Divlje svinje i srne....sto uraditi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Danas sam na sajtu kopala rupe i gledala se sa srnom na 20 metara :) a jucer dok sam odlazila sa istog mjesta oglasila se divlja svinja onako ruzno nekih 50 metara od mene occ.....

Cula sam da je dobro oko sajta politi sa naftom,ali nisam imala pa sam uzela starome razredjivac pa sam stim poprskala oko sajta :)

Znam da je najbolje ogradit i to sam napravila koliko sam mogla od raznih grana,ali opet su tu rupe di ce proc,to je divlje i probija se svuda.Asada da ogradjujem sa nekom mrezom to onda nije vise skriveno.

Pa ako imate neka ucinkovita sredstva sta se da poprskat okolo da ih odbija od curica :)

Pomazite,nebi htjela da sve pojedu ili pregaze,ima da poludim onda :(
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa za divlju svinju kao i sto sama znas najbolje je poprskati naftom ,a to da ogradis tesko sta se moze zagraditi da svinja neprodje...a i to za otvaranje tema tek tako na svako pitanje dobices kaznu i negativne poene ako tako nastavis..imas tri posta a vec dve otvorene teme..:)
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
ispricavam se ;)

to sa naftom sam cula,ali znas kako o ide ,ko sa puzevima probaj ovo probaj ono ,meni funkcionira nekom ne....pa sam htjela vidit kod vas poloprivrednika kakva su iskustva i ako ima neko nesto novo :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Okruženi smo debelom šumom, pa nam divljač i ptice cijelu godinu uništavaju vinograd. Dok se protiv škvoraca borimo klopotom, protiv srna ne pomaže ništa drugo osim ljudske kose. Najgore je u proljeće jer iz šume noću dolaze srne i nanose štetu. Vinograd ogradimo, a na stupove postavimo čarapu s kosom. Stari je to narodni "lijek" protiv srna. Kad nanjuše kosu, misle da je u blizini čovjek .

Ovo sam iskopirao sa neke stranice,nemam pojma koje :)

A za divlje svinje,ima preparata u spreju,no koliko je to problem za nabaviti,to ne bih znao :)
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
hahahahahh...pišat i kenjat :)...postaviti čeku i puškicu oko ramnea i onda uz harvest napraviš gulaš od divljači. Šalu na stranu, ovo je mnogo zajebana situacija.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Zasadimo sebi biljku, pa zbog te biljke zagadjujmo prirodu naftom i drugim preparatima. Pomalo pateticno, ali takvi smo mi ljudi, sve je opravdano kada su strasti u pitanju.
Ukoliko nema tragova divljih zivotinja po zemlji gdje si planirala saditi znaci da se tuda ne krecu i tu zasadi. Ukoliko je tlo izbrazdano tragovima odabrala si pogresno mjesto.
Nemojte "ko muve bez glave" saditi okolo pa sebi stvoriti 1001 problem. Osmotrite teren detaljno, pa se onda odlucite za najoptimalnije mjesto, jer sigurno ne postoji.

P.S. Ne zagadjujte prirodu, otice vam tetke na pazar!
 

Strain Hunter

Aktivan Član
16.09.2013
100
398
63
U vojsci se učilo da ako si negdje u prirodi, radi zaštite od divljih životinja se u krug sipa umjetno đubrivo, a nije štetno.
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Na slično sam pitanje nedavno naletjela na rollitup.org i jedan od najčešćih savjeta bilo je upravo gore spomenuto omeđivanje sajta ljudskom mokraćom - dakle uokolo biljke mokraćom poškropiti zemlju, grmlje, podnožja stabala i slično.

Daleko je čišće, odgovornije i savjesnije od primjerice izlijevanja nafte u prirodu, a osim toga kad prolaznik-namjernik usred šume osjeti miris nafte, to bi svakako moglo privući neželjenu pozornost...


Sretno dalje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Pa ajmo sada malo pričati o outdooru :D

Kad ideš posjetiti biljke,zalijevati ih i sl ... najbolje je ići dobro pripremljen.
Što znači,operi zube,'kenjaj' ,pišaj i slično ...kod kuće.
Nemoj ići kao odrpanac u nekoj poderanoj odjeći a nije zgoreg i da se najedeš kod kuće.
Dobro je ponijeti jedan mali joint,ali neka bude spreman u ruci ili negdje drugo da ga možeš odbaciti. Jer !!!!!
Prišao si biljkama na 50 metara,adrenalin te udara polagano već...zastaneš pa oslušneš.Nema nikakvih šumova.
Kreniš dalje.
Sada si na 20 metara,lišće šuška ili gaziš po travi nečujno....svejedno je !!!!!
Na 5 metara si od biljaka !!!!!

STOJ POLICIJA !!!!!

I šta sada?
Nisi kenj'o a ni piš'o od jučer jer se želiš obračunati sa divljim svinjama :D
Odjednom,grč u trbuvu :D
Imaš wc papir u džepu ...ali kako to objasniti policajcu :D

Zaheban je outdoor,hehe .... još pogotovo ako si žensko :D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
velim ja..urinirat oko sajta + ako imash psa..i njega povedesh da i on istu radnju obavi..
ali..prije svega...morash dobro mjesto odabrat..-izbjegavat mjesta nakojimapostoje zhivotinjski tragovi ili puteljci...
+ na dva sajta podjelish biljke..ako jedan nastrada...imash drugog u rezervi..
sa jedne strane je odlichno shto je toliko diljih zhivotinja..jer..to chesto znachi da nema ljudi u blizini i da ne prolaze chesto..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić