Divlja sativa ili hibrid (Bog bi ga znao), divlje seme, divlji grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Nisam odavno pisao o ovim biljkama jer se generalno ništa bitno sa njima nije ni dešavalo.
Rastu, granaju se, dve sam čak morao da privežem jer su pale dole.
Ona najviša, stigla je do 2m.

Ali... ima i razočaranja... iščupao sam još jednog mudonju, od metar i po, koji je bio baš u punom naponu vegetacije. Čak mislim da je to ona biljka koja je cvetala proletos (stres, jbg. jaja propupela svud unaokolo...).
Dakle, od 14 "ljutih gusara"... ostalo 8, ako ne bude više mudonja - još ispade bolje od proste genetike 50/50.

Polako počinju da cvetaju, vidi se kako se pupoljci formiraju, ali nikakvog mirisa još uvek nema.
Suša pravi velike probleme u saksiji od 20 litara sa ovoliko biljaka, zalivanje svakog dana sa 5 litara vode. Đubrenje jednom nedeljno.
Slike za vikend.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
samo da nije mudonja dodirivao spolovilom ljepe bijele dlačice, da se nije igrao mame i tate :puuuh::
eee imam i ja tak nešt, neznam podrijeklo imam osječaj pistile bacila prije dva mjeseca sad nisam tamo bio mjesec dana, ići ću pogledati, smatram da sad lagano ove out biljke kreču cvijetati :puuuh::
kako narode stoji situacija jel krenlo cvijetanje vani
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
I velika i mala saksija nakon ovih kiša preseljene u Majku prirodu, na cvetanje koje sigurno neće završiti pre sredine oktobra.
Saksija u kojoj su bile tokom ovih toplih dana nije mogla da sastavi ni dva dana bez zalivanja.
Nastavak sledi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Update nakon selidbe u prirodu.
Prošle nedelje nisam mogao da ih obiđem i suša je uradila svoje.
Biljka se sva oklembesila, i odbacila fan listove (da se sačuva).
Nakon zalivanja par dana uzastopno, vratila se u život.
Foto, sa leve strane su izvorni divljaci nikli u saksiji a desno su dodate 4 kasnije (zato su i manje) 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg :
11.jpg
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Ova priča se bliži polu-srećnom, ili polu-tužnom kraju.
Divljakuše iz saksije su napale bube, gusenice, mravi... tako da biljka tj. cvetovi ne liče ni na šta. Trimovanje ionako malih pupoljaka bi zaista bilo mučenje tako da su, nažalost posečene bez ikakve vajde od njih. Pošteno rečeno, nisam video ni neke trihome da bih mogao da cenim šta i kako.

Sa druge strane, one 4 koje sam kasnije dodao (to je "selektovano seme" sa probranih divljaka sa njive, na kojima su trihomi bili lepo uočljivi), guraju odlično. Cela stabljika jedan veliki cvet (tj. da budemo biološki korektni - cvast). Jedna je polako počela da odbacuje fan listove. S obzirom da je lepo vreme, i da će tako biti još nedelju dana, nadam se da će se popuniti i dozreti. Videćemo na kraju da li imaju neki rad ili ne.

Evo fotografija.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Nisam ništa brao sa njih.
Mislim da će ona najveća, koja je već počela da odbacuje fan listove, prva da padne.
Možda već za vikend (ne bih želeo da je neka kiša sad upropasti tj. da počne da buđa, a i gusenice sam video - vidi se na vrhu i na jednoj fotki).
Društvo će blagovremeno biti informisano ;) o efektima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310