DIY Cool Tube

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav svima!
eo citajuci forum dobio sam ideu kako da slozim CT...(pohvala svim korisnicima koji su na usluzi i pomazu)...pa krenimo:eek:d materijala-
11materijal.jpg
i alata-
1alat.jpg
(ako sam nesto zaboravio od alata i materijala nemojte zamjeriti)
Za staklenu tubu kupio sam vazu promjera fi-110mm-
21tuba.jpg
,duzina je bila nekih 1m...odrezo sam dno i dobio tubu duzine 40cm.Napravio sam nosac-
31nosa.jpg
31nosa.jpg
31nosa.jpg
od cijevi...odrezo sam ju da ju mogu prosiriti i napraviti T-nosac na oba komada koje sam zalemio,na jednom sam jos poprecno zalemio komad kao nosac grla-
32grlo.jpg
zarulje i na njega ucvrstio grlo,sa druge strane sam ucvrstio (na drugi nosac)PC-ventilator sa zicom,pistoljem za plastiku i selnom za nosac-
6vent.jpg
.
Kupio sam aluminijski lim-
9lim.jpg
koji ce posluziti kao reflektor...iskrojio sam ga,savio prema tubi-
10reflektor.jpg
...Za odvod zraka sam od jogurta napravio nastavak za ventilator-pricvrstio ga s pistoljem za plastiku (pricvrstio na zadnju stranu boxa ventilator izmedu kojeg sam napravio gumeni dihtung da ne buci jako)..na koji ce doci izolacijska cjev (savitljiva,da mogu CT podizati i spustati po visini)koju sam pricvrstio za CT,koja ce sluziti za hladenje-odvod toplog zraka (iz boxa)iz CT-a(slike-
111odvodvent.jpg
112ventodvod.jpg
)
Lim sam razrezo po sirini sa obje strane nosaca da ga mogu nataknuti i pricvrstiti na nosace CT-a i nosace sam povezo sa tanjom okruglom cijevi (cijevcica za vjesat firange na prozoru) koja je povezala nosace i ucvrstila "kostur" CT-a-
imgp2824.jpg
imgp2825r.jpg
..i to je bilo to,i sad jos treba dotjerat sitnice kao-zica ventilatora,lanac sam koristio za nosac CT-a,a ucvrstio sam krajeve sa kukicama za box
imgp2827.jpg
13prigprop.jpg
..i sad sam sve to ponovo rastavio..ubacio lampu..sastavio i ubacio u box.Ako ima kakvih pitanja i nedoumica,slobodno pitajte,predlozite,e da sto se tice materijala i alata...e sad,mene je to izaslo dosta jeftinije nego da sam narucio CT,vazu za tubu sam platio 90kn,lim za reflektor 40kn i ventilatore...ostalo sam od materijala imao ili improviziro...eto,nadam se da sam nekom pomogo,slobodno komentirajte ili ako imate kakvu ideju,nadodajte...tu smo da si pomazemo:)
-P.S.budem kroz koji dan ubacio sliku CT-a u boxu,izvinjavam se na vecim slikama
EDIT-htio bi nadodati da sad idem raditi CT sve bi isto napravio jedino bi narucio sa e-bay ili negdje sa neta ..mislim da se zove pirax tube..sluzi inace za pecenje(u kuhinji)((kolaca od marihuane:)(salim se)),kostala bi sa dostavom isto negdje oko 100-njak kuna,a i pomoglo bi onima koji se nebi morali zahebavati sa rezanjem ili placanjem staklara,ta pirax tuba je bas identicnog promjera i duzine kao CT inace..aman-taman:)..treba potraziti po netu,nade se..eto nadam se da je pomoglo nekom,pozz
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Hvala ljudi:)....da,da tinitus,jogurt je zakon...i taj i onaj od kave:)steta sta (ne mogu to jos vjerovat)jogurt od kave mozes naci samo tam kod njih,skoro nigdje u zg-u nema drugdje:)eto malo off-topic-sry
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
you did well my friend... may the force be with you!

Svaka čast, rep+
 
07.10.2010
13
1
3
38
Bravo. Jedino me brine da ti se ventilatori ne istope od temperature. Objavi, leba ti, da li ti se to desilo il nije, jer ako ti se ne desi pravim i ja cool tube, isti takav!
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
........ ventilator ne isisiva zrak pa da jako vruć zrak prolazi kroz vent., nego vent. puše u žarulju i tako je ladi/ a i izbaciva zrak vrući
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Vrhunska kućna radinost!
Moram priznat da bi rađe taj tvoj nego neki kupovni.Ako i bude kakvih
problema, uvijek možeš zamjenit ventilator jačim ili po potrebi prilagodit.

