Dinafem Critical+ 250w by T@mara

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Evo dragi prijatelji da i ja napokon krenem sa dnevnikom,trebalo je puno prije ali tehničkih problema je bilo na sve strane :)
SJEME: moje vlastito dobiveno iz prošlog in doora isto sam sadila i u outu,stvarno potentna biljka i rad meni predivan :)
BOX:50x40x150
SVJETLO:hps 250w
VENTILACIJA: dva venta koja su montirana na sam reflektor,jedan izvlači zrak iz boxa i puše po lampi a drugi izvlači vruć zrak iz reflektora van.Upuh je pasivan.I naravno jedan vent koji miješa zrak i puše po biljkama.
ZEMLJA: substral terra magma,plus jako malo stiropora i pijeska(prokuhanog) sam dodala da poboljšam drenažu
OSTALA OPREMA:digitalni tajmer spreman, ph metar naručen i stiže skupa sa digitalcem za temp. I vlagu mjerit kroz par dana,mikroskop već imam i to je to za sada :)



Stavljene su četri sjemenke na klijanje dvije su već krenule izlaziti a cilj je dobiti bar 1-2 cure :)


Ubrzo idu u zemlju,sve ih čeka spremno :)
Ako sam šta zaboravila slobodno recite :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
jedan izvlači zrak iz boxa i puše po lampi a drugi izvlači vruć zrak iz reflektora van
kaj to znaci? :D kak izvlaci iz boxa a puse po lampi? joj jel to ona naprava od reflektora? :D

....ajd bilo je i vrijeme za dnevnik heheh....puno srece zelim ;) pazi samo na temperaturu...250w je puno za taj prostor. neznam dal si provjerila kolko dize temp?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sretno.. srechno...good luck..buena suerta..buona fortuna itd.. :)

( ne znam dali se meni prichinjava..ali..chini mi se kao da je kvaliteta terra m. u laganom i konstantnom opadanju... :confused: )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Haha dobro kažeš Stipe baš da je naprava :) evo kako to izgleda da se vidi :)


@zlavjestica zemlju sam malo mrvila kroz prste i plus dodatci moji pa možda zato ti izgleda tako:)
Stipe temperaturu sam mjerila,ne prelazi 28 i ruka se može držati na staklu,znam da je prostor manji ali imam u pričuvi i veći ako zagusti :)
 
Poslednja izmena:

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne Tamara..nisam mislila konkretno na tvoju zemlju..vech generalno..(malo chu zaspamat sad )
kao da je sve vishe vlakana -ne onih vechih komada kokosa..a sve manje komposta ,gline i granula..+ u zadnjih cca 5mjeseci sam uzela cca 8-10 vrecha ( NISAM za grow to uzimala..vech za obogachivanje mini povrtnjaka..pa mi je i odgovarala ovakva )..i izgleda kao da je svaki puta sve loshija...a ova u manjim vrechama ( 8 lit..btw.cijena bezobrazluk-24kn ) je drugachija-kvalitetnija- od ove u 60litarskim.
u composani jedva da ima takvih vlakana..izgleda kao da je chisti chernozem..
sve u svemu..chini mi se kako vishe nebudem koristila terra m. za grow..eventualno za 1.fazu-prije presadjivanja u veche posude..

a ta naprava od reflektora..jel to pod staklom?...ako je..zar nije bio dovoljan samo 1 vent-ovaj gore za izvlachenje ?
i..shto je ovo na 1.fotografiji?? izgleda kao "turbina"..pa kontam..ako je spojena na napravu-reflektor-ne kuzhim chemu ovaj pc vent..

a ako nije "turbina"...onda kontam kako si mozhda mogla rijeshiti chitavu stvar na nachin da naprava-reflektor..bude jednake povrshine kao i box. pa kada bi na takvu napravu-sa gornje strane..montirala neki jachi cijevni vent ( aksijalni,centrifugalni,"turbina..ili kako ih vech nazivaju )..on bi bio dovoljan i za isisavanje topline od sijalice ..i za samu odvodnju zraka iz boxa..u tom sluchaju bi se mogla rijeshiti stakla ( nebi gubila lumene )..
a u fazama kada zhelish vishu temp i vlagu..mogla bi koristiti samo ovaj manji pc vent koji pushe paralelno sa sijalicom (+neki mali za mjeshanje zraka.)
eee to bi bila naprava + mozhda bi i neki jachi podtlak postigla ;)

koji god vent da ti je spojen na flexib. alu.cijev..trebala bi gledati da izbjegnesh toliko savijanje cijevi..to stvara dovoljno otpora da mozhe utjecati na jachinu isisa zraka..tj.ne iskorishtavash punu snagu ventilatora..

( sorry na duzhem postu...ne znam koji mi je k..zadnjih mjesec-2 se borim sa koncentracijom..formuliranjem rechenica..vokabularom-jednostavno se ne mogu sjetiti izraza/rijechi -za koje znam da sam prije koristila..pa sama sebi zvuchim blago-retardirano )
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Sretno Tamara spijunirat cu te ;)
Zla meni je show citat tvoje postove koliko god dugi bili moram ih dvaput proci jer mi oci bas ne hvataju dobro ch i sh u rijecima :p
sorry..trudila sam se ranije pokushat ih izbjegavati..ali..prestara je to navika .znash onu : old dog- new tricks ..ne ide bash lako..kvachice za mene kao da ni ne postoje na tastaturi a i proshlom postu sam spomenula kako imam problem sa koncentriranjem i izrazhavanjem ( vjerojatno posljedica trenutnog zdravstvenog stanja i stresa )..pa bi mi dodatno naprezanje ( pokushaj izbjegavanja ch zh sh ) bilo...just too much..

@ Tamara1234 sorry na : oftopic made in spamCHina ( mea culpa..mea maxima culpa )
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
@zlavjestica haha vještice nema nikakvog spamanja i sama volim brbljat :) pa se ponekad zapitam jel previše :D Što se tiče reflektora nije ono turbina,samo improvizirana redukcija na flex.A staklo ima,mislila sam da bi bilo dobro da mogu više približiti biljkama,a za neku turbinicu ću malo pričekati financije :) Probala sam bez ventilatora samo upaliti i puklo mi staklo tako da sad rade stalno :) Ma još ću ja to malo modificirati tokom samog growa pa odmah vidim rezultate.Mislim da im lumena neće faliti za sada jer je box mali za 250 svakako.Za ovu flex ću te odmah poslušati :) hvala! I da mogla bi stvarno potražiti bolju zemlju,svakako moram presađivati :) @Himalayan Gold sistem "naprava" haha :) I još samo hvala svima na lijepim željama,nadam se da će biti nešto od ovoga
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma i da je jedna ja sam zadovoljna,stvarno jako malo palim u zadnje vrijeme tako da se zaliha stvarno nagomilala morat ću počet kolačiće peć :) Ovo je samo iz ljubavi prema uzgoju i biljci krenulo tako da mi stvarno nije bitna količina :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.