Direktno uzgajanje iz sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
hollar!

Dok planiram outdoor za 2010 razmišljao sam o metodama klijanja koje bi dale najbolji postotak iskoristivosti sjemena...
Zanima me što iskusni outdoor groweri misle o metodi da se sjemenke najprije proklijaju u papirnatim maramicama te da se proklijane sjemenke odnesu direktno na mjesto gdje će rasti, posade u zemlju i da se iznad svake proklijane sjemenke stavi prozirna plastična boca od soka, mlijeka ili cole od 2L koja će dati mali efekt staklenika.
Nakon par tjedana dok biljke razviju prvih par setova listova, boca se makne.
Također, zaštićene su od kiše, puževa i mrava.
Na boci bi trebalo također izbušiti par rupica za zrak.
Naime, pitam to jer sam zadnji outdoor jednostavno bacio 20ak sjemenki u zemlju, proklijalo ih je 10ak, kiša i puževi, mravi uništili 6 komada, ostao s 4 biljke od koje su 3 bile muške. Na kraju dobio samo jednu curu.
Ove godine bi od 50 sjemenki htio najmanje 10 cura da mi potraje do sljedećeg growa.
Pa razmišljam da poboljšam iskoristivost sjemenki u samom početku dok su biljke osjetljive.
Da li je itko koristio ovu metodu i koliko je funkcionalna?
Peace
boz :sun2:
 
30.03.2009
9
0
0
38
Pozdrav!


moram ti priznati da sam i ja dosao na tu ideju i da cu da pokusam sa nekoliko biljcica tu foru.
mislim logicno je da bi joj to samo pomoglo ali ako je neko vec isprobao ovako nesto volio bih da
cujem njegovo iskustvo. pozzzz svima!

viva la marihuana
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ideja je dobra..dapace i ja cu tako ove godine jer ubi me gamad kao sto su puzevi i mravi..pojedose sve...

samo sto ti ja takodjer ostavim kuci u nekim posudicama travu prvih 10ak dana pa ju tek onda presadim u zemlju.ali ovo s bocama sljaka definitivno,samo trebas onda punoo boca i prostor gdje te iste boce nece biti u sredistu paznje :)

najgore je tih pocetih 3 tjedna kad je biljka bas mala...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
il baciš 200 sjemenki
onda te ne jebu više puževi neg veprovi

nema tu, moraju biljke umirati u prirodi.. to je tako
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Tarki je napisao(la):
il baciš 200 sjemenki
onda te ne jebu više puževi neg veprovi

nema tu, moraju biljke umirati u prirodi.. to je tako

Hm, dao sam 95€ za točno 47 sjemenki i nemam sjemenka na bacanje.
Svaka sjemenka mi je bitna. Tamo gdje ja sadim teško da će baš vepar naletjeti.
Uostalom, sadim na 5 različitih lokacija. Pa valjda neće u svih 5.
Zanima me da kad stavim bocu, da li bude efekta staklenika pošto je to ipak mala boca i preko noći se temperatura spusti i ohladi se pa dođe do kondenzacije.
A preko dana, hoće li im bit prevruće ili prevlažno? Uglavnom, zaštićene su od kiše, vjetra, mrava, puževa, gusjenica...
Glavno mi je da mi svaka proklijala dođe do bar do 3-4 seta listova, onda već imaju neki korijen.
Morat ću nabavit oko 25 boca. Pa ako ih uspije 20... Od tih 20 pola muške i ostane mi 10ak žena.
To mi je taman do sljedeće godine... :D
EPace
boz :sun2:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Jeli ti možeš brale da tih 20 komada staviš u 20 plastični boca sa zemljom i malo pod neonsko svjetlo par nekih sijalica koej imaš dok malo neporasti itd...
Ne previše naravno i onda ih bodi van to ti je idealno još za naredni 20-30 dana....
Ja sam tako uvjek radio dok sam Out... Grow imao još,po mom iskustvu nebi ti trebao biti problem da tih 20 komada u takom malom i ne BOX-u na kraju držiš unutar sobe ili gdje već...
A to gdje ih misliš sadit OUT uzmi Cidokor ili kako već se zove i poprskaj ta mjesta malo sa tom mješavinom protiv kukaca i slični baja itd...

Sa tim teglama i bocama na njima dok rastu samo praviš probleme moraš ići do njih svaki dan skoro pa i 2 puta nekad sa tim si odma uočljiv svima pa i ti imaš paranoje od tog da te neko skuži .
Budi siguran da oće ako učestaš sa odlazcima nemoj se varat to je moje pravo iskustvo !!!!
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Bozga ,posto ti je svaka semka draga , uradi sledece : Neka proklijaju u vati (po meni je tu najveci postotak klijanja) , pa onda nek ti budu pored prozora ili neonke dve-tri nedelje dok ne ojacaju i onda svi napolje :) .
Ovo sa bocama se cini kao zanimljiv experiment pa ako neko uspe dajte update
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Meksikalito...ja sam radio upravo tako kako si rekao i prolazi bez ikakvih problema... jos sam koristio boce od 5l :) kuci 20-25 dana,stvori se 4-6 interoda i onda van...presadim ju sa minimalno litrom zemlje oko nje..da ne ostetim korijen i stavim bocu.Probusio sam par rupa da zrak prolazi i to je to...