Sjetim se tih situacija kad bi doša ispred boxa, mala baklja u šapi, vatra i
onda razmišljanje šta sad napravit da poboljšam boks a ideje se samo roje.:hippy:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Hvala svima ljudi....nelekrele vec su ti odgovorili na pitanje i pc.grower i NoTrippin,hvala:)....kako i kaze NoTrippin ako ti je potrebno hladiti jace,ubaci jace ventilatore...mene ova dva sluze cisto dobro...budem kroz koji dan ubacio sliku boxa,pa da vidis
EDIT-zaboravio sam napomenut da imam jos 2 venta u boxu koja hlade i pusu prema biljkama(ujedno i prema CT-u),oba cu PC-vent.1-od 120mm 2.-od 80mm (sve zajedno rade svoj poso)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav!
evo kak sam obeco slika-

Uploaded with ImageShack.us
ne grije se pretjerano samo ipak bez dobrog ulaza zraka u box to nebi bilo moguce(ako je manji box).
Jos da se nadovezem,sav materijal sam kupio u Bauhausu,a vazu u Baumaxu u Skoripkovoj..ako ima kakvih pitanja,slobodno pitajte
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sava0000 and Z&N

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ja bi malo da kritikujem ako smijem:costumed-smiley-027


Taj ventilator je slab sto si vjerojatno vec i sam uocio.Umjesto njega onaj za kupatilo a najbolje bi bilo jos jedan na kraju cjevi da vuce van,jer bez dobrih ventilatora to nije to.Kad si se vec potrudio ulozi jos malo.Bar jedan dobar vent. i vjeruj neces pozaliti.(Osim mozda zbog buke).Steta je ne iskoristiti spravu maximalno.

Inace kad(ako) kupujete grlo,ima i manjih grla ,upola jeftinijih(vjerojatno kineska)koja su bolja za CT jer imaju manji promjer sto znaci bolje strujanje zraka kroz cjev tj.hladjenje iste.:sick:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Kako nebi mogo...svaka dobronamjerna kritika je dobrodosla,dapace!:)
e sad...ovako....drzim biljke na 35cm od CT-a ....i znas...razmisljo sam prvi dan kad sam to upogonio o jacem ventu na izvlacenju....dobio bi jos bar 10cm sto bi mogo priblizit CT biljkama....ali za sada ostaje kako je...moram napomenut da sve ukupno imam 8 ventilatora...2 sluze u boxu (mjesaju zrak) a ostala 4 takorekuc cu sva povezana indirektno ili direktno sa CT-om i hladenjem tako da ...kako sam i prije reko...bez dobrog ulaza zraka,koji mi u boxu razmjeni zrak u roku nekih par sekundi...nebi to bilo moguce tako blizu drzat...ali u svakom slucaju dobra kritika..odnosno,kroz neko vrijeme zamjenit cu taj vanjski Pc-vent na izvlacenju zraka sa nekim jacim kako si predlozio...thx na kritici;)
P.S.nije mi jasno jesi napiso da stavim jos jedan vent na kraju cijevi (jesi mislio da nemam tamo vent)-(evo ga)-

Uploaded with ImageShack.us ili si mislio jos da stavim?(ako je to...mislim da 3 venta postavljena za hladenje CT-a bi bilo previse...jedan naprijed kao sto ga imam i jedan "jaci" na kraju cijevi..to da:)i thx za grlo...ebga ..nisam znao,sad znam(o) za dr.put:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Pretpostavljao sam da imas pc vent na kraju cjevi a mislio sam da i njega zamjeni s onim za kupatilo.Znaci dva venta kao sto jest samo jaca bi bilo idealno..bez obzira na dobru ventilaciju u boxu.

Kod mene je u prostoru48x58x85-98visina(krov ima ulogu reflektora)takodje 8 ventilatiroa od kojih su 6 pc za dovod i mjesanje te 2 od kupatila spojena na 250w CT.Izvana stealth,iznutra mylar a temperatura na 1cm od povrsine cjevi 30c.Recimo onda da je temperatura cjevi oko 40c(bukvano se moze lizat).Praznog prostora izmedju vrhova biljki i CT nema.CT je izmedju vrhova a pri kontaktu nema paljenja lisca.Svaka druga pc opcija hladjenja CT-a (umjesto ta dva od kupatila)kod mene uzgoj cini nemogucim,dok sa njima dobijem idealne uslove.(cak bude hladnije unutra kad je box zatvoren).

Za 35cm razmaka od biljki sa dobrom ventilacijom i ne treba CT.(ako se radi o 400w provjereno..no problem)

:wave:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
meni je sad na nekih 10-11cm=29C temperatura...da imas pravo....da ubacim umjesto toga PC-venta neki od 220v za kupatilo ili neki tubularni sigurno bi dobio jos 20cm....znaci na nekih 5cm od CT-a bi mogo drzat biljke....uvidio sam to i ja...sad ostaje ovako...a sljedeca tura ce ici jaci vent.
EDIT-Hvala Haze:)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
hehe pc....ma hvala vam puno,nije rep potreban uz vasu usmenu pohvalu,kritiku,komentar...sve dobronamjerno tako je i shvaceno...a za to sam vam puno zahvalan:)