Discord Chat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zamijeniti trenutni Chat sa Discordom

  • Da

    Votes: 43 61,4%
  • Ne

    Votes: 12 17,1%
  • Svejedno mi je

    Votes: 15 21,4%

  • Total voters
    70

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
507
2.224
163
Koliko ja znam vutra forum ima feature da se geolokacije automatikom uklanjaju iz metapodataka uploadanih fotografija? Ima li to discord? Koliko će vremena biti potrebno da netko pošalje sliku koja uključuje geolokaciju i da takva slika završi gdje nebi trebala?

Dalje, vutra org je hostan na NL serverima koliko znam, i s te strane ne kršimo zakon niti vidim razlog zašto bi host leakao podatke.

Nisam vidio source ovog foruma, ali sam čitao starije teme na ovom forumu o sigurnosti i sve skupa me uvjerilo tek nakon par mjeseci koliko mi je i trebalo da okačim prvu fotku.

Također znam da forum većinu sadržaja hashira, još kad bi uklonili opciju da dolaze obavijesti na mail, tj da i mail adresa bude hashirana u bazi, ja bi procvjetao :D

Nisam paranoičan, samo razmišljam kao system arhitekt, jebiga, poslovna deformacija... :D

Od mene big no, iako, tko sam ja da išta kažem D
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sta znam ako growas svakako treba biti pazljiv. A za nas ostale sto ne growamo stvarno svijet vise nije toliko paranoican. Niti bi trebao biti.

Daj link za join :D

Sutra sam odredio dan za prvo updjet foruma pa onda da vidimo kako plugin za discord radi lokalno da ga malo drndam. Pa onda ide u neku test fazu na nasem serveru opet skriveno tu ce nadam se i @Prater pomoci da vidimo imali li ovaj plugin nekih rupa jer treba da se sinhronizuje discord i forum registracija. Koliko sam razumio cak i preko discord invite moze se zavrsit registracija na forumu....ali to dok sve ne vidim hands on ne vjerujem nista :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Na većini uredjaja je exif ugašen. Sta discord radi neznam. Znam da FaceBook, whatsapp, Viber, signal i ekipa sklanjaju. Idem sad probati pa ti javim. Ukratko, svi idu dva koraka naprijed, neće mi valjda korak Nazad? :D
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
507
2.224
163
A gle, većina ljudi slika s mobitelom. Većina ljudi također te mobitele koristi za osnovne svrhe i nemaju pojma što mi sad tu uopće pišemo.
Ako discord uklanja exif onda okej :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
Ja sam za - discord , spreman sam i napravit drugi akaunt samo za vutru , a i nije problem u browseru drzis vutra diskord ukljucen sa drugim profilom a na appu koji imas instaliranog na desktopu tu mozes imat svoj "main" tako da nije problem. Dosta je preglednije od ovog chata i zgodnije !
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
To nije baš tako lako izvesti, ima nekoliko pristupa ali svaki zahteva da programer napravi bota koji će se ili povezivati na bazu foruma pa vući podatke, ili će svaki korisnik morati da poveže svoj diskord nalog sa vutra nalogom. U bilo kom slučaju, neko bi morao da isprogramira "konektor".
Ako već postoji neki može se editovati za ove namene ako je open source.
 
Poslednja izmena:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
To nije baš tako lako izvesti, ima nekoliko pristupa ali svaki zahteva da programer napravi bota koji će se ili povezivati na bazu foruma pa vući podatke, ili će svaki korisnik morati da poveže svoj diskord nalog sa vutra nalogom. U bilo kom slučaju, neko bi morao da isprogramira "konektor".
Ako već postoji neki može se editovati za ove namene ako je open source.

Pa d a ima rješenje malo sam code pogledao nije loše napravljen ali malo stariji code pa sam odustao.