Divlja sativa ili hibrid (Bog bi ga znao), divlje seme, divlji grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Prošle godine sam dobio raznorazne (dobronamerne) kritike od društva sa foruma kada sam na jednom potesu (otprilike km X km) u blizini reke zatekao neke biljke od po 2,5 metra, i muške i ženske, sve oprašene i pune semenki, a uglavnom sativastog fenotipa.
Jedna od njih je mislim bila čak i ruderalis (crvena, sitni listovi, ali jbg.. ruderalis... pa 3m visoka)
IMG_Ruderalis 2.jpg
Još bih i pomislio da je to nečije, da nisam nakon par nedelja zatekao kompletno sve omlaćeno kombajnom za kukuruz i zgaženo u blatu. Pa, lebac mu poljubim, moglo je makar za CBD ulje da se iskoristi :grrr:

E od tih pomlaćenih sativčuga, verovatno industrijalki koje su se nekih davnih godina redovno gajile na tim njivama (ali se nadam i da su retrogradno uspele da povrate nešto), uspeo sam da natresem neko semenje.
Probao ja jesenas da to isklijam, čisto da vidim da li vredi čuvati semenke.
Napunio saksiju nekom krš zemljom što su krtice izrovarile, stavio šaku semenki (dvadesetak komada) zalio i ostavio na sunce (rani oktobar, toplo).
I... nije se desilo ništa...

Juče slučajno prođem pored te saksije koja je napolju prezimila celu zimu (ove godine do -15C), kad tamo iznenađenje! Niklo (do sada) ni manje ni više nego 14 semenki!
Sad će administratori da me opomenu, al... majke mi... nisam hteo da tako ispadne...
111.jpg
E kad vas zima nije "pojela", zaslužujete da nađete ove godine neko divno toplo mesto, sa puno sunca... a ja ću da vas obilazim s vremena na vreme, slikam... na kraju možda i poberem...
Pustiću sve ovako zajedno, kako su i proklijale, da porastu do 2-3-4 sprata (biće gužve), pa ih isto tako sve zajedno selim na neku livadu. Naravno, muški će da vide makaze na vreme.

Znači, sativa je krenula sama u OUT-u!
Društvo, priroda je rekla svoje, sad vi vidite da li ćete da je pratite.
Ja bogami hoću!

E pa neka ovo bude prvi ovogodišnji outdoor dnevnik!
 
Poslednja izmena:

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
982
3.049
163
ta biljka je mitska u mom kraju svi pričaju o toj biljci sa crveno roze hedovima , naime jedan lik je to doneo u naš grad davne 1988 god kada niko nije ni znao šta je to , dobro se sećam tih hedića jednom sam je pušio ali rad je baš loš ... voleo bih se susresti sa nekom semenkom tog tipa hahahaa ...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: pikadile984

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zanimljiva prica,a sta mislis posadis na sajt i sve fuul i kad treba da oberes ona ne sljaka.Mislim ok je ako ces da ides na ono posadis i zaboravis,da nisi ubrao koji hed i probao slucajno dal ima neki rad.Ne znam sta bih ti rekao aj posadi i da vidimo u svakom slucaju onda sretan grow...:popcorn:::spliff:
U svakom slucaju zasluzuju mucenice drugu sansu sobzirom da su prezimele tesku zimu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja ti mogu reci drug da bezveze gubis vrijeme. Nema od toga nista, ni rada ni ulja.
Nemoj bezveze da se cimas oko toga, uzalud je trošiti vrijeme na to :)
Bolje zabodi nesto iz paketa, ako ne mozes nabaviti bridano sjeme.
Pozz
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
kad fp smajli nije dovoljan

disappointedpicard-628x480.jpg
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Samo sadi bitno da se sadi. :D:puuuh::

E al kad se zaguzva biti ce tesko to jednu po jednu razdvajati, zato cijeli taj grumen samo rokni negdje pa kak bude, kad je vec tak krenlo.
:banana123:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Druže kad već rizikuješ glupo je da to radiš sa industrijalkom. Al ako si tako odlučio, sretno.;)