Discord Chat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zamijeniti trenutni Chat sa Discordom

  • Da

    Votes: 43 61,4%
  • Ne

    Votes: 12 17,1%
  • Svejedno mi je

    Votes: 15 21,4%

  • Total voters
    70

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pozdrav Svima,

Postoji način da spojim Discord chat i naš forum. U prevodu mozemo sinhronizovati forum tako da na Discordu budu iste tutile i nadimci kao i ovdje.

Za one koji ne znaju šta je Discord:



Trebace malo posla da se sve to namjesti ali ako ste za sto da ne. Discord bi zamenio trenutni chat sa kojim stalno imamo problema.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Koristim ja discord. Medjtim vise na PC nego na telefonu. Iako je i mobilna verzija odlicna. Svakako su opcije tamo veće nego sto su na ovom chatu. Od preglednosti do neznam čega sve ne. Tako da sam ja za definitivno. :) plus na discord možemo prodati i reklamu. Imaju komande kojima možeš Select all i tako svašta nesta :)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Dobices server profil kao sto imas i na Forumu i bice samo za nas Discord server.
Koristim diskord od 2015 i imam puno iskustva sa serverima, nisam čuo za ovakvu opciju, najviše što možeš jeste da promeniš ime na nekom serveru ali profil(nalog) ostaje isti, za nalog je potrebno verifikovati email i telefon. Ako možete da izvedete to na taj način kako si rekao, ja sam za, a do tada od mene ne, i ako bih lično to jako voleo. Diskord i privatnost ne idu jedno uz drugo. Opet može da se kaže korisnicima da ne koriste svoje glavne naloge ukoliko to ne žele nego da naprave sporedni, problem verifikacije telefona se možda i može zaobići. Uglavnom treba razmisliti dobro o ovome.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Prije godinu i nesto sam pozvan, ajd dodji ajd dodji... na takav chat. 2 vutrasa udaraju male nocne razgovore :D (imena poznata redakciji)
Jer,hebes chat na Vutra forumu :D tamo dolaze svakakvi likovi.
I opala evo ga sad, Discord kuca na vrata.
Mene zanima kakvi su to problemi koji se stalno pojavljuju na ovom trenutnom chatu? (osim nekulturnog ponasanja par pojedinaca)
Pa je potrebno opet nesto mijenjati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Discord je trenutno jako popularan od kada je youtube, maknuo monetizaciju weed kanala. Preko njega se može donirat, postat slike, ostavljat obavjesti i dosta toga što ovaj chat ne može!
Ja sam, uvijek za nove stvari :thumb:
Dali su bolje ili lošije, znat čemo kad probamo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
glasao sam za ne.,chat kao chat postojeci je odlican , razlika discorda je u tome sto se mozemo chetat glasovno, tj razgovarat.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
znas sta je problem napusis se dodas nekoga u prijatelje sa vutra discord cheta i puff sad ima uvid u citav discord profil, da li tad pokaze pravi profil ili ostaje vutrin new name and stuff?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Koristim diskord od 2015 i imam puno iskustva sa serverima, nisam čuo za ovakvu opciju, najviše što možeš jeste da promeniš ime na nekom serveru ali profil(nalog) ostaje isti,
Mislim da sam to i napisao. Mozda ne najbolje ali da ti za svaki server mozes imati poseban profil. Za one koji nemaju Discord ovo nece pravit problem jer ce biti samo na vutra serveru. Mada ne znam zasto je tolika frka. Kao Discord ce davati vase IPove ili telefone policijei ili tako nesto. Ovaj nas chat je barem milion puta nesigurniji jer ga je radio neki lik kao plugin foruma. Vec smo ga krpili pet puta. I kakve veze ima sto ga je kupio Microsoft vecina vas koristi windows i ko zna sta saljete microsoftu. Koristite chrome ko zna ko vas moze slusati i pratiti. Ne kapiram zasto je Discord drugaciji kad je sigurnost u pitanju.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Tko god da procita uvjete korištenja vrlo vjerovatno bi odgovor bio “I Am not accepting/ne prihvaćam”. Uglavnom, bas na ovom sad našem chatu sam pokušao objasniti kako i zašto je plugin chat “opasniji” od discord chata :D Ali za teške glave opterećene navikama bilo kakve promjene (pa i one na bolje) izazivaju revolt. :)
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Nije stvar davanja IPova nego povezivanja vutra profila sa ličnim identitetom, nažalost neki od nas taj luksuz nemaju, sigurno ne javno, ali nema frke, drugi profil sve to rešava, tako da kad malo bolje razmislim, što da ne. Biće zanimljivo zasigurno.
EDIT: A čet nije hiljadu puta nesigurniji iz razloga što se čet pokreće kroz pretraživač, a diskord je softver koji se pokreće direktno na računaru, ukoliko neko koristi tor ili vpn lako može da zamaskira svoje podatke na pretraživaču, dok je na diskordu to skoro nemoguće. Reklo bi se da su bar jednako nesigurni :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo