Dinafem Cheese, prvi indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.03.2014
14
9
0
Pozdrav svima, nakon puno neckanja i citanja po vasem forumu krenuo u nabavu i kupio ponesto opreme.
Box 1.2m, S x 0.8m, D x 1.8m,V, cca 1m2 oblozen Mylar folijom. Sta se tice rasvjete tu je cool tube 125/480 u kojeg ide MH i HPS 600w sa ventilatorom od 125mm.Usisni vent.je 100mm a ispusni 150mm sa karbonskim ilterom.Zemlja terra magma sa potovima 25cm x 25cm znaci nekih 15 ipo litara.U ovaj box ih mislio staviti 9kom.nadam se da nije puno ( scrog ili lst) i naravmo: Svaki savjet dobrodosao!!Od ostale opreme tuje PH metar, pumpica za vodu ( akvarijska),termometar,hidrometar....
Eto toliko o opremi.
Prije 3.dana 24.04 stavio sjemenke u vaticu i poslje 2. dana su bas ljepo proklijale.Presadio sam ih u male potove,malo manje od jogurtovih i sad cekam i nadam se da ce poceti rasti.Imam vodu iz slavine i spustio PH na 6.3 (limunska kiselina) s tim da sam prije toga morao kalibrirati PH metar i nadam se da sam to dobro napravio_Obogatio sam vodu kisikom i to je to.
Strpljen spasen rekli bi..
Naravno da ce cijeli dnevnik biti popracen slikama i nadam se da cu uz vasu pomoc imat sta za zapalit ovo ljeto.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pošto imaš spreman grow box proklijane sjemenke trebao si odma u tegle u kojima ce i ostati...nema smisla sad si ih sad u manje potove pa ceš opet presađivat...eto taj stres si mogao izbjeci...to je primjedba :)
Box i oprema sve 5...drži samo temp pod kontrolom
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.321
27.253
1.098
Trøndelag
temperatura i vlaga su ti super,posto si stavio na klijanje sjeme stavi ih ali ja bih ostobno isao sa 4-5 komada na m2 jer ce tu biti guzve znas koje :)
sretno!
 
27.03.2014
14
9
0
fotke naravno,cim budem imao sta slikati.zasad jos crna zemlja.Mislim da sam citao jedan dnevnik po principu 12/12.kraj je bio vise nego ocaravajuc.14g po biljci.Jeli to inace tako malo ili...Mislite da je 9 previse sa scrog ili lst?i jos jedno pitanje,onako usput.Svako koliko moram kalibrirat PH metar.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Sretan grow oprema ti je top jedino ces vidit i sam da je 9 duplo vise od onoga sto staje u taj box :thumb:

edit:eek:visi sve koji ph metar imas ali to ces i sam vidjeti koliko ti bjezi recimo 7 dana od poslijednje kalibracije pa ces se po tome ravnat..al u svakom slucaju je pozeljno imat jednu ili dvije bocice tekucine za kalibraciju ovisno o metru tako da mozes biti miran i kalibrirati kad god nisi siguran
 
27.03.2014
14
9
0
Bice slika.... cheese sam uzeo jer nisam nasao nista drugo.Bio sam ogranicen izborom.Sve mi je novo pa...Trcim vamo pa tamo..gledam u box sta se desava..za sada su dvije proklijale.Morat cu od ovih deset sto ih imam zasadene izabrati 4-5 komada najboljih pa...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ako si vec proklijao svih 10...kud odma sve bem ti ....jel ti stane uopce 10 kaljeva na tu povrsinu ??
ostavi ih sad u boxu nek rastu polako ,a za jedno mjesec dana ostavi si 6 a ostalo ili van na dvoriste ili u prirodu .
Sretno

Ps. palo m je nesto na pamet .....aj probaj uzeti kanister od 5l vode napuni sa vodom iz slavine i stavi u njega 1 ravnu cajnu zlicicu limunske kiseline i onda izmjeri PH .
trebao bi biti izmedju 6.6 i 6.8.