kaže. Pa sam nakraju uzeo jedan više Citizen i ovaj malo noviji model (CLU048-1216C4). Čini se da su ljudi poludili za COB-om. Dobra strana DIY sistema je šta možeš kako hoćeš dodavat, mjenjat bez da se bojiš za garanciju. Manji boks, veći boks, mogu promjenit i ja za godinu u neki efikasniji COB, samo čipove promjeniš za 100-200 eura i eto ga. To je super...

Ma ja sam mislio kao manje grije prostoriju jer kao malo više su efikasnije pa više svijetla manje topline, ali griju se jer probao sam ja rukom hladnjak i dosta je vruć, gornja granica za držanje rukom.
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
100w led-a, cfl-a ili hps-a ti proizvodi istu količinu topline ali ne proizvodi istu količinu svjetla...1w proizvodi cca 3.5 BTU-a i to je konstanta...ugrubo tvojih 250w led-a će ti grijat isto kao i 250w hps ili cfl a proizvodit svjetla kao 400w hps, u tom je glavna razlika...a heatsink je tu da odvodi tu toplinu što chip proizvede prema gore u suprotnom smjeru od krošnje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nisamjaopet

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ja išao logikom ako HPS proizvodi 35% svijetla, a 65% topline, a COB skoro obrnuto. Ali očekivao sam ja da će biti blizu po toplini, možda cob malo manje. A heatsink naravno, da odvodi toplinu i veliku površinu ima da brže prenosi, a i od takvog je i materijala... A kad bi išli na isto lumena onda bi COB puno manje grijao. To je to otprilike koliko sam naučio u zadnje vrijeme ;)
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
E tako nekako...za istu količinu svjetla potrošiš manje watti a sukladno tome i proizvedeš manje topline dobro si skužio :thumb: