DIY Cool Tube

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Hvala z:),pc grower....hvala jos jednom svima!:)(ugodno je procitat lijepe komentare:))
Evo jos da ubacim koju slikicu i napisem komentar koji...ovako,ubacio sam jos 2 PC-venta od 6,3w(dole u cosak jedan i jedan gore u kut)
imgp2836.th.jpg
Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
imgp2836.th.jpg]
a%3E

oba su na tajmeru i pale se povremeno (po potrebi sam odredio 4 termina) tako da sad biljke drzim na 7-12cm od CT-a...za sad to mi je dovoljno,a sto se tice nadogradnje...najvjerojatnije ce ici na drugoj turi-ici ce jedan vent od 220V na izvlacenje toplog zraka iz CT-a i to je to.

EDIT-tek sad sam vidio da su neki ljudi dali samo rep+ bez tipkanja na postu...tako da se zahvaljujem i njima i svima drugima koji su dali rep i/ili komentar,(Tropico,Smok,Haze,SID..izvinjavam se ako sam nekog izostavio,ne vidim druge u potpisu rep-a)hvala puno svima!

P.S.neki su dali rep+ali se nisu potpisali,tako da ne vidim tko je sve dao...htio bi napomenuti tim ljudima da dr.put kad daju nekome samo rep bez komentara na postu,da se potpisu pod rep..tako da se zna tko je dao,mislim bilo bi posteno jel:)

EDIT2-hvala Green na kompl.:)...ok,dogovoreno!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Molim te otvori dnevnik ako češ dijeliti s ostalima napredak,ovo ostavimo samo za cooltube,jer je odličan:)Možda jači vent,ali to može i po želji,za manji box i ovo dovoljno,samo da je temperatura u granicama normale.
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
Falcon je napisao(la):
oba su na tajmeru i pale se povremeno (po potrebi sam odredio 4 termina)
ja u svom boxu- kojeg još! -.-" radim ... sam stavio termostat, namistio sam na 80 farada (to je oko 25 stupnjeva C) i kad je znad 80 F pali se ventilacija koja ispuhuje i upuhuje zrak tako da mi se lipo održava stalno temp. al ventilator koji puše po biljkama je stalno upaljen
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
E vidis pc to je dobra shema...i ja cu nesto takvo ugraditi...kad se odlucim na to,priupitam te neki savjet ako zatreba:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Data

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Fino si to složio izgleda bez po muke...
Mene bi samo zanimala debljina stjenke te tvoje vaze(tj.sada CT-a) i kako si znao kad si kupovao da može izdržat visoku temperaturu?Kako si odrezao dno?
rep+
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
thx Data:)..debljina vaze..e vidis,dobro pitanje...kad sam kupovo trazio sam ako nije vatrostalno staklo..da bar bude deblje..i sta je najbolje,vaza(koju sam naso da najbolje odgovara) je na pocetku..stjenka je bila podeblja,kojih 6-7mm...mislio sam si to je to,taman....doso sam doma,krenuo rezat kad ono na sredini(odnosno ne samo sredini,nego vec od samog pocetka prema dole,prema dnu,nakon nekih 10-tak cm se staklo drasticno pocelo stanjivat do nekih 2mm,inace je sama vaza dugacka bila nekih 1m)al eto,uspio sam odrezat(inace imam poseban noz-stalak za staklo,bez toga nebi mogo sam rezat)ali bi preporucio svakom tko se primi toga posla da odnese staklaru(za 30kn odreze)pa je bez brige..inace..ako se ti odlucis na to Data..poslje ovog DIY je (cini mi se)Sekach izbacio u jednom Threadu post u kojem je stavio link za jedan svjecnjak..koji kosta isto kao i ta vaza-kojih 80-90kn,a duzina mu je taman za CT,tako da eto..s tim svjecnjakom se kucni CT da sloziti za manje od 150kn i u roku pola sata:)
Jos da nadodam-nikakve brige nemam sa visokom temperaturom i staklom,iako staklo nije vatrostalno...sve dok se normalno hladi kao sto se i normalnom brzinom grije,nece biti problema..i treba pripazit da se ne poprska hladnom vodom dok je vruce
 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Pročito sam sve, i prebrutalno si složio i objasnio od koraka do koraka, napraviti ću istu takvu, samo me jedna stvar zanima kako se zove ova cijev kroz koju ti ulazi zrak i dali se to može zamijeniti sa običnom plastičnom cijevi od vode?
 
16.07.2012
38
7
0
43
svaka cast !! ++ :)
Zna li ko kako se zove ova rebrasta cev kroz koju vazduh izlazi napolje,planiram napraviti nesto slicno pa da znam sta da kupim. ?
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Da li je moguće uraditi cool tube od akrilne cevi ???... u mogućnosti sam pribaviti takvu cev promera 110mm i 300mm dužine.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Hvala na expeditivnosti Pantose :thumb:
Ma da ga bem, sjebo sam ženi jedno 3-4 staklene vaze, a ovo mi slućajno ponudi čovek.
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
To je i bio sistem, ali kad ga zaronim u vodu sa ledom, ode dno ali se pojave naprsline i po dužini...