Divlje svinje i srne....sto uraditi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Znaci, divlje zivotinje ne da se plase ljudi nego imaju fobiju cak i od ljudske mokrace i govneta!

Jedne prilike sjedimo mi na trijemu brvnarice koja se nalazi nekih 3-4 Km od centra naselja, 500 m od magistralnog puta, okolo oranice i obradive povrsine, zasrali smo i zapisali sve okolo u krugu od kilometra, cijelog, pijuckamo picence, pecemo meso na rostilju, raspravljamo o svemu i svacemu, a lisica nam dodje na 5 metara i zbunjeno nas posmatra.
Ako prespavamo u brvnarici, pa nas ujutro probudi mamurluk uz nesnosljivu glavobolju i mucninu, te se izmigoljimo iz kreveta da se zdusno iseremo i ispovracamo mozemo, uprkos svim ruznim simptomima pijancenja, uzivati u pogledu na srndaca koji laganini pase travu u blizini mjesta na kojem smo se nameracili obaviti vec navedene radnje.

Samo vi zapisavajte teritorije koje smatrate da vama pripadaju, pa ce i ostali muzjaci, raznih kategorija, to isto raditi da pokazu ko je kome na teritoriju nasilno i nenajavljen upao. Za zenke jedno malo upozorenje; nemojte skidati gace i zapisavati teren dok vam traju plodni dani da vam zbog pojacanog lucenja feromona ne bi uletila cuna kulturnog jelena iz zbuna :D

:*
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ala teme :D ushrane.

No dobro,imam ja sada par pitanja ;
1. na kojoj udaljenosti od biljaka treba biti obavljen čin Velike nužde a na kojoj udaljenosti treba obavljati Malu nuždu....
2. da li je dovoljno samo jednom obaviti Veliku nuždu ili moraš dolaziti danima pa na par mjesta uokolo
3. dal' Malu nuždu obaviti koncentrirano na jedno mjesto ili raspršiti uokolo po žbunju,raslinju i sl
4. predpostavljam da jeTvrda stolica bolje rješenje od Mekane (?)
5. :D
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
1. odprilike 15 stopa i 7 incha, ako obavis blize postoji mogucnost ga ugzis u istu pa moras vodu koju is dofurao koristiti za ciscenje tenisica i biljke ostanu zedne.
2. uvjek ide 7 mora, 7 gora,sedam patuljaka, 7 dana, sedmica na lotu ITD ITD tako da... tocno u 7 obilazaka, 7 velikih nuzdi. preporuka: najesti se najjeftinijeg parizera prije polaska na sajt. jos se podrignes par puta dok si tamo.nema majci da koji pauk ili drugi nametnik navrati .
3. nikako koncentrirano,pozuti vegetacija i sajt ti vise nije stealth(tako se pise valjda). i vidi se iz ruske svemirske postaje "Mir" i dobro.
4. najbolje zlatna sredina. ostane kompaktna i stvrdnjava u idealnom vremenskom roku.svaki odlazak na sajt :kackepieksen: aktiviras ga.
proljev vole svrake ,misleci da se razbilo jaje prepelicje. tvrdo vole lisice i psi lutalice misleci da su cevapi koje su usput izletnici pogubili
5???? sta je bilo na meniju????? vidim samo holivud bijele zube :common028:
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
A da ipak umisto shranja natopite par krpa naftom, pa pobacate uokolo, na par metara od biljčica ??
Ako iko ima problema sa divjin gudanima, to san ja. Lovce više ne zovem, da ne nađu što ne bi tribali....ali su mi rekli za naftu...znaju oni.... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
I ja sam pitala jednog lovca to za divlje svinje i isto mi je rekao za naftu..hebiga ja nemam tih problema ali reko ko zna mozda se i svinje od nekud pojave..:)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
I onda se cudimo ljudskoj megalomaniji, pohlepi, sebicnosti i gluposti.
Budale hoce rusiti hrast star 600 godina samo zato sto je nekoj drugoj budali bilo mrsko izaci na teren i izabrati bolju lokaciju za autoput.
Ovde hoce tlo natapati naftom!!! Vjerujte mi da je pregorilo masinsko ulje bolji izbor za zagaditi okolinu, jer zagadjenje i tjera zivotinje iz takve sredine, samo sto postoji jedan mali problem, nije dovoljna jedna krpa. Jedna krpa je dovoljna za zivotinje pozicionirane niz vjetar, sta cemo sa onima uz vjetar i onima sa bokova?
Rjesenje je cisterna pregorilog ulja, vatrogasno crijevo i pospricati teren svuda oko biljke u radijusu od 100 metara i to je to, je l, rijesen problem!

Ondak dodje jesen i kise s jeseni, poveca se koncentrejsn of hjumiditi i svo vam se cvijece ubudja.

Blago nama s vama!
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Papa ne bih se ja cimala sa naftom i tim zahebancijama da imam taj problem,vec bih angazovala jednog rodjaka koji je inace strastveni lovac pa bih bilo i paprikasa a i rostilja..:) a sad ako kazes jadna zivotinja zbog jedne biljcice malene ubiti svinju od 100 ili ti 150 kg ne ide onda ni to ,koliko vidim ni to ne bih valjalo..:) a donela bih onda ako treba sama na ledjima dzak kukuruza za svinjicu da ima da se zasladi i sa kukuruzom kad se prvo nahrani mojom biljkicom..ma ne ide bez dezerta,bicu onda los covek ako joj to ne odnesem...:)
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
jbt ja danas idem ujutro u pregled biljaka,i odjednom iz trave 3 srnjaka,ja već mislio murija gotovo je ahahahahahahahaha,bio sam sretan kaj su samo srnice bile
 
17.06.2014
24
7
0
primecujem da srne nisu pojele jos nikom!ili??ja sam imao problem sa njima,al nisu pojele,nego valjda im rasli rogovi pa su se cesali o nju,i poplomile par grana!jeste bila manja steta,al nije bila katastrofa! i mene zanima ako neko zna nesto za teranje srndaca! nije prijatno kad vidis da su prolazili pored biljke,..ostali svezi tragovi!
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
ukoliko imate psa..redovno ga vodite sasobom na sajt...i necete imat problema sa bilokakvim divljim zivotinjama...bar ja do sad nisam imo...svaki put kad idem u obilazak vodim psa sasobom,a i imate normalan "razlog" sto "cesto" idete jednim te istim podrucjem setate psa naravno,,,tako da ni mjestani ni ostale znatizeljne duse nece sumnjat na nekakve druge akcije :)
 
19.02.2016
22
4
3
Divlja svinja počupala sve biljčice,možda jedna preživi do njenog slijedećeg posjeta,vanjski uzgoj nema šanse.
 
25.03.2012
17
17
3
Pozdrav,da se nadovezem na temu.
Ja godinama koristim tablete za strojno pranje suđa.Mislim da 30kom. dođe oko 5€ i traju mi cijelu sezonu a katkad i duze.Pobacam 5,6 tableta oko sajta,par komada otvorim skroz dok ostale na pola da ih kisa ne ispire prebrzo.Djeluju protiv srna i zeceva,minus im je sta u određenoj mjeri zagađuju prirodu.