Divlja sativa ili hibrid (Bog bi ga znao), divlje seme, divlji grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Ko je rekao da ne rastu više ;) prave sativčuge, tanka pera, vitka...
1.jpg
Sve su u prefloweru, mislim da više nema mudonja.
Ostalo 9... Svuda pistili izbili.
Samo jedna cveta uveliko - i ona mi je apsolutna enigma.
Kao "road runner" je, cvetovi uz stablo, tamno zelena, zeljasta, skoro da nema bočnih grana...
2.jpg
3.jpg
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Jbt... pa ja tek sad vidim da je ova "čudna" devojčica u stvari rešila da bude trolist. A ima i ove "trolove uši", male povijene...
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
E sad više stvarno nisam pametan :)
Ima 2 fenotipa, jedan je sa zelenim debljim mesnatijim listovima, a drugi je klasik sativčuga.
Mesnati listovi nisu narezuckani, tanki jesu.
Ali... ovaj prvi fenotip je krenuo redom 1..3...5... lista... onda je počela da cveta... i nastavila kao trolist, a sada kao JEDNOLIST.
A ove ostale??? Ima trolista, četvorolista... ko hoće nek se udubi u ove fotografije.
Šta je ovo, mislim da zna samo onaj "gore".
1.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg Jednolist 2.jpg jednolist.jpg
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
I tako krenem ja juče da pregledam ove divljakuše, šta se dešava...
Naročito ona što je cvetala uveliko, odjednom frkće male listove nadole (ja to nazvao "trolove uši"), raste po jedan listić na grani - kao na cvetovima... ???
Kad ono... pop... semence... pa još jedno... pa još sedam-osam komada.
Ono što znam je da je tu bio jedan mudonja BB x Haze, koji je služio da opraši druge dve devojčice BB x Haze... i koji je, moram reći, "pošteno odradio posao" (jer uveliko berem semenke).

Da li je vetar poneo malo "anđeoskog praha" i na divljakušu???
Pa meni bi trebalo 3 leta vezano jedno za drugo, da isprobam sve šta bih želeo :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Ali... ovaj prvi fenotip je krenuo redom 1..3...5... lista... onda je počela da cveta... i nastavila kao trolist, a sada kao JEDNOLIST.
A ove ostale??? Ima trolista, četvorolista... ko hoće nek se udubi u ove fotografije.
Šta je ovo, mislim da zna samo onaj "gore".
nisam "gore" ali to je klasicna slika revegetacije, dakle staje sa cvetanjem i vraca se u vege
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Jbg... neće ovo seme što je izbacila da stigne da sazri pošteno, inače bi ga ja bacio na poljanče pa šta bude.
A što se tiče revegetacije, palo je to meni na pamet. Ali, nisam je ja terao ni da počne da cveta tako rano ;)
Naprotiv - baš sam se i bio začudio kako je rano krenula.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
@L0oD
U jednoj veeeeeelikoj građevinskoj kofi od 20 litara su ove divljakuše.
Neposredno pored nje su u jednoj manjoj građevinskoj kofi 2 kom. BBxHaze (bio je i treći, mudonja, koji je nakon polinacije svojih rođaka uklonjen).
E sad, da li se taj polen preneo na ove divljakuše koje su počele da cvetaju početkom maja??? Može biti, može...
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
UPDATE:
Divljakuše u punoj ekspanziji, kakav žbun ;) već su oko 1,5m sa saksijom.
Sativčuga orthodox!
I one što su cvetale, vratile se u vegetaciju (Power je bio apsolutno u pravu), odbacile stare listove i krenule ispočetka.
8.jpg
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
A rešio sam se da "ubodem" još 5 komada, pa šta bude - biće.
Jedna propala, ove 4 druge deluju da su devojčice (isprobavao sam onaj neprovereni princip - ako je semencetu "dupe" okruglo, biće žensko).
XXX.jpg