Dinafem Roadrunner- autoflower, tavanski outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.10.2009
70
48
18
36
Pozdrav.
Relativno sam neiskusan grower, dosad sam uzgajao samo outdoor gerilski, sada sam odlučio probati novu šemu.
Nabavio sam roadrunner sjeme, tip u grow shopu kaže da je najbrža, da je odlična za počenike a daje super dim.
Uglavnom, kuća mi je visoka, najviša u susjedstvu. Tavan mi je prostran i nitko ne ide na njega (do bozica kad zatrebaju ukrasi :) tako da je prilicno safe.
Maknuo sam dva crijepa sa krova i stvorio pristojan kvadrat svjetlosti.
Sjemenka je kvalitetno proklijala u 24h.
Stavio sam je danas u malu čašu dok ne izbije iz zemlje. Nakon toga ide u 25l jupol kantu punjenu kupljenom zemljom (kupujem sutra zemlju i plantellu)
Prvo ce stajati kanta na stalku, zatim kako biljka bude rasla, spustati cu je po par cm (Slike sutra)
POzicija biljke je prema jugu, ima jako finu količinu sunca, moci cu je redovno zalijevati i paziti na nju. Za 20 dana planiram germinirati jos jednu sjemenku i ovoj pridruziti jos jednu biljku (tako mi je tip u growshopu preporucio, kako bih kroz cijeli listopad mogao radidi mini berbe i uzivati u plodovima cijelu zimu.
Volio bih odraditi grow sa savjetima communitija, jer sam strastveni citatelj vutre i teorijski sam prilicno potkovan, samo to trebam dokazati i u praksi.
Sta mislite, je li mi bolje topirati vrhove kada dode vrijeme za to ili je pustiti da raste slobodno. Ova vrsta je prilično patuljasta pa ne znam što je bolje s njom.

Podaci o strainu (nisam ga nasao nigdje na forumu)

Genetics : Lowrider #1 x Dinafem #1
Ruderalis 30%, Indica 60%, Sativa 10%

Days to Flower at 20 hours per day. 60-70
Outdoors: April to October
THC: Medium (6% - 12%)
Production : From 15 to 50 gr.
Height: In soil from 20 to 70 cm. In hydroponic up to 120 cm
 
13.10.2009
70
48
18
36
Razmisljam malo o metodi lst-a, je li najbolja izolirana bakrena zica za to ili ima neka jos kvalitetnija metoda?
I sto se gnojiva tice, proizvodac preporucuje rano gnojenje odmah u ranoj fazi, ne znam kada da pocnem. I kako to uopce ide, cep plantelle na koliko litara vode? Takve detalje jos nje kuzim jer dosad nisam koristio plantellu u outdooru.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ne odma u prvom tjednu naravno, kupi kvalitetnu i provjerenu zemlju to je jako bitno, imat ce dovoljno hrane u njoj do pocetka cvjetanja, onda krenes s plantelom cvijet..
 
13.10.2009
70
48
18
36
Znaci plantela list da nikako ne uzimam, samo cvijet?
Ne znam tocno koje sve brandove zemlje imaju u mojoj lokalnoj poljo apoteci. MIslim da ako uzmem sa 6,5 ph neku skuplju da ne mogu pogrijesiti nikako
 
13.10.2009
70
48
18
36
E, upravo to, u teoriji sve znam ali u praksi sam jos nesiguran. Uglavnom, zivim u malom mjestu i zuta florabella je jedina zemlja koju mogu kupiti- vecina forumasa se slaze da je korektna, nista posebno ali posluzit ce svrsi. A plantelu jos nikad nisam koristio tako da za nju moram pitati.
 
Poslednja izmena od urednika:

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
zuta florabela je odlicna nece bit potrebe za gnojenjem do cvjetanja, znaci zuta florabela i kasnije plantela cvijet, dosta svjetla, redovna zalijevanje i bit ce to super :thumb:
 
13.10.2009
70
48
18
36
Evo, bebica je izbila iz zemlje, odmah je presadena iz casice u kantu od 25 l, dno sam joj pokrio stiroporom i napunio je sa florabelom pomijesanom sa mrvljenim stiroporom, sad je do cvjetanja minimalno diram, onda slijedi kura plantelom i ndam se dobar grow bez vecih problema.
 
13.10.2009
70
48
18
36
Njoj je temp ok jer je u visini sa prolazom za svjetlo i zrak, dakle na vanjskoj temperaturi, pod crijepom je prevruce, svaki put kad joj idem u posjetu se preznojim. Zasad raste svaki dan po cm-dva, i veoma sam zadovoljan razvojem, samo da tako nastavi.