meni sljaka :) samo sto sam to radio na 2-3 komada..ne na 50 :) cisto ono..da se ima...iako je meni taj vanji grow sjeban do jaja.pogotovo u zagrebu,svaki ribic,jebac,lutalica moze krivo skrenuti i doci do tog...
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Super ,znaci i to radi . Dobra ideja ! Znao sam za taj fazon kod klonova ali mi nije palo na pamet kao zastita :)

Svaka cast compadre
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Stvar je u tome da ne mogu stavljati sjemenke pod umjetno svjetlo niti ih držati u kući zbog sigurnosnih razloga...
Moraju direktno u zemlju.
Zato me zanima kako da ih čim više uspije kad ih posadim na takav način - znači klijanje u vati i onda direkt u zemlju i pokrijem ih bocama...
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ja sam jedared odradio isto sto i ti hoces ,samo bez boce ! Sve koje su proklijale , stavljene su u pazljivo pripremljenu zemlju ,tipa da bude malo rastresitija da bi se bolje primila , i sve su prezivele . Posteno ,obilazio sam ih dosta , ali mozda bi boca pomogla u tome ....
 
23.12.2009
21
2
0
41
pozz ljudi blizi se vreme outdoor setve pa me zanima da prokomentarisete moju zamisao. ja mislim da je dobra ali bolje je kad vise ljudi razmisli o tome.
planiram da krajem februara stavim 10 15 semenki best off dokmacice na klijanje, nakon toga cu da iz posadim u saksijice 1l, koje cu napuniti mesavinom kupovne zemlje za cvece ( imam par vrsta, razmisljam se koju da kupim) stiropora i perlita. u basti cu napraviti mali plastenik od pruca i najlona i staviti ih u njega, da budu npr 15 20 dana +- par dana, kako vec budu napredovale. nakon toga planiram da ih presadim u kante od poludisperzije za krecenje, 25l je svaka. imam u selu njivu koja se ne koristi, odmaram zemlju da sadim voce. oko nje je vrznina sa ostrugama visine najmanje 3m, nista zivo ne moze ni da prodje ni da preskoci, niti da vidi preko, + ima u krugu 5 km 3 kuce, zive starci, samo 1 prilazni put. na ulazu imam dobru kapiju na koju cu staviti katanac i nema prolaza bez ozbiljnog preskakanja. mislim da je solidno bezbedno od kako nezeljenih ociju tako i od zivotinja. e sada zanima me kakva je mogucnost da npr policija nadleti tuda helikopterom i da uoci moju lokaciju? imam zamisao da obojim kante u npr zeleno kako bi ih ucinio manje vidljivim posto ce biti na travi pored stare zgrade. molio bih da prolomentarisete zamisao, jer jos malo treba da otpocnem pripreme.
 
30.03.2009
9
0
0
38
brate weedman82 ja bi ti preporucio da iskopas rupe u zemlji i da napravis odgovarajucu mjesavinu zemlje
i da tu smjestis svoje biljcice. ono u kantama je super ali ako ih ima 10-15 to je vec sumnjivo
a policija radi prelete sumnjivih podrucija naravno u 9 i 10 mjesecu to znam iz pouzdanih izvora.
pozzz svima i sretno u sezoni 2010 :181:
viva la marihuana
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Bolje u zemlju nego u kante ako imaš tako sigurno mjesto, realno mislim da su šanse vrlo slabe da će primjetit biljke, čak i da nadlijeću helikopterom, fino ih rasporedi, uklopi u okolinu i ne bi trebalo biti problema. Ali svakako bolje u zemlju nego u kante, korijen će imat da se širi koliko ga volja.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Drugar, najveca opasnost za tako male biljke je mraz(rosa) kako god.Jer kad se temperatura navece spusti a voda pred jutro prekrije stabalce, biljka garantovano propada.(sva se raspadne) Ako ces ici direkt vani onda sacekaj barem sredinu 4mj. da temperature postanu stabilnije.Iako sam svjedocio i snjegu u aprilu.... Pozz
 
30.03.2009
9
0
0
38
pozzzz :)

e ovako ja sam jucer stavio 25 sjemenki koje sam sakupio uvako iz panjeva na proklijavanje na klasican nacin (umotano u mokru maramicu) i kada prokliju idu van u vec pripremljenu zemlju.
znaci drito u zemlju vani i pokricu ih oni bocama od 7 litara. tako da cemo znat dali moze tako ili ne :181:.

postacu slike kad bude gotovo i izvjesticu vas kako napreduje

pozz svima :smoke18:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Već sad? Ja planiram tek klijanje krajem 4. mj. početkom 5. ...
ajd baš me zanima što će bit od toga.
čekamo fotke... xD
peace
boz:sun2: