DIY:Cooltube by GreenRyder

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....evo da i ja objasnim kako sam slozio svoj CT, nadam se da ce nekom u buducnosti pomoc......

.....ajmo od pocetka......

POTREBAN MATERIJAL

-Staklena cijev fi 125mm duzina 30cm
-HPS ili MH zarulja
-grlo E40
-visokonaponski kabel
-2 ventilatora (u mom slucaj komp vent 120mm)
-limene kante od razredivaca
-perforirana traka
-naborani lim
-lanac 1,2m-duzina ovisi o visini boxa
-kukice
-gibljivo crijevo za nape fi 125-duzina ovisi o velicini boxa

.....pa krenimo od pocetka......staklena cijev.....



.....od kanti za razredivac sam napravio nosace....izrezali kantu i od nje napravili trake koje sam po staklenoj cijevi spigao i ucvrstio sarafima.......



.....na nosace sam s jedne strane montirao vent. ucvrstio ga sa punom licnom od zice koju sam provukao kroz selnu i zategnuo selnu....




....na drugi nosac sam pricvrstio perforiranu traku za nosac sarafima i maticama i na tu traku fiksirao grlo zarulje....





....kad sam slozio CT lim sam izrezao po cijevi i samo gurnuo pod ove limene nosace......



.....nakon toga su kod mene usljedile preinake zbog prevelikog CT odnosno premalog boxa pa je crijevo skraceno a CT stavljen u dijagonalu jer je po diagonali box siri i automatski vent na CT ima vise mjesta i moze nesmetano hladit lampu.....

....ja nisam kao neki radio prijelaz sa drugog venta koji je na boxu na gibljivo crijevo nego sam jednostavno crijevo navuko preko venta.....a na CT sam crijevo fiksirao duck tapeom.....

......reflektor sam slozio od ostatka lima i perforirane trake.....




.....evo kako to izgleda sad.....i kako cure uzivaju.....



....nadam se da ce ovo u buducnosti pomoc nekom oko slaganja Cooltuba (nadam se da hoce da nebi ispalo da sam tipkao bzvz=).....ako se adminu svidi moze prebacit u kolekciju DIY.....

.....nadam se da sam pomogao.....pozz
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0


da si ovo malo bolje izveo dao bi ti jos jedan rep :icon_mad:eek:vako :eek:hno:samo usmena pohvala za trud:icon_lol:
:notnice:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....da znam da je odvratno, kad sam to slagao gledao sam na funkcionalnost da sto prije prosvjetli a ne na izgled i estetiku, slozit cu komplet novi nosac sa novim limom i nosacem za grlo u drugom polozaju jer mi u ovom polozaju lampa malo pada pri kraju i izgleda ko mlohava cuna=).....

....sad kad cure rastu i kad je box gotov i sve radi mogu lagano s vremenom sredivat te sitnice i estetiku....jbg prvi put a sve kaj sam povezao sa foruma i slozio ga u roku 2 sata od nabavke djelova.....falcon svjedok ak ne vjerujes......nije izlika samo konstatacija......pozz;-)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Još da nam kažeš di s nabavio tu staklenu cjev ili od čega?
Cjev mi izgleda tanka pa neznam dal bi izdržalo toplinu večih lampi.
Al u svakom slučaju bi dobro došo info di si nabavio staklenu cjev.
Pohvale za tud!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Znaci ipak je iskoristiv taj svjecnjak... :p

A ovi metalni rubovi na njemu se nisu mogli iskoristiti kao drzaci?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......ova ganjda je dobra=)......tek sad skuzio da si ti stavio taj post za svijecnjak:).....sorry

....a rubovi su se mozda i mogli iskoristit al sam si ja za pocetak nekak zacrto te koje imam sad a kasnije ce doc metalna spojnica fi 125 al ona je 50 kn (7eura) pa x2 za pocetak mi je bilo preskupo a kad se poprave financije lagano sa vremenom doci se i do preslagivanja CT, mylar folija, onaj high lumen HPS.....polako i sigurno do savrsenstva.....

....ustvari briga me kako box izgleda ako u njemu rastu cure koje daju velike i masne topove.....=)))
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
sve pohvale..super si ti to izmajstoriso u kratkom roku:)(rep ti dam u dnevniku na kraju:))
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
GreenRyder je napisao(la):
....da znam da je odvratno, kad sam to slagao gledao sam na funkcionalnost da sto prije prosvjetli a ne na izgled i estetiku, slozit cu komplet novi nosac sa novim limom i nosacem za grlo u drugom polozaju jer mi u ovom polozaju lampa malo pada pri kraju i izgleda ko mlohava cuna=).....

....sad kad cure rastu i kad je box gotov i sve radi mogu lagano s vremenom sredivat te sitnice i estetiku....jbg prvi put a sve kaj sam povezao sa foruma i slozio ga u roku 2 sata od nabavke djelova.....falcon svjedok ak ne vjerujes......nije izlika samo konstatacija......pozz;-)


kritika nema veze sa estetikom vec funkcionalnosti.Spoj vent. creva i cta-a ne dihtuje (gubitak kod hladjenja).Nije dobro ni kad lampa visi,jer tako vise grije donju povrsinu stakla blizu biljkama.Uz to nije ni na pola,a to je vec manje bitno,vise estetike radi:icon_lol:
Zar nije u najmanju ruku jednako komplicirano ovako nesto?Konzervu malo veceg promjera od cjevi je vjerujem moguce naci + "u" profil (npr.nosac ladica pisaceg stola i sl).
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....sve 5, hvala na slici....znam koji su nedostaci tog nosaca, ok sad si me usmjerio i prema funkcionalnosti, za lampu koja visi sam svjestan da nevalja a ovo o gubicima u hladenju mi nije palo na pamet....potrudit cu se sto prije rijesit te probleme.....

.....hvala na savjetu.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.